Skocz do zawartości

sprzedaz-a remament

Polecane posty

46 minut temu, Szczepan Socha napisał:

Według mnie nie ma to znaczenia nawet przy sprzedaży towarów z magazynu.

Polecam najpierw sprawdzić, później napisać.

 

46 minut temu, Szczepan Socha napisał:

Można zawsze wykonać remanent na dzień dowolny (tj. 31.12)  

To prawda, ale nie zawsze będzie można z końcem roku zatwierdzić inwentaryzację.

Link to postu

Nie mam różnic magazynowych. Staram się kontrolować to na bieżąco i ewentualne różnice koryguję w trakcie roku. Dlatego też wyżej pisałem "według mnie". Ja prowadzę w ten sposób magazyn i dla mnie jest to dobre rozwiązanie.

Faktycznie jeśli ktoś ma spory bałagan na magazynie i zostawia to na koniec roku, albo na początek nowego to może mieć z tym spory problem.

Link to postu

To chyba jednak trochę zależy od skali sprzedaży i wielkości magazynu. Przy niedużej działalności, z niewielkimi stanami magazynowymi i porównywalną do niego sprzedażą to mogę sobie wyobrazić, że da się jako tako na bieżąco zapanować nad tym. Przy kilkuset wysyłkach dziennie i sprzedaży liczonej w milionach sztuk w ciągu roku to już tak łatwo nie jest, nawet przy wykorzystaniu kodów kreskowych do weryfikacji dostaw i sprzedaży.

Link to postu

Dlatego jest to indywidualne i każdy będzie prowadził to inaczej. Ja z biegiem lat nauczyłem się prowadzić w ten sposób, że przed zamówieniem danego towaru (jest go mniej na magazynie), robię korektę ilości i dzięki temu jest to robione "w miarę na bieżąco". Magazyn jest dość spory, ale głównie bazuję na sprzedaży hurtowej lub dotacyjnej, dzięki czemu nie mam dużo drobnych zamówień.

Skala sprzedaży i wielkość magazynu jest pojęciem względnym. Dla jednego duży magazyn to Amazon, a dla innych budynek który ma 200m2. Na moim przykładzie robię to przy ok 1 000 pozycji magazynowych ze stanem na koniec roku 260 000 szt.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...