Skocz do zawartości

numery seryjne

Polecane posty

Kody EAN i numery seryjne
w firmie posługujemy się numerami seryjnymi
towar przyjeżdża z oryginalnym, nadanym przez producenta kodem EAN i numerem seryjnym
-- należy zczytać kody do dostawy czyli numery seryjne (do PZ/FZ)
-- należy zczytać kody do wydań (do WZ) (kody są nadawane przez magazynierów tzn. mogą brać do pakowania towar z różnych dostaw ten sam towar, ważne żeby zczytali numery seryjne)

 

w jaki sposób na PZ/WZ wyciągnąć numery seryjne? na próbe dodałem FZ - > PZ na której rozbiłem przyjęcie na partie

zamiast kodu kostawy chciałbym uzyskać po prostu tekst oddzielony średnikiem, jak to osiągnąć we wzorcu?

czy kod dostawy moge zamienic jako numer seryjny? dobrze to rozumiem?

 

image.thumb.png.73dd41c601ad76eb0e92f800b750530a.png

 

image.png.72d95c97e913d6afc9cdde7b8683bd23.png

 

czy jakiś inny sposób na uzyskanie na PZ i WZ numerów seryjnych?

fajnie jakby się też dało wyszukać po numerze seryjnym skąd towar został zakupiony oraz do kogo sprzedany

tak samo w zleceniach serwisowych -> wpisujesz nr seryjny a program wszystko podpowiada

 

dziekuje

 

 

 

image.thumb.png.321f132b680927627241aae2650006a0.png

 

Czy jak inaczej 

 

Edytowane przez Mateusz Pyka
Link to postu
18 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

w jaki sposób na PZ/WZ wyciągnąć numery seryjne?

Poprzez robicie pozycji ?

 

Godzinę temu, Mateusz Pyka napisał:

na próbe dodałem FZ - > PZ na której rozbiłem przyjęcie na partie

zamiast kodu kostawy chciałbym uzyskać po prostu tekst oddzielony średnikiem, jak to osiągnąć we wzorcu?

Nie ma takiego parametru, konieczna jest modyfikacja wzorca wydruku poza programem.

 

Godzinę temu, Mateusz Pyka napisał:

czy kod dostawy moge zamienic jako numer seryjny? dobrze to rozumiem?

Tak, to jedno z najczęstszych zastosować, można wykorzystywać według potrzeb.

 

Godzinę temu, Mateusz Pyka napisał:

czy jakiś inny sposób na uzyskanie na PZ i WZ numerów seryjnych?

Jak wyżej ?

 

Godzinę temu, Mateusz Pyka napisał:

fajnie jakby się też dało wyszukać po numerze seryjnym skąd towar został zakupiony oraz do kogo sprzedany

Skąd informacja, że się nie da ? Proszę przyjrzeć się informatorowi towaru czy raportowi "Historia dostawy o podanym kodzie".

 

Godzinę temu, Mateusz Pyka napisał:

tak samo w zleceniach serwisowych -> wpisujesz nr seryjny a program wszystko podpowiada

Popieram, przydałoby się.

Link to postu

Przeczytałem 5 razy i nadal nie rozumiem. Proszę wyjaśnić co, skąd i gdzie ma się znaleźć i używać przy tym DOKŁADNEGO nazewnictwa.

  • Każdy ruch magazynowy składa się z pozycji asortymentu.
    • Pozycja wskazuje na aktualny (historycznie) asortyment oraz nadaje metadane pozycji (w tym ceny, wartości itp. związane z dokumentem).
  • Każda pozycja składa się z 1 lub więcej dostaw (nazywane też partiami).
  • Każda dostawa to 1 lub więcej ilości (lub ułamek w przypadku różnych jednostek).
    • Partie mają tylko kilka informacji: kod dostawy, termin ważności, ilość, itp.

EAN i wszelkie inne kody są cechą samego asortymentu, lub jego danej jednostki miary, nie danej partii.

 

Daną partie wybiera się przy wydaniu (lub tworzy przy przyjęciu) na dokumencie przez ctrl+R.

 

Pole kodu dostawy i opis dostawy to jedyne 2 pola w których można umieścić dane powiązane z partią.

Tych pól można użyć m.in dla numerów seryjnych.

 

My używamy kodów partii jako kody nadawane przez nas (dla używania przez czytniki).

W opis partii natomiast wpisujemy w formacie JSON dane dodatkowe, np.:

'{
  "sn":"SERIAL_NUMBER",
  "description":"Opis partii"
  "comment":"Komentarz magazyniera"
}'

 

Zarówno pole kodów partii jak i opisu partii są dostępne we wzorcach wydruku, ale w zależności od zaawansowania ich wyglądu może wymagać programowania we wzorcach i nikt tego Panu tu nie rozwiąże za darmo.

 

EDIT:
Jeżeli chodzi o same wzorce wydruku i umieszczenie na nich wszystkich kodów dostaw w formie jednego ciągu oddzielonego ";" (zamiast ogromnej tabelki) to jest to łatwe ale wymaga już kodzenia. Należy przy tym pamiętać, że trzeba rozpatrywać sytuacje gdzie np. nie chcemy aby na dokumencie były pewne dane.

 

Przykład wzorca (wygenerowane przez wzorzec zrobiony od 0):

image.thumb.png.06c5d319deb5410873bf4ba989b4e357.png

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Panie Ernescie nie oczekuje niczego za darmo, jeżeli coś jest ponad standardem to oczywiście należy napisać specyfikację i zlecić pracę - ale po to jest forum aby dopytać, program posiada wiele funkcji o których człowiek nie wie a są wbudowane, pisałem też do kilku firm oraz użytkowników tego forum w tej sprawie - niestety narazie nie znalazłem osoby która mogłaby to dla mnie wykonać.

 

Opiszę temat jeszcze raz w krokach jaki jest nasz cel:

1. wbijamy zlecenie do dostawcy

2. zlecenie realizujemy jako fakture zakupu

3. przechodzimy na PZ

4. na PZ wbijamy numery seryjne dla poszczególnych pozycji

5. na wydruku PZ otrzymujemy pozycje a pod nimi numery seryjne

 

6. dział handlowy wywołuje fakturę sprzedaży

7. magazyn otwiera WZ i zczytuje wydane numery seryjne do poszczególnych pozycji towarowych

8. zapisuje i drukuje WZ na której widnieją numery seryjne

 

dodatkowo

1. mozliwosc sprawdzenia ktore kody zostaly juz wydane / które jeszcze nie

2. śledzenie po kodach wbijam nr seryjny i widzę skąd dokąd towar został wydany - przydatna opcja zwłaszcza przy zwrotach i kolejnych wydaniach itd

3. i jak pisalem wyzej mozliwosc tworzenia zlecen serwisowych poprzez wbicie nr seryjnego

 

dziekuje

 

 

 

 

 

Link to postu

Zalecam przelecieć każdy możliwy widok w Subiekcie i poszperać w nim parę min. (dosłownie).

 

Jeżeli produkt ma mieć numery seryjne, to należy każdy numer seryjny przedstawiać jako jedną partię.

nexo pozwala na śledzenie partii w widoku Asortyment->Informator->Ruch Asortymentu.

image.thumb.png.3ed81d277e994d472b1bf9cf699b312b.png

 

Dodatkowo kilka zakładek w prawo jest "Dostawy" gdzie pokazane są partie aktualnie dostępne (na obrazie wyżej dosłownie nad strzałką).

 

W nexo są też raporty, w tym remanenty i ruchy względem klienta gdzie można badać ruchy magazynowe na DOSŁOWNIE każdy sposób.

Większość przydatnych informacji znajdzie Pan w zakładkach Informatora kartotek Klienci i Asortyment.

 

Wracając do wzorca wydruku - wymaga to zlecenia serwisowego, mogę wykonać.

 

Jeżeli chodzi o sposób obsługi partii z poziomu danych (interfejsu) to już powiedziałem: ctrl+R i każdy numer seryjny traktować jako osobną partię.

EDIT: Jeżeli chodzi o automatyzacje tego to należy skonfigurować kolektor danych co będzie to robił w miarę szybko. Także na zlecenie.

 

Czy coś jest niejasne?

 

P.S. Apropo raportów - na obrazie wyżej widać też zakładkę jednego bardzo przydatnego - historia dostawy o podanym kodzie.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...