Skocz do zawartości

Problem z dokumentem końcowym w Sello

Polecane posty

Mam dokładnie taki sam problem. Dodatkowo problemem jest fakt iż nie pojawia się żadnej komunikat i żaden błąd nie wyskakuje. Po otwarciu okna z komunikatami wyświetla się jedynie Dodawanie dokumentu do transakcji (Nazwa przedmiotu (nr aukcji)). Wstawiłem w Sello ponownie ten produkt - ręcznie i nic to nie dało.

Proszę o pomoc.

 

Link to postu

Przyznam Panie Bartku że to bardzo dziwna sytuacja, bo nic się nie dzieje. W sposób standardowy prawym przyciskiem myszy klikamy dokument końcowy, system coś próbuje robić i nic się nie dzieje. Nie wyskakuje żaden błąd. Próbując kolejna transakcję wszystko działa poprawnie, kolejną także poprawnie, itd. W tej chwili próbuję realizować dokument i wszystko działa poprawnie, nie jestem w stanie podać dokładnych objawów gdyż nie wyskakuje żaden komunikat. Wszystko działa poprawnie tylko nie tworzy się dokument końcowy w Subiekcie. Nie wiem jak mogę to lepiej opisać.

Link to postu

Przyznam że ten sposób komunikacji jest delikatnie mówiąc mało poważny. Codziennie przy obsłudze kilkudziesięciu aukcji brak jest możliwości by czekać na odpowiedź i sprawdzać to o co Pan prosi. Nie rozumiem dlaczego nie może być normalnie - kontaktu telefonicznego z Państwem. Robi to u nas kilka osób i problem ten zaczął pojawiać się notorycznie na jednym stanowisku, na drugim działa, a na drugi dzień na innym stanowisku. Nie ma znaczenia na jakim haśle jakiego użytkownika. Dodam też że baza danych jest na serwerze a temat zawsze dzieje się na stacjach roboczych i w tej chwili właśnie na jednej stacji problem z wystawieniem jest a na drugiej można wystawić paragon, wcześniej było odwrotnie - nie wiem jak mogę to bardziej wytłumaczyć dla Pana, może powinienem coś przestawić w ustawieniach lub sprawdzić ustawienia ? Bardzo proszę o pomoc gdyż jak się dowiedziałem - dzisiaj 2 pracowników stawiało transakcje ręcznie.

Link to postu

dodam też iż problem ten powstał jak powieliłem kolejnego użytkownika, to znaczy z użytkownika który wcześniej pracował powieliłem kolejnego nadając mu takie same uprawnienia jak poprzedniemu i oczywiście wprowadzając nową nazwę użytkownika i hasło. Od tego dnia zarówno jeden jak i drugi ma te problemy, być może tutaj coś się posypało, wcześniej pierwszy użytkownik działał poprawnie.

Spróbuję usunąć powielonego użytkownika i wprowadzić go raz jeszcze.

 

Sprawdziłem i niestety nie da się jego usunąć, więc nadal jest d.... Przy kliknięciu na dokument końcowy system tak jak by się nie chciał połączyć z Subiektem, bo nie ma żadnych złych informacji w Raportach zarówno podstawowym jak i pełnym.

Na innym koncie wszystko działa prawie normalnie - prawie to znaczy że raz na jakiś czas tez nie chce wystawić tych dokumentów, ale jest to bardzo sporadyczne (1,2 razy w tygodniu).

Link to postu

Właśnie powiązanie jest właściwe, tak jak napisałem wcześniej użytkownik A działał poprawnie, powieliłem dodatkowo użytkownika B o takich samych parametrach i wtedy zaczął się problem. Dzisiaj by nie czekać na rozwiązanie problemy stworzyłem kolejno konto użytkownikowi A i powiązałem z Subiektem - to konto działa poprawnie. Nie kruszył bym kopii gdybym mógł to jakoś wyprostować, a tak mam teraz 2 konta które nie działają z Subiektem.

Link to postu

Niestety użytkownika możesz usunąć tylko jeśli nie jest powiązany z żadnym obiektem (jako opiekun), więc żeby go usunąć musiałbyś albo przestawić wszystkie transakcje, aukcje i paczki (chyba nic więcej) na innego, albo grzebać bezpośrednio w bazie danych.  Jakimś rozwiązaniem jest ustawienie nieużywanego użytkownika jako nieaktywny - wtedy nie zalogujesz się na niego, również przypadkiem.

 

Link to postu

Sprawdzimy i co???

Dodam że brak możliwości wykonania dokumentu występuje jak kolejny użytkownik np. JAN KOWALSKI zostanie podłączony w Sello do Subiekta jako JAN KOWALSKI. Jeżeli przełączę go np. na swoje hasło np. NOWAK wówczas Kowalski może stworzyć dokument końcowy lecz już w Subjekcie jako NOWAK.

 

Proszę to jeszcze sprawdzić. Bo jak się okazuje w przypadku naszej firmy, jeżeli na jednej bazie danych pracuje 4 osoby to wszystkie mogą tworzyć dokumenty końcowe jako NOWAK.

Pozdrawiam

Link to postu

Podczas testu pokazuje że jest prawidłowo, a dokładnie wyskakuje chmurka z informacją "PARAMETRY POŁĄCZENIA PRAWIDŁOWE". Sądzę że jeżeli połączenie jest prawidłowe dla jednego użytkownika to pozostali też maja podobnie, nie ustawiamy przecież innego połączenia, dlatego w każdym przypadku wyskakuje taki sam komunikat.

Link to postu

Właśnie jeżeli zaloguje się bezpośrednio do subjekta to w Subjekcie wszystko działa, jeżeli natomiast wpiszę hasło dla tego użytkownika w Sello do Subiekta to wówczas jest d.... Sello nie realizuje diokumentów końcowych. Jeżeli przepiszę go na swoje nazwisko - wszystko działa.

Admin z Sello miał to sprawdzić ale jak widać chyba się zapomniało.

Link to postu

Przez pewien czas był u nas problem z połączeniem sello (użytkownik) -> subiekt (użytkownik). Niby połączenie było ok, ale i tak poszczególne osoby nie mogły pracować normalnie. Rozwiązanie tymczasowe ale działające aktualnie - nie dodawaliśmy uprawnień dla jednej osoby, ale wybraliśmy w sello wszystkich użytkowników i przypisaliśmy ich od jednego użytkownika o pełnych uprawnieniach w subiekcie.

 

Mamy więc coś takiego:

 

Janek Marek Zosia -> Użytkownik sello w subiekcie

 

Zamiast:

Janek -> Janek w subiekcie

Marek -> Marek w subiekcie

Zosia -> Zosia w subiekcie

 

Oczywiście poszczególne osoby mają nadane inne prawa dostępu i tak naprawdę tylko jedna osoba ma prawo robić cokolwiek z zamówieniami...

 

U nas to działa i skończyły się problemy z połączeniem sello <-> subiekt

Link to postu

tak, tylko w Subiekcie zawsze jest jeden wystawiający. Problem jest to dla nas dlatego że każdy użytkownik rozliczny jest prowizyjnie i musi pisać paragony które wystawia by miał możliwośc rozliczenia dnia. Logując się w Subjekcie mamy pełna jasność Kto, co itp. Taka opcja z kilku użytkowników na jednego użytkownika w Subjekcie mocno utrudnia nam pracę pod tym względem.

Do Admina w Sello - czy ten problem jest do zrealizowania???

Link to postu
Admin z Sello miał to sprawdzić ale jak widać chyba się zapomniało.

Nie zapomniało, tylko weryfikacją zgłoszeń zajmuje się w pierwszej kolejności dział testów - a ten w tej chwili jest mocno obciążony testami wychodzącej za kilka dni wersji 1.13. Stąd zgłoszenie czeka na analizę w chwili obecnej.

 

Popchnąłem trochę sprawę dalej, jednak po przeczytaniu zebranych tutaj informacji mamy małe problemy z ustaleniem co tak naprawdę było zrobione, co nie działa - a są to informacje ważne dla testera aby sytuację odtworzyć.

 

Interesuje nas:

1. jak sytuacja wyglądała przed wystąpieniem problemu?

2. Jaki/ilu użytkowników było w Sello, na jakiego użytkownika w Subiekcie byli zmapowani(przypisani) w parametrach połączenia z systemem sprzedaży?

3. Jakie mieli uprawnienia? Czy ten użytkownik był "Szefem" czy dodanym, nowym użytkownikiem

4. nastąpiło jak rozumiem powielenie użytkownika przez "Powiel" (którego? Szefa czy Użytkownika A)

5. Jakie zmiany były w tym użytkowniku wprowadzone, prócz imienia

6. Jak wygląda mapowanie użytkowników Sello-Subiekt po operacji powielenia.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...