Skocz do zawartości

Faktura detaliczna bez paragonu,numer kasy fiskalnej.

Polecane posty

Czy jest możliwe wprowadzenie numeru kasy fiskalnej (rejestrującej)do programu w taki sposób,żeby podczas wypisywania faktury detalicznej bez paragonu automatycznie się uzupełniał.Podobno zmienił się przepis (Slim Vat 3) i już nie trzeba podpinać paragonu do faktury detalicznej pod warunkiem,że będzie numer paragonu i numer kasy fiskalnej.

Link to postu

Wybijam paragon na kasie fiskalnej i na jego podstawie wypisuje fakturę detaliczną,paragon podpinam do faktury(cena jest liczona od wartości brutto nie ma drobnych różnic w wartości).W Subiekcie rzeczywiście ten rodzaj faktury nazywa się:"Faktura Detaliczna Bez Paragonu" ale ja podpinam do niej paragon i wpisuje jego numer na fakturze.Teraz żeby wypisać taką fakturę bez podpinania paragonu muszę podać dodatkowo numer kasy fiskalnej.Nie chcę tego numeru wpisywać ręcznie za każdym razem tylko wpisać go raz gdzieś w Parametrach Subiekta tak żeby uzupełniał się sam.

Link to postu
Godzinę temu, DANIEL WAJER napisał:

Kasa fiskalna,podłączana do komputera wyłącznie do odbioru danych sprzedaży na koniec dnia.

Dla kas fiskalnych nie powstała dedykowana funkcjonalność, zawsze może Pan przygotować wariant wzorca wydruku z numerem kasy lub wpisać go do podtytułu dokumentu (w parametrach dokumentu).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
1 minutę temu, DANIEL WAJER napisał:

Teraz żeby wypisać taką fakturę bez podpinania paragonu muszę podać dodatkowo numer kasy fiskalnej.Nie chcę tego numeru wpisywać ręcznie za każdym razem tylko wpisać go raz gdzieś w Parametrach Subiekta tak żeby uzupełniał się sam.

Przepraszam, nie zauważyłem że ograniczył Pan problem do numeru kasy fiskalnej.

Link to postu
23 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dla kas fiskalnych nie powstała dedykowana funkcjonalność, zawsze może Pan przygotować wariant wzorca wydruku z numerem kasy lub wpisać go do podtytułu dokumentu (w parametrach dokumentu).

Czy jest możliwe,że w progamie nie ma wzorca wydruku:Faktura Detaliczna,bo ja u siebie nie widzę takiej pozycji.Wszystkie filtry ustawione na dowolny.

Link to postu

No nie jest możliwy wydruk dokumentu bez wzorca wydruku, a skoro Pan drukuje to znaczy, że jest wzorzec wydruku - proszę zapamiętać jego nazwę w oknie wydruku wydruku i z taką nazwą odszukać we wzorcach wydruku. Nie ma dedykowanych wzorców wydruku dla faktur detalicznych.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

No nie jest możliwy wydruk dokumentu bez wzorca wydruku, a skoro Pan drukuje to znaczy, że jest wzorzec wydruku - proszę zapamiętać jego nazwę w oknie wydruku wydruku i z taką nazwą odszukać we wzorcach wydruku. Nie ma dedykowanych wzorców wydruku dla faktur detalicznych.

Wzorzec wydruku dla Faktury Sprzedaży i dla Faktury Detalicznej Bez Paragonu jest ten sam,ale wydruki się różnią.Jak to jest możliwe?Tak jak Pan napisał nie ma dedykowanego wzorca wydruku dla Faktury Detalicznej i przez to nawet jak powielę wzorzec to nie będzie on działał jako domyślny dla wybranego typu wydruku.Mogę go jedynie wybrać i zaznaczyć ręcznie przed drukowaniem w oknie dialogowym.

Link to postu
51 minut temu, DANIEL WAJER napisał:

Wzorzec wydruku dla Faktury Sprzedaży i dla Faktury Detalicznej Bez Paragonu jest ten sam,ale wydruki się różnią.Jak to jest możliwe?

Po prostu Crystal Reports (w tym są zrobione wzorce) umożliwia warunkowe wyświetlanie elementów wydruku.

Można więc zrobić tak że jeśli wpiszemy nr paragonu na fakturze detalicznej to automatycznie na wydruku pojawi się numer (stały) kasy fiskalnej

Z tym że tego nie zrobi Pan w Subiekcie, to już wymaga zmodyfikowania wzorca w Crystalu.

Oczywiście to może Pan zlecić komuś kto dysponuej Crystal Reports 8.5 i wie jak to zrobić.

 

52 minuty temu, DANIEL WAJER napisał:

nawet jak powielę wzorzec to nie będzie on działał jako domyślny dla wybranego typu wydruku

To zależy od Pana. Może Pan zaznaczyć ten zmieniony wzorzec jako domyślny

Link to postu
1 godzinę temu, DANIEL WAJER napisał:

przez to nawet jak powielę wzorzec to nie będzie on działał jako domyślny dla wybranego typu wydruku.Mogę go jedynie wybrać i zaznaczyć ręcznie przed drukowaniem w oknie dialogowym.

Skąd Pan czerpie takie błędne informacje ?

Link to postu

Może napiszę jak dodałem numer kasy fiskalnej do wydruku.Zrobiłem to przez powielenie wzorca wydruku Faktury Sprzedaży(ten sam wzorzec obowiązuje dla Faktury Detalicznej Bez Paragonu)W zakładce Stopka wpisałem numer kasy fiskalnej i nazwałem nowy wzorzec wydruku:"Faktura Sprzedaży Kasa Fiskalna".Drukowanie zaznaczyłem jako domyślny.Teraz jak drukuję Fakturę Sprzedaży Detalicznej Fakturę to w stopce drukuje się numer kasy fiskalnej ale numer kasy fiskalnej drukuje się również w zwykłej Fakturze Sprzedaży a tego nie chcę.Chcę żeby numer kasy fiskalnej drukował się tylko jak drukuję Fakturę Detaliczną ale jak rozumiem(Pan też o tym wcześniej pisał) jest do tego potrzebny osobny wzorzec wydruku dla Faktury Detalicznej.

Link to postu
W dniu 24.06.2023 o 10:43, DANIEL WAJER napisał:

Chcę żeby numer kasy fiskalnej drukował się tylko jak drukuję Fakturę Detaliczną ale jak rozumiem(Pan też o tym wcześniej pisał) jest do tego potrzebny osobny wzorzec wydruku dla Faktury Detalicznej.

Jak wcześniej pisałem nie jest do tego potrzebny osobny wzorzec wydruku.

Link to postu

Jak wcześniej pisałem nie ma potrzeby modyfikowania wzorców wydruków, ale jeśli Pan mocno chce to rozwiązanie opisał Andrzej:

W dniu 22.06.2023 o 16:00, Andrzej Kubik napisał:

Po prostu Crystal Reports (w tym są zrobione wzorce) umożliwia warunkowe wyświetlanie elementów wydruku.

Można więc zrobić tak że jeśli wpiszemy nr paragonu na fakturze detalicznej to automatycznie na wydruku pojawi się numer (stały) kasy fiskalnej

Z tym że tego nie zrobi Pan w Subiekcie, to już wymaga zmodyfikowania wzorca w Crystalu.

Oczywiście to może Pan zlecić komuś kto dysponuej Crystal Reports 8.5 i wie jak to zrobić.

 

Link to postu
9 minut temu, DANIEL WAJER napisał:

To może inaczej,jak zrobić żeby domyślny wrzozec wydruku dla Faktury Detalicznej Bez Paragonu był inny od wzorca domyślnego dla zwykłej Faktury Sprzedaży?

Nie da się zmienić działania programu odwracając pytanie 😉

Skoro z punktu widzenia wydruków to jest ten sam typ dokumentu to nie może być dwóch różnych domyślnych wzorców.

Albo ręczny wybór, albo dostosowany wzorzec.

  • Lubię to 1
Link to postu

No i moje ignorowane rozwiązanie:

W dniu 22.06.2023 o 11:25, Daniel Kozłowski napisał:

Dla kas fiskalnych nie powstała dedykowana funkcjonalność, zawsze może Pan przygotować wariant wzorca wydruku z numerem kasy lub wpisać go do podtytułu dokumentu (w parametrach dokumentu).

 

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

No i moje ignorowane rozwiązanie:

W dniu 22.06.2023 o 11:25, Daniel Kozłowski napisał:

Dla kas fiskalnych nie powstała dedykowana funkcjonalność, zawsze może Pan przygotować wariant wzorca wydruku z numerem kasy lub wpisać go do podtytułu dokumentu (w parametrach dokumentu).

Ja to traktuję jako jeden z możliwych wariantów tego co nazwałem "dostosowany wzorzec"

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...