Skocz do zawartości

Zestawienie COM

Polecane posty

Witajcie, Czy może ktoś podzielić się jakimś przykładem zestawienia COM, działającego obecnie na WIN10/WIN11.
Czy jest gdzieś dostępna dokumentacja dla tych zestawień? tzn. jakie wymagania i jaka konfiguracja aby je uruchomić.

 

Jak na razie utworzyłem form i testuję, chcę go wyświetlić po wejściu w zestawienia w GT, bez sukcesów.

Przy kompilcji mam błąd: Cannot register assembly "C:\Users\...\<nazwa_pliku>.dll". Nie można załadować pliku lub zestawu 'Interop.ZestManLib, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku.

Ten plik jest w tej lokalizacji. W projekcie w Odwołaniach jest również.

 

Przy próbie podłączenia zestawienia do GT otrzymuję błąd: Wskazany plik nie zawiera poprawnych komponentów zestawień.


Ktoś pomoże?

Link to postu

A czy Pan Partner może pomóc lub ktoś kto miał z tym doczynienia? Mam cały czas problem z rejestracją modułu w systemie Windows11, w MVS mam wybrane .NET Framework 2.0, zaznaczona widoczność dla modelu COM, w folderze wynikowym jest plik Interop.ZestManLib.dll, i rejestracja nie działa (poniżej błędy) ani w folderze projektu ani po przeniesieniu do nowej lokalizacji. Proszę o pomoc.


Błąd z ręcznej rejestracji (RegAsm.exe /c ZestDoks.dll)
RegAsm : error RA0000 : Nie można załadować pliku lub zestawu 'Interop.ZestManLib, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' lub jednej z jego zależności. Ten zestaw jest konstruowany przez moduł wykonawczy nowszy niż aktualnie załadowany i nie można go załadować.

 

*** Wpis dziennika konsolidatora zestawu  (30.06.2023 @ 10:38:12) ***
.....
DZIENNIK: Pobranie zestawu powiodło się. Prba instalacji pliku: C:\ProgramData\InsERT\COM\ZestDoks\Interop.ZestManLib.dll
DZIENNIK: wejście w fazę instalacji uruchamianie ze źrdła.
BŁĄD: błąd podczas wyodrębniania importu manifestu z pliku (hr = 0x8013101b).
BŁĄD: Nie można dokończyć instalacji zestawu (hr = 0x8013101b). Sondowanie zakończone.

Link to postu

 

23 minuty temu, Krzysztof Dubas napisał:

Błąd z ręcznej rejestracji (RegAsm.exe /c ZestDoks.dll)

A czy podczas tej ręcznej instalacji GT jest uruchomiony? Jeśli tak to proszę wyłączyć spróbować jeszcze raz.

Więcej nie pomogę, bo już jakiś czas temu przeszło mi robienie zestawień typu COM.

Za dużo problemów i za często gdzieś nie chciały się uruchomić i nikt nie wiedział dlaczego.

Link to postu

Tak, jest wyłączony. Robiłem również jak był włączony. Problem jest z jakąś wersją, ale nie wiem co ma być...  To zdanie: "Ten zestaw jest konstruowany przez moduł wykonawczy nowszy niż aktualnie załadowany i nie można go załadować" nie daje mi spokoju. Subiekt GT obecnie nadal pracuje na .Net Framework 2.0?? Ale z drugiej strony, robiłem już pod 3.5, 4.0 i 4.8 i nic to nie zmieniło

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...