Skocz do zawartości

Inwentaryzacja i remanent

Polecane posty

Mam pytanko odnośnie remanentu.

1 tworze spisy

2 załączam je do inwentaryzacji  i ją wykonuje

3 jak się wszystko przemieli to tworze remanent na dzień

 

Punk 2 jak wykonam inwentaryzację to w magazynie mam tylko to co zostało policzone w inwentaryzacji ?

To co nie zostało policzone (bo nie było w magazynie ) a było w subiekcie przed inwnentaryzacją np 2 sztuki to po inwentaryzacji jest 0 ?

 

Zapominam co rok jak ot z tym jest

Link to postu

No oczywiście, że NIE. Prosta i logiczna (przynajmniej moim zdaniem) zasada - inwentaryzacja wpływa tylko na te towary, które zostały w niej uwzględnione. Można też wykonać prosty test / zastanowić się co by było / co powinno się stać, gdyby został policzony (uwzględniony w inwentaryzacji) tylko jeden towar / część towaru (typu jedna półka regału) z całego magazynu.

Link to postu

Ja jestem przed pierwszą inwentaryzacją w subiekcie. W poprzednim programie było tak, że w inwentaryzacji, towary, które nie były uwzględniona na spisie na danym magazynie to się zerowały.

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1347,subiekt-nexo-–-co-to-jest-inwentaryzacja-i-gdzie-ja-wykonac.html

 

Moim zdaniem towary nie uwzględnione na remanencie powinny być 0. Co w przypadku jeśli towar zostanie uszkodzony, skradziony itp. nie uwzględnisz na inwentaryzacji bo go nie ma. Wówczas towar powinien być wyzerowany.

 

natomiast jeśli taki towar nie był by wyzerowany to byłby produktem widmo.

 

 

EDIT.

Może w subiekcie jest możliwość ustawień sposobu zakończenia inwentaryzacji.

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
Link to postu
50 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Ja jestem przed pierwszą inwentaryzacją w subiekcie.

Wszystkim polecam zapoznać się z podstawami obsługi programu przed rozpoczęciem pracy, aby uniknąć problemów... Miałem okazje spotkać się z sytuacjami, gdzie kilka osób liczyło kilka dni towary i nie zapisali tych informacji w programie, równie dobrze mogli ten czas spędzić przyjemniej niż na inwentaryzacji.

 

51 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

W poprzednim programie było tak, że w inwentaryzacji, towary, które nie były uwzględniona na spisie na danym magazynie to się zerowały.

Proszę spróbować odnieść się do moich argumentów / przykładów z poprzedniej wypowiedzi.

 

52 minuty temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Moim zdaniem towary nie uwzględnione na remanencie powinny być 0. Co w przypadku jeśli towar zostanie uszkodzony, skradziony itp. nie uwzględnisz na inwentaryzacji bo go nie ma. Wówczas towar powinien być wyzerowany.

I dokładnie tak należy zrobić, program pozwala łatwo wyszukać takie towary, aby podjąć właściwą decyzję, ale moim zdaniem taka operacja powinna być wykonana z pełną świadomością, po weryfikacji, gdyż równie dobrze może się okazać, że była to pomyłka w spisie.

 

Godzinę temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

EDIT.

Może w subiekcie jest możliwość ustawień sposobu zakończenia inwentaryzacji.

Nie ma takich ustawień, ale znając działanie programu może Pan uzyskać taki efekt pośrednio z minimalnym nakładem pracy - proszę dodać dodatkowy spis ze wszystkimi towarami z zerowymi ilościami, jeśli towar nie zostanie spisany to trafi do inwentaryzacji z zerową ilością i zostanie zdjęty z magazynu. 

  • Lubię to 1
Link to postu
12 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

No oczywiście, że NIE. Prosta i logiczna (przynajmniej moim zdaniem) zasada - inwentaryzacja wpływa tylko na te towary, które zostały w niej uwzględnione. Można też wykonać prosty test / zastanowić się co by było / co powinno się stać, gdyby został policzony (uwzględniony w inwentaryzacji) tylko jeden towar / część towaru (typu jedna półka regału) z całego magazynu.

Czyli spis ze stanami zerowymi przypisany do inwentaryzacji,

Link to postu
32 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Z poziomu inwentaryzacji można wygenerować i podłączyć do niej spis dla towarów nieuwzględnionych w inwentaryzacji.

Tak też zrobiłem. Poległem na magazynach. Zawsze pracowałem na jednym teraz mam aż 3. Nie wiedziałem co zrobić bo w spisach miałem zaznaczone ma 3 rózne magazyny a tak się nei da robiąc jedna inwentaryzację. Zrobiłem tak ze znów mam jeden magazyn. Mam w zwiazku z tym pytanie czy po wykonaniu inwentaryzacji będe mógł jakoś skopiować tabele ze spisów żeby w jakiś szybki sposób zrobić przesunięcie magazynowe ?

 

jaką cenę ustawić w spisach ? ewidencyjna chyba nie za bardzo

 

A i najwązniejsze pytanie dziś kończe inwnentaryzację po jej zakończeniu mam zamiar wystawiać faktury i paragony. Co będzie ja np jutro albo dziś podczas sprzedaży druknę remanent na dzień dzisiejszy z raportów ? No dziś też jest sprzedaż a dziś rano wprowadzaliśmy jescze zmiany. Więc remanent będzie pokazywał stan z której godziny ?

a no włańnie przed czy po inwentaryzacji ? przed czy po sprzedaży ?

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
59 minut temu, Robert Mazurek napisał:

Tak też zrobiłem. Poległem na magazynach. Zawsze pracowałem na jednym teraz mam aż 3. Nie wiedziałem co zrobić...

Można było się dowiedzieć / przeszkolić się, najlepiej przed pierwszą inwentaryzacją w programie.

 

59 minut temu, Robert Mazurek napisał:

...bo w spisach miałem zaznaczone ma 3 rózne magazyny a tak się nei da robiąc jedna inwentaryzację. Zrobiłem tak ze znów mam jeden magazyn.

Inwentaryzację wykonuje się per magazyn.

 

59 minut temu, Robert Mazurek napisał:

Mam w zwiazku z tym pytanie czy po wykonaniu inwentaryzacji będe mógł jakoś skopiować tabele ze spisów żeby w jakiś szybki sposób zrobić przesunięcie magazynowe ?

Nie widzę potrzeby, ale ma Pan dostępny mechanizm kopiowania pozycji dokumentów.

 

59 minut temu, Robert Mazurek napisał:

jaką cenę ustawić w spisach ? ewidencyjna chyba nie za bardzo

To zależy od specyfiki firmy, ważne aby z poprawnymi cenami przyjąć nadwyżki.

 

59 minut temu, Robert Mazurek napisał:

A i najwązniejsze pytanie dziś kończe inwnentaryzację po jej zakończeniu mam zamiar wystawiać faktury i paragony. Co będzie ja np jutro albo dziś podczas sprzedaży druknę remanent na dzień dzisiejszy z raportów ? No dziś też jest sprzedaż a dziś rano wprowadzaliśmy jescze zmiany. Więc remanent będzie pokazywał stan z której godziny ?

Skoro raport nazywa się "na dzień" i nie może wybrać Pan godziny, więc będzie to godzina 24:00. Ogólnie programy zawsze sprawdzają i prezentują stan magazynowy na dzień, a nie na godzinę. Wiedząc to, wiemy jak poprawnie wygenerować remanent. Po czasie zawsze można też utworzyć kopię podmiotu, usunąć sprzedaż i wygenerować remanent.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
W dniu 4.01.2023 o 08:07, Robert Mazurek napisał:

A i najwązniejsze pytanie dziś kończe inwnentaryzację po jej zakończeniu mam zamiar wystawiać faktury i paragony. Co będzie ja np jutro albo dziś podczas sprzedaży druknę remanent na dzień dzisiejszy z raportów ?

Inwentaryzację i remanent najlepiej wykonać na 31.12.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...