Skocz do zawartości

Płatność za paragon w walucie euro

Polecane posty

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie : Dlaczego w realizacji zapłaty paragonu w walucie obcej np. euro nie ma dostępnego przelicznika walutowego np z EURO na PLN tak jak jest np. w fakturze VAT? w rezultacie nie ma możliwości przyjmowania waluty w detalu. Co za tym idzie rozliczania dziennego kasy. Nie zajmuję się tu fiskalizacją która powinna być w walucie PLN,  ale sposobem rozliczania wpłat walutowych.  Kasy fiskalne mają możliwość przeliczania waluty na PLN co jest uwidocznione na wydruku.

Link to postu
4 godziny temu, Robert Grabski napisał:

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie : Dlaczego w realizacji zapłaty paragonu w walucie obcej np. euro nie ma dostępnego przelicznika walutowego np z EURO na PLN tak jak jest np. w fakturze VAT?

O jaki program Pan pyta ? Subiekt GT nie posiada takiej funkcjonalności, nie można wystawić paragonu w innej walucie niż PLN, jasno i wyraźnie widać to w programie:

image.png.6f5e38508a52e1e96c8e27432493711a.png

 

Link to postu
W dniu 23.02.2023 o 10:49, Daniel Kozłowski napisał:

Nie miałem potrzeby analizować tych przepisów, ale dla mnie "możliwość" to nie to samo co "obowiązek".

Oczywiście że nie ma przymusu, niemniej w miejscach odwiedzanych przez turystów a w szczególności strefach nadgranicznych to jest standard związany z "dobrymi obyczajami" w handlu. Jak chcą płacić w walucie to dlaczego mamy im odmawiać ze względu na "ułomności" oprogramowania.

  • Lubię to 1
Link to postu
19 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, może Pan wystawić fakturę na kontrahenta jednorazowego i ją zafiskalizować, można było wybrać / można zmienić oprogramowanie na inne, na przykład na linię nexo.

No dziękuję bardzo za odpowiedź w stylu " nie mamy tego i tego i co nam Pan zrobi". Paragon jest dla osoby anonimowej, tzn że nie chce podawać danych, poza tym jest to operacja szybka. Można też wystawić zamówienie od klienta w euro (też podając dane) a zrealizować przez paragon za PLN, ale nie tędy droga. Temat wrzuciłem bo coraz więcej klientów pyta o tę opcję, a nie chce zmieniać oprogramowania. Niestety będę im sugerował aby jednak zmienili. Pozdrawiam i zamykam temat.

Edytowane przez Robert Grabski
Link to postu
Godzinę temu, Robert Grabski napisał:

No dziękuję bardzo za odpowiedź w stylu " nie mamy tego i tego i co nam Pan zrobi".

W takim razie kompletnie nie zrozumiał Pan mojej odpowiedzi, a zamiast dopytać snuje jakieś domysły i wyciąga błędne wnioski...

 

Godzinę temu, Robert Grabski napisał:

Paragon jest dla osoby anonimowej, tzn że nie chce podawać danych,...

Dobrze o tym wiem i dokładnie o tym pisałem - należy po prostu dodać kontrahenta anonimowego / jednorazowego / paragonowego i na takiego, jednego kontrahenta rejestrować sprzedaż detaliczną... Można dodać kilku kontrahentów z domyślnymi walutami typu EUR / PEUR / PAEUR, USD / PUSD / PAUSD to będzie jeszcze szybciej...

 

Godzinę temu, Robert Grabski napisał:

...poza tym jest to operacja szybka.

Ile czasu zajmuje Panu wybranie kontrahenta na dokumencie ? Ile takich dokumentów Pan wystawia dziennie / miesięcznie ?

 

Godzinę temu, Robert Grabski napisał:

Można też wystawić zamówienie od klienta w euro (też podając dane), a zrealizować przez paragon za PLN, ale nie tędy droga.

Nigdzie nie wspominałem o tworzeniu dodatkowych dokumentów zamówień od klientów, czy podawaniu danych klienta końcowego, gdyż też się zgadzam, że to nie tędy droga.

 

Godzinę temu, Robert Grabski napisał:

Temat wrzuciłem bo coraz więcej klientów pyta o tę opcję,...

Zaproponowałem obejście problemu. Nie mam wpływu na rozwój programów, ale wiedząc, że Insert posiada linię nexo, która posiada taką funkcjonalność, to nie liczyłbym na tak duże zmiany w GT jeśli potrzeba nie będzie dotyczyła dużej liczby / wszystkich użytkowników - na przykład zmiana waluty na EUR, a którą na razie się nie zanosi.

 

Godzinę temu, Robert Grabski napisał:

...a nie chce zmieniać oprogramowania. Niestety będę im sugerował aby jednak zmienili.

Polecam jednak przedstawić obecne, opisane możliwości... Może się też okazać, że zmiana programu rozwiąże / usprawni również inne obszary działalności.

 

ps.

Pisze Pan na forum użytkowników, więc odpisuję i doradzam jak użytkownikowi programu.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...