Skocz do zawartości

Jak poprawnie przejść na nową bazę danych?

Polecane posty

Dzień dobry,
Czy jest gdzieś instrukcja jak poprawnie przejść ze starej bazy danych na nową? Czytałem na forum, że nie ma możliwości odciąć w bazie danych sprzed określonej daty, więc jedynym sposobem, gdy baza jest zbytnio rozrośnięta jest stworzenie nowej bazy danych. Pojawia się tu jednak problem np. z numeracją korekt, bo co zrobić w przypadku gdy działam już na nowej bazie, a okaże się, że muszę zrobić korektę do dokumentów znajdujących się w starej bazie danych?

Link to postu
Godzinę temu, Łukasz F napisał:

Czy jest gdzieś instrukcja jak poprawnie przejść ze starej bazy danych na nową?

Nie ma. "Poprawnie" zależy od posiadanych programów, danych, w tym rozwiązań dodatkowych i oczekiwań, więc nie jest takie proste jak się może wydawać.

 

Godzinę temu, Łukasz F napisał:

Czytałem na forum, że nie ma możliwości odciąć w bazie danych sprzed określonej daty

Tak należy przyjąć.

 

Godzinę temu, Łukasz F napisał:

więc jedynym sposobem, gdy baza jest zbytnio rozrośnięta jest stworzenie nowej bazy danych.

Tak, ale są dwa sposoby realizacji - można przenosić potrzebne dane, ale można też z usunąć zbędne dane.

 

Godzinę temu, Łukasz F napisał:

Pojawia się tu jednak problem np. z numeracją korekt, bo co zrobić w przypadku gdy działam już na nowej bazie, a okaże się, że muszę zrobić korektę do dokumentów znajdujących się w starej bazie danych?

Dokładnie to samo, gdyby dzisiaj zdecydował się Pan na przejście z innego programu na nexo, czyli należy skorzystać z dokumentów do nieistniejącego i numerów początkowych dokumentów.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź

 

W dniu 20.06.2023 o 09:21, Daniel Kozłowski napisał:

Tak, ale są dwa sposoby realizacji - można przenosić potrzebne dane, ale można też z usunąć zbędne dane.

 

Czy istnieje możliwość przeniesienia dokumentów (PA, FS itd.) od danego okresu na nową bazę danych? 

 

W dniu 20.06.2023 o 09:21, Daniel Kozłowski napisał:

Dokładnie to samo, gdyby dzisiaj zdecydował się Pan na przejście z innego programu na nexo, czyli należy skorzystać z dokumentów do nieistniejącego i numerów początkowych dokumentów.

Nigdy nie wystawiałem korekt do "nieistniejących" dokumentów. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Dopytam o taką możliwość księgową.

Link to postu
2 minuty temu, Łukasz F napisał:

Nigdy nie wystawiałem korekt do "nieistniejących" dokumentów. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Dopytam o taką możliwość księgową.

A co księgowa ma do tego? Będzie Pan z nią konsultował którym palcem naciskać klawisze?

Link to postu
3 minuty temu, Łukasz F napisał:

Tak, jak również zapytam jakim modelem klawiatury powinienem korygować dokumenty.. 

Fajnie, a teraz proszę przeczytać mój post, ale tym razem ze zrozumieniem i zastanowić się co i po co zamierza Pan konsultować z księgową?

Przecież to jest sprawa zupełnie techniczna, dotycząca sposobu wystawiania dokumentu, a nie jego zawartości.

Co księgowa ma do tego jak Pan tworzy dokument?

Link to postu
3 godziny temu, Łukasz F napisał:
W dniu 20.06.2023 o 09:21, Daniel Kozłowski napisał:

Tak, ale są dwa sposoby realizacji - można przenosić potrzebne dane, ale można też z usunąć zbędne dane.

 

Czy istnieje możliwość przeniesienia dokumentów (PA, FS itd.) od danego okresu na nową bazę danych? 

Teoretycznie istnieje taka możliwość, w praktyce jednak ktoś musi zrealizować takie narzędzie i ktoś musi za nie zapłacić.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...