Skocz do zawartości

Komputer kliencki nie łączy się z komputerem serwerowym

Polecane posty

Dzień dobry, proszę o pomoc bo już się poddałem :)

Konfiguracja jest taka:

komp3 - serwer

komp2 - klient

Na komp3 są trzy instancje SQL, z których korzysta Insert:

image.png.bbe82a3b74d45fd09c010ba47132692c.png

Z instancją insertgt komp2 się łączy, z instancją sqlexpress2014 komp2 również się łączy, natomiast uparciuch jeden nie chce się połączyć z sqlexpress.

Dodałem reguły w zaporze ale może czegoś nie dostrzegam, stąd prośba o pomoc:

image.png.27f5aa24d0e0bc261a6d38af2e6c56d1.png

image.png.24374e5372048eddef0bd2fe2dec3dd8.png

image.png.51544c69bdd530a9f8aa8de47d7227f9.png

Przy wyłączonym Nortonie komp2 również nie chce się połączyć.

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
  • Krzysztof Lasko zmienił tytuł na Komputer kliencki nie łączy się z komputerem serwerowym

Opis instalacji serwera SQL jest opisany w pomocy do programu, wystarczy się zastosować i będzie działać... Krok pierwszy to zezwolenie na dostęp sieciowy do serwera SQL, czyli włączenie protokołu TCP/IP.

 

W dniu 7.06.2023 o 10:06, Krzysztof Lasko napisał:

Dodałem reguły w zaporze ale może czegoś nie dostrzegam, stąd prośba o pomoc:

Pokazuje Pan reguły, ale nie pokazuje konfiguracji serwera SQL - skąd ktoś ma wiedzieć, czy reguły są zgodne z konfiguracją serwera SQL ?

Link to postu
9 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Opis instalacji serwera SQL jest opisany w pomocy do programu, wystarczy się zastosować i będzie działać

W instrukcji nie znalazłem opisu instalacji samego serwera tylko to:

image.thumb.png.00dd4f8c0e3c5483bea22db914fce259.png

I na dodatek w przestarzałej wersji 2008...

image.thumb.png.bed1bbb2054971867b663e2291bdd5dc.png

Nie bardzo widzę możliwość ingerencji w ustawienia SQL.

Link to postu

Po części problem rozwiązany. Usługa SQL nie była uruchomiona. Uruchomiłem ją ale mam inny problem. Na komp3 łączę się z instancją ale tylko poprzez autentykację Windows. Jak wyłączę autentykację i wpisuję login i hasło "z palca" to mam komunikat:

image.png.c48ebfc990b8bc388901d29f90c49db0.png

Dodałem nowe logowanie w SQL Serwer Management Studio i dalej nie mogę się połączyć podając login i hasło. Tylko poprzez autentykację Windows. Jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.

Link to postu

Na pierwszy rzut oka wydaje się ze próbuje Pan się zalogować do Serwera SQL podając login i hasło z GT.

To nie zagra, loginy i hasła do GT nie mają żadnego związku z loginami i hasłami do serwera SQL.

No, chyba że założył Pan w instancji SQLEXPRESS serwera SQL login "Krzysiek", w co jednak wątpię.

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
4 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

No, chyba że założył Pan w instancji SQLEXPRESS serwera SQL login "Krzysiek", w co jednak wątpię.

Dokładnie tak to zrobiłem. Udało mi się rozwiązać problem. Dodany użytkownik nie był aktywny lub nie miał uprawnień:

image.png.0f6f404bbab36e12fc27fb309e4c7b8b.png

Usunąłem go i dodałem ponownie z odpowiednimi uprawnieniami. Zmieniłem sposób logowanie w Biurze GT w zakładce Baza danych z autentykacji na login i hasło i komp2 łączy się z instancją komp3\sqlexpress.

Link to postu
6 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

W instrukcji nie znalazłem opisu instalacji samego serwera tylko to:

Należało szukać do skutku... Szukając na przykład tak jak poniżej zwracane są całe dwa tematy, z których drugi jest tym szukanym:

image.png.36a1bc8fe6ab10f109782caffb87a3fa.png

6 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

I na dodatek w przestarzałej wersji 2008...

Gdyby to miało znaczenie to bym nie odsyłał do tych materiałów, ale nie ma - w konfiguracji sieciowej serwera SQL nic znacząco się nie zmieniło od wersji 2005.

 

6 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Nie bardzo widzę możliwość ingerencji w ustawienia SQL.

Jeszcze raz odsyłam do wskazanego wyżej tematu e-pomocy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...