Skocz do zawartości

Sprzedaż detaliczna / data i godzina

Polecane posty

2 godziny temu, Andrzej Kubik napisał:

Te daty są zapisywane w bazie danych bez godzin, więc nic tu się nie wymyśli.

No nie do końca to prawda. Jakiś czas temu pojawiła się tabela dok_DokCzas gdzie jest zapisywana data i czas utworzenia niektórych dokumentów, w tym paragonów. W module sprzedaży detalicznej pokazać się tego nie da ale w zestawieniach już da się to wykorzystać. Nie kojarzę, żeby którekolwiek z fabrycznych zestawień to wykorzystywało. Można to wykorzystać we własnych zestawieniach.

 

Można też wykorzystać Szpiega do wyciągania takich informacji.

 

 

Link to postu
4 godziny temu, Przemysław Maik napisał:

Proszę  o podpowiedź. Co zrobić by na liście paragonów oprócz daty była również godzina wystawienia paragonu.

Należy zamówić rozwiązanie dodatkowe, które to umożliwi, najczęstszy wariant, który realizujemy to umieszczenie informacji w podtytule dokumentu, który to można wyświetlić na liście kolumn.

 

46 minut temu, Paweł B napisał:

No nie do końca to prawda.

To generalna zasada, reszta jak rejestr transmisji to wyjątek.

 

47 minut temu, Paweł B napisał:

Jakiś czas temu pojawiła się tabela dok_DokCzas gdzie jest zapisywana data i czas utworzenia niektórych dokumentów, w tym paragonów.

To funkcjonalność z Navireo.

 

47 minut temu, Paweł B napisał:

W module sprzedaży detalicznej pokazać się tego nie da ale w zestawieniach już da się to wykorzystać.

Nie dawno doszła jeszcze informacja o godzinie fiskalizacji, nie można wyświetlić na liście, ale można podejrzeć.

 

48 minut temu, Paweł B napisał:

Nie kojarzę, żeby którekolwiek z fabrycznych zestawień to wykorzystywało.

Jak wyżej, informacja jest wykorzystywana na liście w Navireo.

 

49 minut temu, Paweł B napisał:

Można to wykorzystać we własnych zestawieniach.

Zestawienie ma tę wadę, że trzeba do niego sięgać.

Link to postu
20 minut temu, Paweł B napisał:

To dziwne bo ja wczoraj sprawdzałem to na podmiocie testowym GT.

Nie o to chodzi że tego nie ma w bazie GT, tylko o to że jest to w bazie GT jako efekt uboczny istnienia Navireo i jako takie nie jest gwarantowane w GT. Może się np okazać że w kolejnej wersji w GT tej tabeli nie będzie, albo będzie niewypełniona.

Link to postu
2 godziny temu, Paweł B napisał:

To dziwne bo ja wczoraj sprawdzałem to na podmiocie testowym GT.

Nie wyjaśnił Pan co Pana zdziwiło ? Skoro GT i Navireo współdzielą bazę danych i binaria, to jak nazwał to Andrzej efektem ubocznym są dostępne w GT struktury bazy danych (i nie tylko) z Navireo...

 

Ogólnie to ogromna zaleta, dla osób chcących zmigrować z GT do Navireo - pozostają wszystkie dane z GT (włącznie z historią dokumentów), będzie działać większość rozwiązań dodatkowych, reszta będzie wymagać "kosmetycznych" zmian.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...