Skocz do zawartości

Przecena nie zapisuje wyliczonych cen, i zglasza bład zapisu

Polecane posty

Witam, mam kilka tyś produktów do wyliczenia nowej ceny z ceny kartotekowej, subiekt GT w wersji 1.75 SP2 HF1 (1.7521.21.5679), bardzo długo zapisuje je ( co nie jest dziwne przy takiej ilości), niemniej jednak finalnie oznacza wszystkie ceny jako błąd zapisu. , ktoś się spotkał z podobnym błędem? Działamy na pełnej wersji serwera SQL.  

Link to postu
58 minut temu, Michał Wenda napisał:

Witam, mam kilka tyś produktów do wyliczenia nowej ceny z ceny kartotekowej, subiekt GT w wersji 1.75 SP2 HF1 (1.7521.21.5679), bardzo długo zapisuje je ( co nie jest dziwne przy takiej ilości),

To jest dziwne, są to przecież bardzo małe ilości towarów.

 

59 minut temu, Michał Wenda napisał:

niemniej jednak finalnie oznacza wszystkie ceny jako błąd zapisu. , ktoś się spotkał z podobnym błędem?

Tak, wielokrotnie, opis oraz brak innych zgłoszeń sugeruje wpływ rozwiązań dodatkowych.

Link to postu
nic nowego nie było dołączane, w ostatnich miesiącach, działało do tej pory bez zarzutu. 
Nie musi być nic nowego. Może coś starego, czego pozornie nie macie (, ktoś spróbował, nie spodobało się i odinstalował, a w bazie obiektu pozostały) i teraz, z jakiegoś powodu wyszło.

Zrobił Pan odbudowę indeksów (nie kompaktowanie!) ?
Jeśli nie to od tego proponuję zacząć.
Link to postu
16 minut temu, Michał Wenda napisał:

nic nowego nie było dołączane, w ostatnich miesiącach, działało do tej pory bez zarzutu. 

Cóż mogę odpowiedzieć - cały czas to słyszę... Skoro działało i przestało to sugeruje, że jednak coś się zmieniło. Ja jedynie "zgaduję" na podstawie Pana opisu, aby poznać przyczynę należałaby przeanalizować problem z miejscu występowania. 

 

16 minut temu, Michał Wenda napisał:

no chyba że to przez to że produkty są dopisywane przez import z pliku xml, 

Ten import też wykonuje rozwiązanie dodatkowe.

Link to postu
14 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Cóż mogę odpowiedzieć - cały czas to słyszę... Skoro działało i przestało to sugeruje, że jednak coś się zmieniło. Ja jedynie "zgaduję" na podstawie Pana opisu, aby poznać przyczynę należałaby przeanalizować problem z miejscu występowania. 

 

Ten import też wykonuje rozwiązanie dodatkowe.

tak, będę sprawdzał, dziękuję za pomoc. Na chwilę obecną załatwiłem sprawę poprzez narzędzie zewnętrzne i plik csv. 

Link to postu
21 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie musi być nic nowego. Może coś starego, czego pozornie nie macie (, ktoś spróbował, nie spodobało się i odinstalował, a w bazie obiektu pozostały) i teraz, z jakiegoś powodu wyszło.

Zrobił Pan odbudowę indeksów (nie kompaktowanie!) ?
Jeśli nie to od tego proponuję zacząć.

przeprowadzę , dziękuję 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...