Skocz do zawartości

Wypłata w naturze na rachunku do umowy cywilnoprawnej

Polecane posty

Czy da się jakoś wystawić rachunek do umowy cywilnoprawnej na którym będzie tylko wypłata w naturze czyli tak na prawdę zostaną naliczone zusy oraz podatek, a sama wypłata kwoty nie będzie miała miejsca?

 

Próbowałem jako składnik rachunku dodać "Bony opodatkowane", próbowałem zrobić własny składnik z wypłatą w naturze, ale za każdym razem efekt jest taki, że wychodzi ujemna kwota rachunku.

Link to postu

Jest to kwestia matematyki, ale nie takiej zwykłej ;)

 

Powiedzmy, że dajemy pracownikowi przedmiot albo niech będzie dla zachowania jakiegoś tam sensu bon na 100 zł, np w formie premii. Jak teraz wystawić rachunek dla takiego pracownika żeby naliczyły się wszystkie ZUSy i podatek, a nie pokazała się kwota do wypłaty dla tego pracownika, a co za tym idzie nie było potem kombinowania z dekretowaniem żeby nie powstał na to rozrachunek?

Jeśli zrobimy to samo dla "normalnego" składnika rachunku, to wszystko gra, podatek się naliczy, ZUSy również, ale pozostaje kwota do wypłaty z którą nie za bardzo jest co potem zrobić.

Link to postu

Rozumiem co jest w wyjaśnieniach, pytanie zadałem na samym początku.

 

Chciałbym uzyskać taki efekt, że opodatkowuję i ozusowuję coś co dostał pracownik, ale nie wypłacam mu pieniędzy. Pracownik dostaje do ręki bon o wartości 100 zł. Trzeba od tego odprowadzić podatek i zus. Można to zrobić dodając normalny składnik, ale wtedy będzie nam wisieć że trzeba pracownikowi zapłacić (np po zadekretowaniu tego rachunku), a ja bym chciał żeby od razu na rachunku/dekrecie było że do wypłaty jest 0 zł.

Link to postu

Pozwolę sobie wtrącić się do tego wątku.
Oczekuje Pan cudu.
Skoro na wypłacie ma być tylko opodatkowany składnik w naturze na 100 zł, to nie ma z czego zapłacić podatku.
Skoro pracownik ma dostać 100 zł, a skarbówka podatek to wypłata brutto musi być wieksza od 100 zł.
To arytmetyka, z nią trudno dyskutować

Link to postu
3 minuty temu, Aleksander Pająk napisał:

Chciałbym uzyskać taki efekt, że opodatkowuję i ozusowuję coś co dostał pracownik, ale nie wypłacam mu pieniędzy.

Do tego służy znacznik "Wypłacany w naturze".

3 minuty temu, Aleksander Pająk napisał:

Trzeba od tego odprowadzić podatek i zus.

Podatek w całości, a składki w części płaci pracownik - więc trzeba mu te pieniądze zabrać - proszę powiedzieć skąd jeśli na wypłacie jest tylko składnik płatny w naturze?

 

Oczywiście można dodać taki składnik (normalny) do wypłaty aby po zapłaceniu podatku i składek od obu składników pozostało do wypłaty zero - ale Pan o tym nie wspomina.

Link to postu
2 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Oczywiście można dodać taki składnik (normalny) do wypłaty aby po zapłaceniu podatku i składek od obu składników pozostało do wypłaty zero - ale Pan o tym nie wspomina.

Pytam o rozwiązanie problemu polegające na tym żeby nie wyszedł rachunek na którym jest cokolwiek do wypłacenia pracownikowi. Zakładałem że "bon" rozwiązuje problem, ale go nie rozwiązuje. Normalne dodanie składnika też nie rozwiązuje problemu, bo wtedy coś pracownikowi trzeba wypłacić.

Link to postu
10 minut temu, Aleksander Pająk napisał:

Pytam o rozwiązanie problemu polegające na tym żeby nie wyszedł rachunek na którym jest cokolwiek do wypłacenia pracownikowi. Zakładałem że "bon" rozwiązuje problem, ale go nie rozwiązuje. Normalne dodanie składnika też nie rozwiązuje problemu, bo wtedy coś pracownikowi trzeba wypłacić.

Skoro nie chce Pan przyjąć do wiadomości tego co piszemy i zasad arytmetyki to proszę wstawić na tej wypłacie dodatkowy składnik o wartości 5 zł i zdradzić czy do wyszło coś do wypłaty czy nie.

Bo na razie to chce Pan żeby pracodawca wyłożył 100 PLN, z czego pracownik dostanie 100 PLN a urząd skarbowy 19 PLN.

Link to postu
12 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Bo na razie to chce Pan żeby pracodawca wyłożył 100 PLN, z czego pracownik dostanie 100 PLN a urząd skarbowy 19 PLN.

No to chyba tak bardzo chce pan się wtrącić między wódkę a zakąskę, że nie doczytał pan ze zrozumieniem całości. Czy ja gdzieś coś takiego napisałem? Napisałem że daję coś pracownikowi i chcę to opodatkować, a a do wypłaty na rachunku ma być 0 zł.

Link to postu
7 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Miałem nadzieję, że zrozumie Pan całą zasadę, ale widzę, że się nie da.
Podam więc ostateczne rozwiązanie:

 

Oczywiście najlepiej użyć jakiegoś innego składnika niż podstawa miesięczna, ale o takich samych ustawieniach w zakresie podatków i składek.

No to widać mocno mnie skrzywiło czytanie waszych super tematów pomocy z których nic nie wynika.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1457,gratyfikant-nexo-–-jak-obsluzyc-swiadczenia-realizowane-w-naturze-lub-swiadczenia-nieodplatne.html?token=IjIwMjIvMTAvMjgsIDE1OjAwOjAyLS0-LCAi.kDXm376j90t52kbE7RFRiOK6GIg

"Przy użyciu takiego składnika w wypłacie zostanie odpowiednio naliczony podatek i/lub składki ZUS, a jego wartość nie powiększy kwoty do wypłaty."

Z tego dla mnie jasno wynika, że użycie tego składnika załatwia problem. Nie jest nigdzie powiedziane, że jak składnik będzie sam, to zabraknie kasy na składki i wyjdzie minus, nie jest też napisane że jeśli składnik będzie z innym to pomniejszy kwotę do wypłaty jeśli tego składnika nie powiększymy.

 

Link to postu
3 minuty temu, Aleksander Pająk napisał:

No to chyba tak bardzo chce pan się wtrącić między wódkę a zakąskę, że nie doczytał pan ze zrozumieniem całości.

Dziękuję za miłe słowa.

To Pan napisał że

41 minut temu, Aleksander Pająk napisał:

Można to zrobić dodając normalny składnik, ale wtedy będzie nam wisieć że trzeba pracownikowi zapłacić

I za nic nie chce Pan przyjąć do wiadomości że to nieprawda. Nawet nie zrobił Pan próby, którą sugerowałem

19 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

proszę wstawić na tej wypłacie dodatkowy składnik o wartości 5 zł i zdradzić czy do wyszło coś do wypłaty czy nie.

Wystarczyło spróbować, a od razu wiedziałby Pan że jest inaczej niż Pan twierdzi.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...