Skocz do zawartości

Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym

Polecane posty

Witam,

 

dlaczego w Sello sposób dostawy 'Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym' jest jako wycofany? W Allegro jak najbardziej dalej on funkcjonuje. Mam jedną transakcję z dostawą ustaloną ze sprzedającym i nie mogę jej pobrać do Sello mimo ustawienia w sposobach wysyłki 'Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym (wycofana'

Link to postu
2 godziny temu, Karol Czajka napisał:

Witam,

 

dlaczego w Sello sposób dostawy 'Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym' jest jako wycofany? W Allegro jak najbardziej dalej on funkcjonuje. Mam jedną transakcję z dostawą ustaloną ze sprzedającym i nie mogę jej pobrać do Sello mimo ustawienia w sposobach wysyłki 'Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym (wycofana'

W Allegro też jest wycofana (Sello pobiera dostawy z Allegro 1:1). Poszukaj, na pewno funkcjonuje pod inną nazwą w Sello.

Link to postu

Dokładniej to słówko "wycofana" pojawia się w momencie, gdy API Allegro zwróci dla danej dostawy wartość dozwolona = nie. Normalnie oznacza to wycofane dostawy (np. do Rosji) ale w przypadku tej dostawy oznacza po prostu, że nie można jej użyć w cenniku dostaw - jest ona włączana niezależnie w Allegro. Dlatego w tym przypadku dopisek ten może wprowadzać w błąd. 

 

Natomiast, pomimo dopisku powinna być możliwość zmapowania tej dostawy na dostawę Sello i pobrania transakcji. Czy ten błąd na drugim zrzucie pojawia się już po powiązaniu dostawy i ponownym pobraniu transakcji?

Link to postu

Opcja 'kupujący może wpisać własny koszt dostawy' jest zaznaczona, gdyby nie była to kupujący nie mógłby wpisać kwoty 160zł w zamówieniu (przesłałem wcześniej zdjęcie). 

 

Dostawa przez sprzedającego to zupełnie inna dostawa - sprzedający ustala przy nich określoną cenę wysyłki i kupujący nie może jej zmienić

3.jpg

Edytowane przez Karol Czajka
Link to postu
1 godzinę temu, Karol Czajka napisał:

ak, błąd pojawia się po powiązaniu dostawy i za każdym razem jak pobieram transakcje. Transakcja jest z 10 lutego, czy mam zaznaczyć 'pobierz ponownie z 5 ostatnich dni'? Boje się, że pobierze mi wszystkie transakcje na nowo z ostatnich 5 dni

Nie trzeba pobierać ponownie, jeśli jest ona zapisana na liście do pobrania i się nie pobiera to Sello będzie ponawiać próbę przez zdaje się 2 tygodnie. Natomiast ponowne pobranie transakcji jest niegroźne. Sello aktualizuje transakcje w razie potrzeby, nie dodaje nowych.

 

Powtórzyliśmy problem w naszych testach, dam znać z czego wynika jak zdiagnozujemy przyczynę.

Link to postu

Wygląda to na błąd w API Allegro. Zwraca ono dwa razy tę samą dostawę ale z różnymi identyfikatorami, przez co Sello nadpisuje identyfikator tej dostawy z transakcji jakimś innym, przez co nie znajduje on poprawnego identyfikatora i odrzuca transakcję. Skontaktujemy się z Allegro w tej sprawie.

Link to postu

Proszę sprawdzić teraz, czyli:

1. Pobrać dostawy z Allegro

2. Wejść w dostawę Sello powiązaną z dostawą i sposobem ustalanym ze sprzedawcą, usunąć ją i plusikiem dodać raz jeszcze (możliwe, że pojawią się dwie dostawy, jedna z przedrostkiem Testowa - to tej nie należy wybierać)

3. Ponowić próbę pobrania transakcji.

 

Allegro zmieniło nazwę tej dodatkowej dostawy (na testową), więc nie powinno to już być problemem w przypadku mapowania w Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...