Skocz do zawartości

Pytanie o funkcjonalności

Polecane posty

WITAM.

Interesuje mnie wyłącznie poprawa jakości wystawiania aukcji. Trafiłem na sello po raz drugi.

1. Czy sello ma możliwość wyświetlenia aukcji zakończonych nie podzielonych na sprzedane/niesprzedane ?

2. Czy widać miniaturki produktów ?

3. Czy można ustawić ilość wyświetlanych aukcji w jednym oknie ?

4. Czy wystawiając pojedynczo można wklejać kod html czy tylko wystawiać to co stworzone było w allegro ?

Link to postu

1. Tak

2. Tak, w najnowszej wersji.  I chyba w poprzedniej, 1.11 - ale tu nie jestem pewien.

3. Nie.  Zawsze wyświetlają się wszystkie aukcje wybrane na podstawie filtrów, które włączysz.

4. Można bez problemu edytować, jednak wbudowany w Sello edytor jest...  nie najwyższych lotów.  Ale bez problemu możesz np. przygotować aukcję w wygodnym edytorze zewnętrznym, po czym ją w całości wkleić do Sello.

 

Ogólnie moduł wystawiania aukcji jest chyba jednym z mniej dopracowanych w Sello - ale kwestia, jakiej konkretnie funkcjonalności potrzebujesz, być może dla Ciebie będzie odpowiedni.  Najlepiej zainstaluj je z danymi przykładowymi lub licencją testową i zobacz sam, jak wszystko działa.

Link to postu

Tadzimir, dzięki.

Najważniejsze dla mnie jest aby pomóc sobie wystawiać te aukcje. Problem allegrowski to podział na sprzedane i niesprzedane. Jak kończy się 400 aukcji i jest ona po wystawieniu poukładana, ta lista aukcji, to po zakończeniu wszystko się miesza. Po prostu brak zakładki w allegro zakończone(wszystkie). Widać robią Ci co nie korzystają. Dlatego jeden katalog zakończonych aukcji i miniaturki to wszystko co mnie interesuje, + oczywiście możliwość zaznaczenia wielu aukcji aukcji i kliknięcia wystaw ponownie :)

Nie mogę testować, kiedyś pobrałem, coś mi nie pobrało aukcji i teraz mam info ze moja licencja wygasła 2011roku. Muszę po prostu zakupić miesiąc i sprawdzić, dziękuje.

Link to postu
Witam. Od tygodnia moje Sello nie pobiera samo wiadomości oraz przy pierwszym uruchomieniu programu danego dnia nie pobiera wiadomości oraz wszystkich parametrów

Czy data w komputerze była przestawiana w przyszłość? Jest taka przypadłość, że po takim zabiegu automatyczne pobieranie danych może przestać działać.

 

Co do parametrów, to pobieranie przy starcie aplikacji konfiguruje się w administracja > parametry wysyłania i odbierania > pierwsza zakładka na samej górze.

 

 

Link to postu

1. Wygląda na to, że nie pobierasz informacji o aukcjach trwających - zapewne stąd ten problem.

2. Gdzie "w Sello"?  W danych firmy zapewne?  To się nie przepisuje automatycznie do aukcji (być może jest autotekst - nie używałem, nie wiem), a chodzi o kod pocztowy w opisie aukcji.

Jaką masz wersję Sello?  Zmiany zbiorcze w tej formie są wprowadzone w najnowszej (1.12).

Link to postu

1.

Zaznaczyłem wszystkie opcje aukcji trwających, choć kilka dni temu za pierwszym razem także ją kliknąłem. Obecnie pobiera aukcji już ponad 1,5 godziny z parametrami

- aukcje trwające

- aukcje ze sprzedażą

- bez sprzedaży

- pełne info ...

- tylko dla niekompletnych

 

2.

 

Administracja/Parametry/Moja Firma/Kod pocztowy

Nie rozumiem, kod pocztowy w opisie przedmiotu ? W tekście html ? Bo nie rozumiem, niejasno to tłumaczyCie.

 

Wersja to 1.12.0, kliknąłem pobierz demo i przy starcie opłaciłem na 2 miesiące.

Link to postu

Pobieranie jest uzależnione od ilości danych. Jeśli dane są pobierane pierwszy raz (nie ma ich w Sello) i są pobierane pełne dane, a więc opisy, zdjęcia, to czas tego pobierania może wykraczać ponad godzinę. Wszystko zależy od obciążenia serwerów Allegro, szybkości łącza itp. W Sello nie ma jakichś sztuczny spowalniaczy, pobieranie jest wykonywane z maksymalną możliwą szybkością.

 

Kod pocztowy znajduje się w aukcji na pierwszej zakładce pod miejscowością. Nie da się bez niego wystawić aukcji - pole to jest wymagane przez Allegro.

 

Link to postu

BartkuK jakże ciężko Cie zrozumieć. Dopiero teraz się domyśliłem co możesz mieć na myśli. Jak klikam nowa aukcja jest tam miejsce na kod 'puste'. Ale nie interesuje mnie wystawianie aukcji pojedynczo tylko masowe wystawianie 4000 aukcji. A zaznaczając aukcje i klikając "wystaw ponownie" nie mam możliwości uzupełnienia tego parametru.

Zatem nie rozumiem, co się dzieje i jak wystawić te aukcje ponownie?

 

Dodam że jak teraz klikam na przygotowane do wystawienia aukcje i naciskam popraw to wyskakuje cała aukcja przygotowana ale bez kodu, jednak zaznaczając wszystkie przygotowane nie ma możliwości kliknięcia popraw i poprawienia tego parametru pomimo iż jest taki sam.

 

?

Link to postu

BartkuK jakże ciężko Cie zrozumieć. Dopiero teraz się domyśliłem co możesz mieć na myśli. Jak klikam nowa aukcja jest tam miejsce na kod 'puste'. Ale nie interesuje mnie wystawianie aukcji pojedynczo tylko masowe wystawianie 4000 aukcji. A zaznaczając aukcje i klikając "wystaw ponownie" nie mam możliwości uzupełnienia tego parametru.

Zatem nie rozumiem, co się dzieje i jak wystawić te aukcje ponownie?

 

Dodam że jak teraz klikam na przygotowane do wystawienia aukcje i naciskam popraw to wyskakuje cała aukcja przygotowana ale bez kodu, jednak zaznaczając wszystkie przygotowane nie ma możliwości kliknięcia popraw i poprawienia tego parametru pomimo iż jest taki sam.

 

?

 

A po zaznaczeniu aukcji, naciśnięciu prawego klawisza myszy i wybraniu opcji "Zmiany zbiorcze -Lokalizacja - Kod pocztowy" ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A po zaznaczeniu aukcji, naciśnięciu prawego klawisza myszy i wybraniu opcji "Zmiany zbiorcze -Lokalizacja - Kod pocztowy" ?

 

A działa, działa :) Dziękuje Ci za pomoc!

 

 

Leszku mam jeszcze 2 pytania.

 

1. W jakiej kolejności wystawiają się aukcje przygotowane w katalogu "przygotowane"?

 

2. Mam problem z sortowaniem do wystawienia. Już się cieszyłem, że wszystko hula tak jak trzeba ale narobiłem sobie tylko wielkiego bałaganu. Tymczasem aukcje sortują się w zakończonych po dacie zakończenia co jest bardzo korzystne, bo można by wystawić je w tej samej kolejności. Jednak jak je zaznaczam i klikam wystaw ponownie to lecą one do katalogu "przygotowane" w jakiejś dowolnej kolejności. Na początku chciałem posortować przyciskiem data wystawienia, ale nie posortowały się dobrze, powinno być data zakończenia, ale rozumiem ze nie ma tego gdyż te aukcje są powielone, nie są to te co się zakończyły. Zatem jak je przygotować do wystawienia w takiej samej kolejności jak się zakończyły, po dacie zakończenia ?

Link to postu

Leszku niestety nie zrozumiałem, gdyż napisałeś to mega ogólnie.

 

Jeżeli mówimy o wysyłaniu rozumiem iż jesteśmy w katalogu przygotowane.

 

Posortowanie aukcji poprzez naciśnięcie jednej z dostępnych kolumn jakie widnieją na liście aukcji, ewentualnie włączenie innych dostępnych kolumn i przesortowanie ?

 

Zmiany zbiorcze wyświetlają różne możliwości zmian, zmieniam tam parametr kodu pocztowego, którego domyślnie nie ma wpisanego, nie widzę tam jednak ptaszka, opcji aby wystawić w kolejności posortowanej, lub tą kolejność zapamiętać.

Link to postu

"Ptaszka" nie ma. Ale mechanizm zmian zbiorczych uwzględnia posortowanie.

 

Przykład.

 

Powiedzmy,że mamy 3 aukcje które będziemy sortować np. po kolumnie "Tytuł aukcji" lub "Symbol". Fizycznie zostały wpisane w takiej kolejności:

 

Tytuł aukcji    Symbol

 

aukcja 3        t2

aukcja 1        t3

aukcja 2        t1

 

Bez  korzystania z opcji "Zmiany zbiorcze"  aukcje zostaną wysłane w kolejności:

 

Tytuł aukcji    Symbol

 

aukcja 3        t2

aukcja 1        t3

aukcja 2        t1

 

Jeśli posortujemy po kolumnie "Tytuł aukcji":

 

Lista będzie wyglądać w taki sposób:

 

Tytuł aukcji    Symbol

 

aukcja 1        t3

aukcja 2        t1

aukcja 3        t2

 

Po wybraniu opcji "Zmiany zbiorcze" i przejściu do zakładki "Czas" ustawiane parametry( w szczególności czas)będą uwzględniać posortowanie przy nadawaniu czasu. Tzn. jeśli zaznaczymy,że rozpoczynamy wysyłanie od 8.00 co jedną minutę,to aukcja o tytule "aukcja 1" zostanie wysłana o 08.00 jako pierwsza( bo jest pierwsza po posortowaniu przed przesortowaniem była 2), aukcja o tytule "aukcja 2" zostanie wysłania o 8.01 jako druga ( chociaż przed przesortowaniem była 3), a aukcja o tytule "aukcja 3" zostanie wysłana o 08.02 jako trzecia (chociaż początkowo była 1) czyli kolejność będzie następująca:

 

Tytuł aukcji    Symbol  Czas wysłania

 

aukcja 1        t3        8.00

aukcja 2        t1        8.01

aukcja 3        t2        8.02

 

Jeśli przed wywołaniem opcji "Zmiana zbiorcza" posortujemy listę po symbolu,

to otrzymana lista wygląda następująco:

 

aukcja 2        t1

aukcja 3        t2

aukcja 1        t3

 

A następnie za pomocą zakładki "Czas" nadamy automatycznie czas wysłania kolejnych akcji (również od 08.00 co jedną minutę), to zostanie on nadany wykorzystując aktualne uporządkowanie aukcji. Czyli w tym wypadku aukcja o tytule "aukcja 2" zostanie wysłana jako pierwsza o 08.00(była pierwsza na posortowanej liście),  aukcja o tytule  "aukcja 3" zostanie wysłana jako druga o 08.01, a aukcja o tytule "aukcja 1" jako trzecia o 08.02:

 

Tytuł aukcji    Symbol  Czas wysłania

 

aukcja 2        t1          8.00

aukcja 3        t2          8.01

aukcja 1        t3          8.02

 

 

Link to postu

Dziękuję Leszku za łopatologię. Przyda się. Teraz rozumiem mechanizm. W momencie kiedy nie zaznaczymy wystawiania z parametrem czas nie uwzględni on kolejności ? Na marginesie dodam że bardzo by się przydała funkcja posortowania aukcji w katalogu przygotowane po czasie zakończenia, tak jak w zakładce zakończone.

 

Ponad tydzień testowania przebiegł pomyslnie, dziś jednak napotkałem błąd. Aukcje zakończone nie chcą się pobrać. Wyskakuje błąd.

 

2013-05-21 14:37:59 Zakończono: odbieranie parametrów

2013-05-21 14:37:59 Zakończono aktualizację parametrów.

Błąd 2013-05-21 14:37:59 W trakcie aktualizacji parametrów specyficznych dla konta w serwisie wystąpił błąd.  Nie udało się poprawić konta akwarystyczny24 Nieokreślony błąd.

2013-05-21 14:37:59 Allegro.pl (Polska) - zakończono pobieranie i aktualizowanie słowników formularza

Błąd 2013-05-21 14:37:59 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Błąd 2013-05-21 14:37:59 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Błąd 2013-05-21 14:37:59 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Błąd 2013-05-21 14:37:59 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Błąd 2013-05-21 14:37:58 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Błąd 2013-05-21 14:37:58 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Błąd 2013-05-21 14:37:58 W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd  Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

2013-05-21 14:37:58 Allegro.pl (Polska) - pobieranie i aktualizowanie słowników formularza

Błąd 2013-05-21 14:37:58 Ostatnia operacja nie powiodła się. Zdalny serwer zwrócił błąd: Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

2013-05-21 14:36:27 Allegro.pl (Polska) - pobieranie kategorii: Wersja: 1.4.70(23403)

2013-05-21 14:36:27 Allegro.pl (Polska) - pobieranie kategorii

2013-05-21 14:36:26 Aktualizacja parametrów z serwisu Allegro.pl (Polska)

2013-05-21 14:36:26 Rozpoczęto aktualizację wersji parametrów.

2013-05-21 14:36:26 Rozpoczęto odbieranie parametrów

 

Co z tym zrobić ?

Link to postu

Błąd wskazuje na to iż nasz klucz na którym domyślnie działa Sello został przeciążony (zbyt wielu użytkowników jednocześnie łączyło się do Allegro z Sello). W zasadzie błąd ten powinien ustąpić, gdyby na chwilę wstrzymać połączenia do serwera webApi Allegro. Błąd jaki się pojawia wynika z blokady liczby wywołań na minutę nałożony przez Allegro.

 

Aby uniezależnić się od innych użytkowników można w Allegro w zakładce webapi wygenerować sobie własny klucz (ciąg kilku znaków i cyfr) i wpisać go w Sello w oknie zarządzania kontami i licencjami, w szczegółach konta (każdego). Po tym zalecane jest pobranie kategorii, bo każdy klucz ma inny numer wersji, po którym Sello rozpoznaje zmiany na serwisie.

Link to postu

Wygenerowałem nowy klucz i podstawiłem do sello, dane pobrały się automatycznie od razu bez ponownego restartu, klucz widnieje w sello po wyświetleniu, aukcja testowa się wystawiła dobrze czyli chyba ok. Czy to pomoże, zakładam, że tak, zobaczymy! Opcje konta sello ukryte pod logiem sello to nie lada wyczyn aby to znaleźć. Dziękuję!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...