Skocz do zawartości

Ilośc paragonów na raporcie okresowym vs. to co widzi program

Polecane posty

Czy ilość paragonów z danego okresu np. miesiąca powinna być taka sama w programie, jak i na raporcie okresowym z drukarki fiskalnej? 

Z czego mogą wynikać ewentualne różnice?

Czy na przykład z tego, że sprzedaż zostaje zakończona dnia A, a raport dobowy jest drukowany przed sprzedażą dnia B? 

Jeżeli zakres raportów obejmuje datę od 3 stycznia — to znaczy, że raport wyszedł 3 stycznia, ale paragony powinno się zliczać od 2 tak? A te z 3 stycznia analogicznie kolejnego dnia 4 stycznia... 

 

Ok, wziąłem więc wyrywkowo dni do sprawdzenia i są takie, które się idealnie zgadzają ilość paragonów + kwota sprzedaży. Ale mam i takie, które się nie pokrywają 

Przykład: Raport dobowy z 14 stycznia widzi 22 paragony 

Program 13 stycznia widzi 28 paragonów (wszystkie z fajką fiskalizacja) 

 

czy na przykład z tego, że paragon jest wystawiony dnia A, a wydruk na fiskalnej A+5? Ale to o tak powinno się zapiąć w obrębie miesiąca i wychodzić równo...

Chyba że coś pominięto i wydrukowano styczniowy paragon w lutym. Są jeszcze jakieś inne możliwości (przypadkowe usunięcia [z programu] raczej wykluczam). 

Link to postu

Kombinacji z datami (raport robiony następnego dnia) nie ogarniam, ale przyczyn roznic może być wiele i to w obie strony np:
- Błąd transmisji (DF zarejestrowała, Sub nie, dostał info ze poszło, użytkownik zafiskalizował ponownie
- Użytkownik usunął zafiskalizowany paragon i wypisał nowy z tym samym numerem.
- Użytkownik nie zafiskalizował paragonu, ale ustawił znacznik fiskalizacji

Link to postu
26 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Kombinacji z datami (raport robiony następnego dnia) nie ogarniam,

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. 2019 poz. 816) § 6 ust. 1 pkt 3

Podatnicy, prowadząc ewidencję: wystawiają raport fiskalny dobowy po zakończeniu sprzedaży za dany dzień, nie później niż przed dokonaniem pierwszej sprzedaży w dniu następnym;

26 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

- Błąd transmisji (DF zarejestrowała, Sub nie, dostał info ze poszło, użytkownik zafiskalizował ponownie

W takim wypadku powinno się dać odczytać z kopii elektronicznej DF czy istnieją 2 paragony o tym samym numerze. Dobrze myślę? Wtedy to w sumie DF powinna widzieć więcej dokumentów niż widzi program? 

Edytowane przez Tadeusz Sasnal
Link to postu

to niestety jest standard, dobowy na fiskalnej zrobiony kolejnego dnia, jest to nagminne, należy wydrukować kopie paragonów z tej doby tz tego raportu dobowego i będzie widać które są z poprzedniego dnia a które z bieżącego, subiekt nie rejestruje na liście datę i godzinę wydruku tego paragonu, jedynie co to w części niefiskalnej sam nr paragonu z subiekta

Link to postu
52 minuty temu, Jacek Podolski napisał:

subiekt nie rejestruje na liście datę i godzinę wydruku tego paragonu, jedynie co to w części niefiskalnej sam nr paragonu z subiekta

Rejestruje na dokumencie od wersji 1.74, wcześniej informację taką można było odczytać z rejestru transmisji.

Link to postu
6 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:
Godzinę temu, Jacek Podolski napisał:

subiekt nie rejestruje na liście datę i godzinę wydruku tego paragonu, jedynie co to w części niefiskalnej sam nr paragonu z subiekta

Rejestruje na dokumencie od wersji 1.74,

Chodzi o godzinę wydruku na paragonie? Jeśli tak, to z tego, co widzę, wersja 1.74 wydana była 2022-12-15. Wziąłem pierwszy z brzegu paragon z Października 2022 i mam tam godzinę wydruku (Novitus Bono e). 

 

Panu Jackowi chodzi zapewne o datę i godzinę fiskalizacji (wydruku na DF) na liście paragonów w SGT. W SGT nie znalazłem. Są w Kasiarzu można porównać dane i określić, kiedy jaki paragon wyszedł przez DF. 

 

Przytoczony dzień w pierwszym wpisie (14 stycznia) rzeczywiście doszło do sytuacji, gdzie przy pierwszych paragonach pojawił się błąd transmisji (zafiskalizowano tylko część paragonów) - następnie dokonano ich fiskalizacji w kolejnych dniach.

 

Chyba wszystko jest już dla mnie jasne. 

Link to postu
25 minut temu, Tadeusz Sasnal napisał:

Panu Jackowi chodzi zapewne o datę i godzinę fiskalizacji (wydruku na DF) na liście paragonów w SGT.

Dokładnie o tym pisałem.

 

26 minut temu, Tadeusz Sasnal napisał:

W SGT nie znalazłem.

To się Pan nie postarał:

image.png.253d4d3f0f562a55116f6f8aacabb274.png

Tak to wygląda w programie:

 

Link to postu
35 minut temu, Tadeusz Sasnal napisał:

na liście paragonów w SGT.

Rozumiem to w tej sposób, że mogę je sobie wyświetlić w odpowiedniej kolumnie na liście, a nie klikać po dodatkowych opcjach. Dla każdego paragonu z osobna. W kasiarzu mam listę, gdzie od razu widzę co było, kiedy wydrukowane. To co Pan przestawia to nie jest lista, tylko szczegóły danych o fiskalizacji dla pojedynczego paragonu. 

 

Link to postu
Chodzi o godzinę wydruku na paragonie? Jeśli tak, to z tego, co widzę, wersja 1.74 wydana była 2022-12-15. Wziąłem pierwszy z brzegu paragon z Października 2022 i mam tam godzinę wydruku (Novitus Bono e). 
 
Panu Jackowi chodzi zapewne o datę i godzinę fiskalizacji (wydruku na DF) na liście paragonów w SGT. W SGT nie znalazłem. Są w Kasiarzu można porównać dane i określić, kiedy jaki paragon wyszedł przez DF. 
 
Przytoczony dzień w pierwszym wpisie (14 stycznia) rzeczywiście doszło do sytuacji, gdzie przy pierwszych paragonach pojawił się błąd transmisji (zafiskalizowano tylko część paragonów) - następnie dokonano ich fiskalizacji w kolejnych dniach.
 
Chyba wszystko jest już dla mnie jasne. 
Może Pan odczytać paragony z wybranego okresu z kopii elektronicznej drukarki Novitus Bono e.
Program NEArch wyświetli nawet w wersji graficznej kopie zapisanych paragonów i można przejrzeć czy nie powtarzają się nr paragonów z Subiekta.
Nie wiem która wersja Bono ale najnowsze nawet na Raporcie Dobowym podają zakres wystawionych paragonów (data i godzina pierwszego i ostatniego paragonu) ujętych w danym Raporcie

Pozdrawiam
Dominik

Link to postu
44 minuty temu, Tadeusz Sasnal napisał:

Rozumiem to w tej sposób, że mogę je sobie wyświetlić w odpowiedniej kolumnie na liście, a nie klikać po dodatkowych opcjach. Dla każdego paragonu z osobna. W kasiarzu mam listę, gdzie od razu widzę co było, kiedy wydrukowane. To co Pan przestawia to nie jest lista, tylko szczegóły danych o fiskalizacji dla pojedynczego paragonu. 

Proszę rozwiązywać problemy zamiast je tworzyć... Proste zestawienie SQL zaprezentuje dane w postaci listy... Rejestr transmisji może być automatycznie usuwany zależnie od parametrów, może zostać usunięty przez użytkownika, więc dzisiaj jest, a jutro może go już nie być.

Link to postu
10 godzin temu, Tadeusz Sasnal napisał:
10 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

Kombinacji z datami (raport robiony następnego dnia) nie ogarniam,

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. 2019 poz. 816) § 6 ust. 1 pkt 3

Podatnicy, prowadząc ewidencję: wystawiają raport fiskalny dobowy po zakończeniu sprzedaży za dany dzień, nie później niż przed dokonaniem pierwszej sprzedaży w dniu następnym;

Tyle to ja wiem.

Nie ogarniam dlaczego raportu nie robi po zakończeniu zmiany ten, kto stworzył paragony. 

Link to postu

no i elegancko o to mi chodziło, sprawdziłem faktycznie jest ta informacja w aktualnych sterownikach nawet przy fiskalizacji zdalnej przez suz

ja stosuje sterowniki te z 10.2021r bo są 100% pewne i suza wer 16.9 z tego okresu

suz 17 i nowe sterowniki to u mnie loteria przeważnie nie działa błedy w połączeniu, brak statusu fiskalizacji, błedy w fiskalizacji seryjnej, nie działa fiskalizacja zdalna ta z 2014r :)  ale to temat na inny wątek

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...