Skocz do zawartości

Magazyn depozytowy/konsygnacyjny

Polecane posty

Witam, jeden z magazynów mojej firmy stał się magazynem konsygnacyjnym/depozytowym dla zewnętrznego dostawcy. Przyjmujemy towar PZ (stworzyłam magazyn konsygnacyjny), sprzedajemy towar z magazynu konsygnacyjnego do naszych klientów - wystawiamy im faktury i WZ, a firma zewnętrzna (właściciel towaru na magazynie konsygnacyjnym) wystawia nam fakturę na koniec każdego miesiąca za sprzedany towar.

Czy istnieje możliwość automatyzacji żeby towar "przesuwał" się w momencie sprzedania go do naszych klientów - z magazynu konsygnacyjnego na magazyn główny? Księgowa twierdzi że sprzedaż musi następować z naszego magazynu głównego - więc nie widzę innej możliwości niż przesuwać go w momencie wystawiania naszym klientom faktur i wz

Link to postu

No niestety, w pełnej księgowości magazyn podlega ewidencji księgowej, więc magazyny księgowe powinny być odseparowane od magazynów nieksięgowych, a to jest możliwe tylko poprzez niezależne wydanie towaru na magazynie depozytowym (RW) i przyjęcie na własnym magazynie (PZ). Programy InsERT nie posiadają wsparcia dla tej specyfiki, ale jak zostało wspomniane posiadają już możliwości rozszerzania, które powinny pozwolić maksymalnie usprawnić taki proces. Realizowaliśmy takie rozwiązania dla naszych klientów do GT i Navireo, do nexo nie mieliśmy jeszcze takiej potrzeby i w najbliższym czasie (kilku miesięcy) raczej nie znajdziemy czasu na przygotowanie takiego rozwiązania.  

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Dziękuję za pomoc

Mam pytanie co do dalszych kroków. W chwili obecnej otrzymałam fakturę za towar który sprzedałam z magazynku konsygnacyjnego. Wprowadziłam fakturę zakupu do systemu - jednak jeśli pozostawię opcję "Przyjęty towar i realizacja usługi" - to ten towar "ponownie" wejdzie mi na magazyn mój. Próbowałam powiązać Fakturę Zakupu z przesunięciami międzymagazynowymi, ale nic to nie zmienia.

Czy mogę na fakturze zakupu zrobić "blokadę przyjęcia towaru"?

Link to postu
12 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety z niej Pani nie skorzystała.

skorzystałam, przesuwam towar z magazynu depozytowego na główny w momencie sprzedania towaru. Teraz dostałam fakturę od faktycznego właściciela towaru i na tym etapie utknęłam. Wiem, że muszę powiązać tą FS z dokumentami które rozchodowały mi towar bo przecież tego towaru już de facto nie mam na magazynie - sprzedałam go w maju i pojechał do moich klientów

Link to postu
12 minut temu, Ewa B napisał:

skorzystałam, przesuwam towar z magazynu depozytowego na główny w momencie sprzedania towaru.

Nie prawda, proszę zacytować moją wypowiedź, w której zaproponowałem:

19 godzin temu, Ewa B napisał:

Próbowałam powiązać Fakturę Zakupu z przesunięciami międzymagazynowymi, ale nic to nie zmienia.

--

13 minut temu, Ewa B napisał:

Teraz dostałam fakturę od faktycznego właściciela towaru i na tym etapie utknęłam.

Jak wyżej - stało się tak, gdyż nie skorzystała Pani z zaproponowanego przeze mnie rozwiązania.

 

14 minut temu, Ewa B napisał:

Wiem, że muszę powiązać tą FS z dokumentami które rozchodowały mi towar bo przecież tego towaru już de facto nie mam na magazynie - sprzedałam go w maju i pojechał do moich klientów

Nie, wszystko nie tak... Nie FS tylko FZ i należy ją powiązać dokumentami przychodowymi, a nie rozchodowymi.

Link to postu
W dniu 17.06.2023 o 10:02, Daniel Kozłowski napisał:

Nie prawda, proszę zacytować moją wypowiedź, w której zaproponowałem:

--

Jak wyżej - stało się tak, gdyż nie skorzystała Pani z zaproponowanego przeze mnie rozwiązania.

 

Nie, wszystko nie tak... Nie FS tylko FZ i należy ją powiązać dokumentami przychodowymi, a nie rozchodowymi.

tak, oczywiście - przepraszam - FZ

w takim razie bardzo proszę tylko o wyjaśnienie - jakim dokumentem wprowadzam towar na magazyn depozytowy? PW?

jeśli dobrze teraz rozumiem - wprowadzam towar na magazyn depozytowy dokumentem X (PW??)

następnie RW zdejmuje towar z magazynu depozytowego i PZ przyjmuje towar na magazyn swój

sprzedaje towary

na koniec miesiąca dostaje od właściciela magazynu depozytowego FZ

wiąże FZ z PZ? i wówczas stany mi się będą pięknie zgadzać?

 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2023 o 11:53, Ewa B napisał:

w takim razie bardzo proszę tylko o wyjaśnienie - jakim dokumentem wprowadzam towar na magazyn depozytowy? PW?

jeśli dobrze teraz rozumiem - wprowadzam towar na magazyn depozytowy dokumentem X (PW??)

Bez znaczenia, wystarczy najprostszy dokument magazynowy PW, umownie wiadomo kim jest dostawca.

 

W dniu 19.06.2023 o 11:53, Ewa B napisał:

następnie RW zdejmuje towar z magazynu depozytowego i PZ przyjmuje towar na magazyn swój

sprzedaje towary

na koniec miesiąca dostaje od właściciela magazynu depozytowego FZ

wiąże FZ z PZ? i wówczas stany mi się będą pięknie zgadzać?

Tak, przy czym nie tylko stany, ale również ceny magazynowe / marże / zyski.

 

8 godzin temu, Marcin Gryska napisał:

Co prawda nie jesteśmy na pełnej księgowości,

To zasadnicza różnica, zmienia wszystko.

 

8 godzin temu, Marcin Gryska napisał:

Jak przychodzi FZ od dostawcy to zapisujemy taką fakturę z wycofanym skutkiem magazynowym i tyle :)

 Jak wyżej, w przypadku kiedy cena przyjęcia będzie różniła się od ceny zakupu to będą błędne marże / zyski.

 

Link to postu
54 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

 Jak wyżej, w przypadku kiedy cena przyjęcia będzie różniła się od ceny zakupu to będą błędne marże / zyski.

 

 

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak, przy czym nie tylko stany, ale również ceny magazynowe / marże / zyski.

 

To zasadnicza różnica, zmienia wszystko.

u mnie PW, RW zgadza się całkowicie z PZ i potem z FZ

tylko w momencie gdy dostałam FZ od dostawcy - powiązałam to z moimi PZ - ale czy na FZ od dostawcy robię" blokadę przyjęcia magazynowego"? Bo samo powiązanie moich PZ nie zeruje tej PZ która się generuje w przypadku zrobienie FZ ze skutkiem magazynowym

 

9 godzin temu, Marcin Gryska napisał:

Co prawda nie jesteśmy na pełnej księgowości,

my jesteśmy na pełnej księgowości - co to zmienia?

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...