Skocz do zawartości

MINIATURKI

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam ten sam problem.

W transakcjach nie widać miniatur. Miejsce na obrazek jest.

W towarach i aukcjach przygotowanych do wystawienia z towarów widać miniaturki.

W transakcjach nie zaciąga zdjęcia/miniaturki z aukcji i z programu.

Dodam, że wgrałem aktualizację do 1.12 dziś tj. 06.04.2013 więc z poprawką jakąś jak dobrze zrozumiałem.

Ja mam IE8.

 

Link to postu

1. Czy instalacja IE9/10 coś tutaj zmienia?

2. Czy miniaturki są w module aukcji, a nie ma w transakcjach?

3. Czy w transakcjach jest miejsce na miniaturkę widoczne (z symbolem towaru)?

4. Czy widać w transakcjach miniaturki z towarów (jeśli towar ma dodane zdjęcia)?

1. dla XP IE 8 to najwyższa przeglądarka

2. miniaturki są w aukcjach, towarach, nie ma w paczkach i transakcjach

3. W każdym przypadku jest miejsce na miniaturkę, ale gdy nie ma miniaturki, to jest wasz symbol

4. nie widać miniaturek towarów w transakcjach ani pojedynczych ani zgrupowanych (nie ma animacji także)

 

Sello 1.12 najnowsza, dzisiejsza wersja, świeżo zainstalowana (nie wiem, czy ma w sobie już poprawkę), Windows XP, IE8

 

Link to postu

IE8 powinno wystarczyć do wyświetlenia miniaturek. Na IE7 na pewno ich nie będzie widać, ale wtedy problem dotyczyłby również aukcji i towarów.

 

Informacje jakie podajecie wskazują na to, iż podczas aktualizacji bazy nie zostały podmienione podglądy transakcji.

 

Zapytam jeszcze odwrotnie, czy jest ktoś komu działają miniaturki w transakcjach?

 

Proszę jeszcze o podanie sposobu instalacji, czyli czy wersja 1.12 była instalowana na 1.11 czy na 1.12 BETA, czy była poprzednia wersja odinstalowana i zainstalowana najnowsza, czy była to zwykła aktualizacja (nainstalowanie wersji).

 

Proszę również podesłać do nas plik c:\Program Files\Insert\Sello\Skrypty\Wzorzec\gt_transformacja.xml na sello@insert.com.pl podając link do tego wątku.

Link to postu

 

Zapytam jeszcze odwrotnie, czy jest ktoś komu działają miniaturki w transakcjach?

 

Proszę jeszcze o podanie sposobu instalacji, czyli czy wersja 1.12 była instalowana na 1.11 czy na 1.12 BETA, czy była poprzednia wersja odinstalowana i zainstalowana najnowsza, czy była to zwykła aktualizacja (nainstalowanie wersji).

 

Proszę również podesłać do nas plik c:\Program Files\Insert\Sello\Skrypty\Wzorzec\gt_transformacja.xml na sello@insert.com.pl podając link do tego wątku.

 

Mi też nie działają.

Instalacja na czystą 1.11 Bety nie dotykam, czyli czysta aktualizacja.

PHU-MAD pisał wyżej, że na win 7 działa dobrze.

 

Link to postu

Problem jest przewidziany do poprawy w nowej wersji. Raczej nie dążymy do tego aby wypuszczać hotfixa dla funkcjonalności o relatywnie "niskiej szkodliwości" dla użytkownika. Wypuszczenie takiej poprawki pomiędzy wersjami zaburza nasz harmonogram prac i bylibyśmy zmuszeniu usunąć z wersji 1.13 coś co jest aktualnie przewidziane do zrobienia. Narzut na taką poprawkę między wersjami jest dużo większy niż gdyby poprawka miała się znaleźć w kolejnej wersji.

Link to postu

Aktualny termin w mojej sygnaturce. Lista jest zawsze, ale póki co wewnętrzna. Nie mamy w tej chwili narzędzia aby tą listę na bieżąco publikować, a "ręcznie" przepisywać jej nie będziemy ze względu iż występują na niej czasami zmiany i przesunięcia między wersjami oraz po prostu na fakt, że opisy błędów są zazwyczaj zrozumiałe tylko dla programistów i testerów.

Czasami również w grę wchodzą względy polityczne i nie chcemy zdradzać naszych planów.

 

Publikacja nawet tak pokrótce funkcji znów spowoduje, że część osób będzie niezadowolonych, bo oczekiwana przez nich funkcjonalność się nie pojawi, ale niestety nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego w jednej wersji.

Link to postu

Właśnie, a'propos miniaturek.  Ktoś już zwracał na to uwagę, ale zostało to, z tego, co pamiętam, zbyte.  Zainstalowałem niedawno tymczasowo wersję 1.12 i miniaturki prezentowane w taki sposób są dla mnie praktycznie nieużyteczne.  Handluję książkami, 99,9% obrazków jest wyraźnie prostokątnych i środkowy ich wycinek najczęściej jest mało czytelny.  Zostawienie całej miniaturki i wypełnienie kwadratu pustym miejscem byłoby bez porównania lepszym rozwiązaniem.

Link to postu

na temat złych proporcji Bartek odpisał:

 

Zachowując proporcje zdjęcie rozciągało by się w bok lub na długość, lub miało "białe" paski - jeśli ustalilibyśmy stały rozmiar. Podobne rozwiązania są stosowane w różnych galeriach zdjęć (skydrive, facebook). Ciężko byłoby dobrać ramkę zdjęcia tak aby pasowała do zdjęć w formacie 4:3, 16:9, 16:10 itp i ich wersji wertykalnych, stąd każde zdjęcie jest ograniczane do największego kwadratu wpisanego.

 

+1 do zachowania proporcji w miniaturkach, ostatnio drażniły mnie tylko walory estetyczne ale obecnie wykorzystuje jedno zdjęcie na kilku aukcjach (wykorzystane zdjęcie różni się napisem z lewej strony, sello napis obcina, więc miniaturka nie jest pomocna w takich sytuacjach).

 

Edit: W Allegro miniatury mają format 4:3, więc ramkę należy dopasować to takiego standardu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...