Skocz do zawartości

[Subiekt Nexo Pro] Wyświetlenie cen brutto i netto zakupu w zakładce Asortyment + drukowanie naklejek z dokumentów

Polecane posty

Dzień dobry,

przesiadłem się dopiero co na Nexo Pro i bardzo zaskoczyło mnie, że w konfiguracji widoku w zakładce ASORTYMENT nie można zaznaczyć, aby na liście były widoczne ceny zakupu brutto oraz netto. Nie ma w ogóle takiej opcji... gdzie chyba jest to bardzo podstawowa i bardzo ważna funkcjonalność - wchodzę w magazyn, żeby szybko sprawdzić swoją cenę zakupu.

 

Czy może jest to w jakiś sposób ukryte? Mogę wyświetlić cenę ewidencyjną, ale to mi nic nie daje, bo najbardziej zależy mi na wyświetleniu ceny zakupu brutto.

 

Czy ma ktoś jakąś podpowiedź, jak to zrobić? Jeśli się nie da, to czy można to dodać do programu? Ogromnie potrzebuje tej funkcji :(

 

 

oprócz tego szukałem funkcji wydruku naklejek z dokumentu dla produktów, ale niestety nie ma opcji wyboru, dla których produktów z dokumentu wydrukować naklejki... widziałem, że w GT podczas wydruku jest takie pytanie - który asortyment z dokumentu wydrukować na naklejkach - tutaj w Nexo Pro niestety tego brakuje. Jedyna opcja to wydruk naklejek dla wszystkich towarów z dokumentu lub ręczne drukowanie ich z poziomu zakładki asortyment... wielka prośba o usprawnienie w tym temacie :)

 

 

Link to postu
8 minut temu, Maciej Kamiński napisał:

bardzo zaskoczyło mnie, że w konfiguracji widoku w zakładce ASORTYMENT nie można zaznaczyć, aby na liście były widoczne ceny zakupu brutto oraz netto. Nie ma w ogóle takiej opcji... gdzie chyba jest to bardzo podstawowa i bardzo ważna funkcjonalność

I jakby Pan pokazał na tej liście cenę zakupu kiedy na magazynie jest towar z piecu dostaw, każda w innej cenie?

9 minut temu, Maciej Kamiński napisał:

Czy ma ktoś jakąś podpowiedź, jak to zrobić?

Remanent, grupowanie wg ceny, albo wg partii

Link to postu
2 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

I jakby Pan pokazał na tej liście cenę zakupu kiedy na magazynie jest towar z piecu dostaw, każda w innej cenie?

Remanent, grupowanie wg ceny, albo wg partii

Najlepszą opcją byłby wybór, każdy może chcieć inaczej ;) Dla mnie najlepszą opcją byłoby wyświetlenie średniej ceny zakupu brutto wyliczonej na podstawie dostaw.

 

Ktoś inny może chcec wyświetlić najwyższa cenę zakupu, jeszcze inny najniższa. Potrzebny jest wybór :)

Link to postu
3 minuty temu, Maciej Kamiński napisał:

Ktoś inny może chcec wyświetlić najwyższa cenę zakupu, jeszcze inny najniższa. Potrzebny jest wybór :)

A na koniec to wszystko zakituje program tak że dziś klikniemy, jutro będzie wynik.

Pokazałem gdzie jest wybór. Nie wystarczy?

NB na dokumentach też jest (np "zmień cenę")

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
14 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

A na koniec to wszystko zakituje program tak że dziś klikniemy, jutro będzie wynik.

Pokazałem gdzie jest wybór. Nie wystarczy?

NB na dokumentach też jest (np "zmień cenę")

Nie ma wyboru, bo nie ma możliwości aby wyświetlić na liście asortymentu cenę zakupu brutto. Mogę wejść do produktu, otworzyć informator i wyliczyć cenę zakupu, ale to jest za mocno „zakopane”. Potrzebuje wejść do zakładki asortyment, rzucić okiem i od razu widzieć, jakie mam ceny zakupu poszczególnych produktów. 
 

Co według ciebie „zakituje” program? Jeśli będzie wybór, to nikt nie zmusi Cię żebyś te ceny sobie wyświetlał. Nie chcesz - nie wyswietlasz - nic Ci nie „zakituje”.

Link to postu
42 minuty temu, Maciej Kamiński napisał:

przesiadłem się dopiero co na Nexo Pro i bardzo zaskoczyło mnie, że w konfiguracji widoku w zakładce ASORTYMENT nie można zaznaczyć, aby na liście były widoczne ceny zakupu brutto oraz netto. Nie ma w ogóle takiej opcji... gdzie chyba jest to bardzo podstawowa i bardzo ważna funkcjonalność - wchodzę w magazyn, żeby szybko sprawdzić swoją cenę zakupu.

 

Można dodać dodatkowy cennik, o marży 0%, który będzie przechowywał cenę zakupu. Cena może być wtedy wyliczana np. jako średnia ważona z istniejących dostaw. Taki cennik widoczny będzie w zakładce asortyment oraz na poziomie podglądu / edycji danej pozycji asortymentu.

Screenshot_2023-01-27_15-38-26.png

Edytowane przez Łukasz Czarnowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, Maciej Kamiński napisał:

oprócz tego szukałem funkcji wydruku naklejek z dokumentu dla produktów, ale niestety nie ma opcji wyboru, dla których produktów z dokumentu wydrukować naklejki... widziałem, że w GT podczas wydruku jest takie pytanie - który asortyment z dokumentu wydrukować na naklejkach - tutaj w Nexo Pro niestety tego brakuje. Jedyna opcja to wydruk naklejek dla wszystkich towarów z dokumentu lub ręczne drukowanie ich z poziomu zakładki asortyment... wielka prośba o usprawnienie w tym temacie :)

Kopiujemy pozycje z dokumentu do schowka a tam już możemy wydrukować naklejki dla wybranych pozycji.

Edytowane przez Łukasz Czarnowski
Link to postu
1 godzinę temu, Łukasz Czarnowski napisał:

Można dodać dodatkowy cennik, o marży 0%, który będzie przechowywał cenę zakupu. Cena może być wtedy wyliczana np. jako średnia ważona z istniejących dostaw. Taki cennik widoczny będzie w zakładce asortyment oraz na poziomie podglądu / edycji danej pozycji asortymentu.

Screenshot_2023-01-27_15-38-26.png

Super! Czyli da się :) Czy mógłbyś pokierować mnie w jaki sposób to utworzyć? Przy tworzeniu cennika jest bardzo dużo ustawień, m.in. czy cennik ma być statyczny czy dynamiczny itp.

 

z góry dzięki, na pewno innym tez się przyda :) 

Link to postu

Tworzymy cennik statyczny główny, określając pożądaną podstawę kalkulacji, wyliczany wg marży 0%.

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2869,ceny-w-subiekcie-nexo.html

 

W cenniku przechowuję cenę wyliczaną wg. średniej ważonej z istniejących dostaw.

 

Cennik aktualizuję w momencie każdego przyjęcia towaru (FZ), tylko w zakresie asortymentu z tej dostawy, korzystając z opcji Aktualizuj cenniki (menu na dokumentach zakupu). Następnie, przy zaznaczonym cenniku zakupu - Przelicz podstawę kalkulacji i cenę sprzedaży. Jest to operacja wykonywana niejako przy okazji aktualizacji podstawowego cennika sprzedaży (detalicznego), gdzie przeliczam tylko podstawę kalkulacji i ew. koryguję ceny sprzedaży. Oczywiście to wszystko dotyczy typowo mojego scenariuszy pracy.

Edytowane przez Łukasz Czarnowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
18 godzin temu, Łukasz Czarnowski napisał:

Kopiujemy pozycje z dokumentu do schowka a tam już możemy wydrukować naklejki dla wybranych pozycji.

Wiadomo coś czy będzie to też (kiedy) działać dla partii asortymentu?

 

Schowek wspiera asortyment i partie, ale nie naklejki partii.

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Lubię to 1
Link to postu
14 minut temu, Dariusz Nowak napisał:

Jak najbardziej, mamy zapisane, jednak nie jestem w stanie określić daty realizacji.

A czy wyświetlanie ceny brutto zakupu w zakładce asortyment tez będzie planowane? Wyżej ktoś wstawił „obejście” problemu, ale chyba nie o to tu chodzi, aby trzeba było korzystać z takich „cwancyków”? 
 

 

Link to postu
2 godziny temu, Maciej Kamiński napisał:

A czy wyświetlanie ceny brutto zakupu w zakładce asortyment tez będzie planowane? Wyżej ktoś wstawił „obejście” problemu, ale chyba nie o to tu chodzi, aby trzeba było korzystać z takich „cwancyków”? 

Na liście asortymentu, bez wprowadzania dodatkowego narzutu, Insert mógłby dodać kolumnę CenaKalkulacyjna (inaczej Podstawa kalkulacji) dla każdego z cenników oraz CenaEwidencyjna i CenaKalkulacyjna w wartościach brutto (przeliczone przez aktualny VAT) - co niosłoby już często wystarczającą informację.

 

Co do wspomnianego obejścia - to daje pewną elastyczność w decydowaniu na jakiej podstawie liczone są wartości i taki cennik jest również widoczny w zakładce asortyment (na liście dostępnych kolumn) oraz innych miejscach programu (jak dokumenty sprzedaży).

Edytowane przez Łukasz Czarnowski
Link to postu
4 godziny temu, Maciej Kamiński napisał:

A czy wyświetlanie ceny brutto zakupu w zakładce asortyment tez będzie planowane? Wyżej ktoś wstawił „obejście” problemu, ale chyba nie o to tu chodzi, aby trzeba było korzystać z takich „cwancyków”? 

Aktualnie nie mamy planów na wdrożenie tego rozwiązania.

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...