Skocz do zawartości

[Szablon Wiadomości] "Dodawaj człon do tytułu wiadomości"

Polecane posty

Dzień dobry, czy w Nexo da się stworzyć szablon wiadomości email tak, aby przy jego użyciu dodawany był do tematu na który odpowiadam "określony w szablonie człon"? 

 

Przykładowo, wysyłam szablon do Klienta, aby uzupełnił dane adresowe
Pierwotny tytuł to: Potwierdzenia zamówienia: XHAHA

 

ZMieniony tytuł to: [Wymagane działanie] Potwierdzenie zamówienia xHAHA

 

Coś jak "re:" ale edytowalne. Wiem, że mogę zmienić całkowicie temat, ale chciałbym aby pozostał w tytule numer zamówienia/pierwotna treść. 

 

Da się coś takiego uzyskać?

 

Link to postu

Ja od siebie dodam, że taka strategia (często) ani Wam nie pomoże, ani klientowi.

 

Klienci często nadają tematy bez sensu, i zostawiając je tracicie okazje nadania własnego i "wzięcia sprawy w swoje ręce".

Znacznie wygodniej jest narzucać temat samemu i prowadzić konwersację - wtedy jest też porządek w skrzynce i Wy nadajecie sygnatury zamówień/procesów.

 

Nawet jeżeli temat będzie w formie "[Wasza sygnatura] [Temat oryginalny]" to i tak większość klientów pocztowych potraktuje to jako osobna konwersacja wobec pierwotnego "[Temat oryginalny]". Koniec końców - i dla Was i dla klienta powstanie punkt odcięcia konwersacji.

 

Chyba lepiej strukturyzować tytuły np.:

  • "[Numer zam.] [Numer zam. klienta] Potwierdzenie zamówienia"
  • "[Numer oferty] [Numer sprawy] Oferta"

A [...] pobierać z odpowiednich pól dokumentów wypełnianych przez osoby przyjmujące takie zamówienia. Pytanie czy chodzi o dokumenty czy same maile.

 

...ale to nie odp. na pytanie, tylko opinia do przemyślenia.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
22 godziny temu, Jakub Z napisał:

Dzień dobry, czy w Nexo da się stworzyć szablon wiadomości email tak, aby przy jego użyciu dodawany był do tematu na który odpowiadam "określony w szablonie człon"? 

 

Przykładowo, wysyłam szablon do Klienta, aby uzupełnił dane adresowe
Pierwotny tytuł to: Potwierdzenia zamówienia: XHAHA

 

ZMieniony tytuł to: [Wymagane działanie] Potwierdzenie zamówienia xHAHA

 

Coś jak "re:" ale edytowalne. Wiem, że mogę zmienić całkowicie temat, ale chciałbym aby pozostał w tytule numer zamówienia/pierwotna treść. 

 

Da się coś takiego uzyskać?

 

Dzień dobry, nie ma takiej możliwości w programie.

Link to postu

Hej Ernest, generalnie możliwe. Ale to jest do ściśle określonych tematów. Czyli np. coś co wymaga interwencji Klienta, a np. nie odbiera. Jak dajemy taki tytuł to odpowiedź przychodzi bardzo szybko, a jak dajemy prosty "re:" to często nic się nie dzieje ;] 

 

Ale jak widzę, nie da się. A Twoją odpowiedź jeszcze przemyślę, bo ostatnio dużo procesów wymyślamy na nowo ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...