Skocz do zawartości

2 wersje Sello na jednym komputerze

Polecane posty

Witam

 

Działam obecnie na Sello w wersji 1.10 i przed zainstalowaniem 1.12 muszę zmodyfikować autorski program, który działa na bazie danych Sello.  Ze względów oczywistych muszę mieć zainstalowaną wersję, na której pracuję (1.10), ale jednocześnie sporym ułatwieniem byłaby możliwość śledzenia zmian w bazie testowej również z poziomu Sello (czyli zainstalowanie wersji 1.12).  Moje pytanie brzmi, czy da się to zrobić na jednym komputerze bez instalowania maszyny wirtualnej, a jeśli tak to w jaki sposób?

Link to postu

Zwykłe instalowanie program obok nic nie da. Sello działa w technologii COM, co oznacza, że pliki DLL są rejestrowane w systemie (w rejestrze systemowym). Nowa instalacja w innym miejscy nadpisze ustawienia rejestru, tak, że każda próba wczytania DLLki przez sello.exe zakończy się wczytaniem najnowszej wersji tego pliku - co w połączeniu ze starym źródłem pliku sello.exe i sello.dll spowoduje oczywiście nieprzewidziane rezultaty.

Pomijam już fakt, że najprawdopodobniej nie będzie się tego dało zrobić przez wzgląd na Windows Installer, który zauważy, że jest już zainstalowana wersja i będzie chciał ją aktualizować.

 

Wiem, że do instalacji różnych wersji jednego programu użyć można programu Symantec Virtualization, ale osobiście nie używałem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...