Skocz do zawartości

Generowanie kodów produktów

Polecane posty

Ale dokładnie do czego tego są potrzebne te kody kreskowe? Zakupują Państwo produkty, które nie mają EANów i potrzebuje je do pracy na magazynie?  Czy chodzi o coś jeszcze innego? Na własne potrzeby można sobie jakieś zmyślone kody kreskowe porobić i nie muszą być w formacie EAN żeby je Subiekt obsłużył. Wystarczy, że obsłużą je wykorzystywane na magazynie czytniki.

 

Link to postu

Jeśli tylko i wyłącznie chcemy drukować kody wewnętrzne oraz mamy miejsce na etykiecie to można posłużyć się symbolem towaru i standardem kodów kreskowych 3z9, w innych przypadkach kiedy chcemy drukować również kody producentów lub mamy mało miejsca na etykiecie to warto korzystać ze standardu EAN13, posiadamy w ofercie automatyczny generator takich kodów kreskowych, instalujemy i nie zauważamy, że jest to dodatkowa funkcjonalność programu.

Link to postu

Zarówno zakupujemy już towar z kodami kreskowymi ale mamy dużo towaru któremu chcielibyśmy nadać kod kreskowy aby ułatwić sobie pracę na magazynie. Czy możecie Państwo doradzić jesli macie taka wiedzę jaki czytnik kupić (jestem laikiem i jak przeglądam na allegro jest tego wiele ale nie wiem jaki wybrać)

Link to postu
Godzinę temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

Jaka cena takiego generatora kodów kreskowych

Opis rozwiązanie i cena są podane na naszej stronie internetowej: http://satisoft.pl/dodatki_Automatyczny_generator_kodow_kreskowychEAN13_towarow_dla_SubkietaGT .html.

 

Godzinę temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

Czy możecie Państwo doradzić jesli macie taka wiedzę jaki czytnik kupić (jestem laikiem i jak przeglądam na allegro jest tego wiele ale nie wiem jaki wybrać)

My preferujemy rozwiązania czołowych producentów jak Zebra/Symbol czy Honeywell, czy ma być przewodowy/bezprzewodowy, 1D/2D, nowy/używany to już kwestia indywidualnych potrzeb i budżetu, popularne, podstawowe modele przewodowe to Zebra LS2208, DS2208, Honeywell 1250g. Jest dużo czytników noname, tańszych, ale nie korzystam więc nie jestem w stanie nic zaproponować.

Link to postu
2 godziny temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

zakupiłam czytnik kodów kreskowych Honeywell 1200 g jak go zintegrować z Subiektem GT. Czytnik zczytuje kody i pokazuje w brudnopisie 

Są dwie możliwości - jako klawiaturowy lub RS'owy... Jako klawiaturowy należy skonfigurować sufiksy (jeden enter lub dwa) oraz opóźnienia między nimi, aby program zdążył przetworzyć dane / wyszukać towar, instrukcja programowania powinna znajdować się w instrukcji użytkownika do czytnika... Jako RS'owy należy zmienić interfejs w czytniku z USB na RS232, zainstalować w systemie operacyjnym (mogą być potrzebne dodatkowe sterowniki) i skonfigurować w Kasiarzu.

 

Godzinę temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

To jest mój pierwszy czytnik więc jestem lajikiem.

Dlatego wszystkim, od zawsze proponuję zamawiać programy i sprzęt razem z usługą konfiguracji/wdrożenia, ze wsparciem.

 

Godzinę temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

Czytnik wprowadzony w Kasiarzu, komputer widzi czytnik, kod kreskowy produktu wprowadzony. Nie wiem gdzie tkwi błąd, czy gdzieś musze jeszcze go wprowadzić w Subiekt GT?

Jak wyżej, bez zmiany konfiguracji czytnika konfiguracja w Kasiarzu nie zadziała.

 

Godzinę temu, Paweł B napisał:

Jaki interfejs ma ten czytnik? Jak USB to po stronie subiekta nie trzeba nic ustawiać, wystarczy podpiąć do komputera.

Nie trzeba, ale można - można wykorzystać tryb automatyczny przy dodawaniu pozycji.

 

43 minuty temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

USB podpiełam do komputera. Nic nie ustawiałam w czytniku

Jak wyżej, część czytników nie działa na domyślnych ustawieniach.

Link to postu

Wersja na skróty:

 

https://www.posnet.com.pl/files/products_download/111/skaner-voyager-1202g---pelna-instrukcja-obslugi-wer.-ang..pdf
 

ctrl-f i wyszukujemy

Resetting the Factory Defaults

zeskanowanie dwóch podanych kodów zresetuje czytnik do ustawień fabrycznych

 

ja we wszystkich czytnikach u siebie jeszcze dodaję suffix CR:

To Add a Carriage Return Suffix to All Symbologies

 

 

 

Link to postu
28 minut temu, Agnieszka Kuzańska napisał:

A jeżeli chce wprowadzić kody CODE9?

W dniu 18.01.2023 o 17:24, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli tylko i wyłącznie chcemy drukować kody wewnętrzne oraz mamy miejsce na etykiecie to można posłużyć się symbolem towaru i standardem kodów kreskowych 3z9,

Przy wydruku kodów 3z9 należy dodać gwiazdkę na początku i kocu kodu. Ewentualnie proszę doprecyzować z czym ma Pani problem.

Link to postu
W dniu 25.01.2023 o 14:00, Agnieszka Kuzańska napisał:

A jeżeli chce wprowadzić kody CODE9?

 

Chodzi o sczytanie tego typu kodu czytnikiem? Chodzi o Code 39 czy Code 93? Na fabrycznych ustawieniach Honeywelle powinny czytać Code 39.

 

W instrukcji, którą wcześniej linkowałem ctrl-f na hasło "Code 39 On/Off" - tam są kody na włączenie i wyłączenie obsługi code 39. Analogicznie na hasło "Code 93 On/Off" można znaleźć kody na kody kreskowe związane z obsługą Code 93.

 

Warto włączyć obsługę Code 128, która domyślnie na wszystkich Honeywellach z jakimi miałem do czynienia jest wyłączona.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...