Skocz do zawartości

Wiadomość automatyczna przy Odbiorze Osobistym

Polecane posty

Zgadzam się, byłoby to wygodne.  Jednak pozostaje tu kwestią otwartą (lub do skonfigurowania przez użytkownika), kiedy konkretnie takie powiadomienie ma być wysłane, zwłaszcza w przypadku transakcji płatnych z góry - czy już w momencie zaznaczenia odbioru osobistego, czy dopiero po opłaceniu.

Link to postu
  • 1 rok później...

A na czym miało by polegać rozwiązanie? Bo z pierwszych postów zrozumiałem, aby dodać nowe zdarzenie wysyłające wiadomość na ustawienie odbioru osobistego. Ostatni zaś post trochę nie pasuje do mojego wyobrażenia o problemie. Prosiłbym o opisanie o co chodzi, jaki jest problem i jakie byłoby pożądane rozwiązanie.

Link to postu

Tak mimochodem, to dla mnie odbiór osobisty nie powinien być skojarzony z opcją 'za pobraniem'. Czy Allegro tak narzuca?

 

Mail by się przydał, bo i tak go wysyłam ręcznie, ale wtedy gdy ustawię transakcję na Oczekuje na płatność > Odbiór osobisty (co jest IMHO logiczniejsze niż 'pobranie' bo pobranie znaczy, że towar wydałem przed otrzymaniem zapłaty). Dzięki takiemu ustawieniu odbiór osobisty nie "przełazi" do zakładki "Do paczek" bo i po co miałby się tam znaleźć...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A na czym miało by polegać rozwiązanie? Bo z pierwszych postów zrozumiałem, aby dodać nowe zdarzenie wysyłające wiadomość na ustawienie odbioru osobistego. Ostatni zaś post trochę nie pasuje do mojego wyobrażenia o problemie. Prosiłbym o opisanie o co chodzi, jaki jest problem i jakie byłoby pożądane rozwiązanie.

Dokładnie chodzi o to o czym Pan napisał w pierwszych 2 zdaniach. Nie wiem czemu mój post zmienil to wyobrażenie :P

Aktualnie jak paczka jest gotowa/wysłana to zaznacza się z listy paczki te, które nie są odbiorem osobistym, bo w nich własnie brakuje automatycznego doboru maila.

Link to postu

Odbiór osobisty można wybrać dla płatności z góry jak i za pobraniem - Allegro również rozróżnia te dwa sposoby.

 

Sello zazwyczaj ustawia domyślnie że jest to 'pobranie'. To da się jakoś konfigurować żeby o.O. zawsze był 'płatne z góry'?

 

Przy okazji: świetnie, że wprowadziliście wyłączanie list dostawców w zakładce 'transakcje' - prosił bym jeszcze o dodanie takiego wyłączania w modułach 'paczki' > do wysłania > o sposobie przekazania oraz paczki > wysłane > o sposobie przekazania

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...