Skocz do zawartości

Import jpk mag do Rewizora

Polecane posty

Nie wiem czy istnieje takie rozwiązanie (nie znam gotowego, nie przypominam sobie też zapytania), ale technicznie można je zrealizować - konwerter JPK_MAG->EDI++. Nie napisała Pani tylko co chce uzyskać i na podstawie jakich danych (z jakiego programu pochodzą dane, czy przykładowo dokumenty PZ mogą być powiązane tylko z zakupem, czy również ze sprzedażą) ? 

Link to postu
2 godziny temu, MAŁGORZATA TALECKA napisał:

I szczerze mówiąc nie mogę znaleźć takiego który to robi :(

W takim przypadku należy takie rozwiązanie zamówić - u autora obecnie wykorzystywanego konwertera, u swojego dostawcy programów, w innej firmie tworzącej rozwiązania dodatkowe do programów Insertu. Nadmienię, że w mojej ocenie jest to nietypowa potrzeba, więc może być problem ze znalezieniem innego wykonawcy niż dostawca programów i kosztem takiego rozwiązania. 

Link to postu

Ja wiem czy taka nietypowa. W biurach rachunkowych normalnie przegrywa się dane z programu magazynowego np. Subiekt do Rewizora i rozlicza magazyny. Tu jest tylko inny program. Choć pewnie tam korzysta się z innego zestawienia a nie jpk mag. Niestety jestem laikiem i nie znam się na możliwościach  programów dlatego pytam.

Ale bardzo dziękuję Panu za pochylenie się nad tematem. Miłego weekendu .

Link to postu
5 godzin temu, MAŁGORZATA TALECKA napisał:

Ja wiem czy taka nietypowa.

Może Pani sama się przekonać - proszę poszukać na forum podobnych zapytań.

 

5 godzin temu, MAŁGORZATA TALECKA napisał:

W biurach rachunkowych normalnie przegrywa się dane z programu magazynowego np. Subiekt do Rewizora i rozlicza magazyny.

Na podstawie ilu biur rachunkowych wyciąga Pani takie wnioski ? Moje doświadczenia są takie, że większość biur rachunkowych tego nie robi w sensie importowania dokumentów... Ponadto przenoszenie danych między programami poprzez pliki nie jest zalecanym sposobem wymiany danych, zalecany to praca na jednym podmiocie.

 

5 godzin temu, MAŁGORZATA TALECKA napisał:

Tu jest tylko inny program.

To nie tak, program nie ma znaczenia, znaczenie ma format danych, którym się posługujemy, a programy Insertu umożliwiają import dokumentów magazynowych tylko z formatu EDI++/EPP.

 

5 godzin temu, MAŁGORZATA TALECKA napisał:

Choć pewnie tam korzysta się z innego zestawienia a nie jpk mag.

Formaty JPK nie powstały na potrzeby przekazywania danych dla urzędu skarbowego, a nie do wymiany danych z biurem rachunkowym, niestety wiele osób o tym zapomina i próbuje je wykorzystywać do tego celu i dziwią się, że nie uzyskują oczekiwanego efektu jak brak danych adresowych kontrahentów przy imporcie z JPK_V7, gdzie tych danych po prostu nie ma. Do wymiany danych z biurem rachunkowym należy wykorzystywać formaty dedykowane do tego celu i ewentualnie konwertery tych formatów. Oczywiście będzie / powinno być prościej po wejściu KSeF'u.

 

5 godzin temu, MAŁGORZATA TALECKA napisał:

Niestety jestem laikiem i nie znam się na możliwościach  programów dlatego pytam.

Możliwości programów to jedno, możliwości ich rozszerzania / wdrażania to drugie. Oczywiście kierunek słuszny - warto pytać i poznawać te możliwości.

 

   

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...