Skocz do zawartości

drukowanie Etykiet z Automatu Sello

Polecane posty

8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

to co jest w polu imię i nazwisko w paczce klienta i w Twojej konfiguracj w Sello, bo tu i tu może być taki błąd

usunąłem znaki specjalne w ustawieniach sello i teraz jest tylko :


Kod błędu: 0

[VALIDATION_ERROR]: Imię i nazwisko jest wymagane
ścieżka: pickup.address.name

Link to postu

no ja też nie wiem, bo nie pokazałeś nic ani u klienta ani konifguracji dostawy i Twoich danych co tam jest w polach imię i nazwisko

 

jeśli znów jest błąd typu 'pickup' to na pewno masz DPD Allegro pobranie? a nie jakąś dostawę z punktem?

co jest w zamówieniu klienta w allegro? czy jest jako miejsce dostawy punkt czy adres klienta?

 

nie widzę, to trudniej się zorientować... może pokaż te dane np. z ukryciem danych poufnych

 

 

Link to postu
6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

no ja też nie wiem, bo nie pokazałeś nic ani u klienta ani konifguracji dostawy i Twoich danych co tam jest w polach imię i nazwisko

 

jeśli znów jest błąd typu 'pickup' to na pewno masz DPD Allegro pobranie? a nie jakąś dostawę z punktem?

co jest w zamówieniu klienta w allegro? czy jest jako miejsce dostawy punkt czy adres klienta?

 

nie widzę, to trudniej się zorientować... może pokaż te dane np. z ukryciem danych poufnych

 

 

nie wierze, w konfiguracji nie dałem nazwiska, teraz poszło

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to postu
1 minutę temu, Piotr G napisał:

własnie, jestem przyzwyczajony to programów które mało co zważają na takie niedociągnięcia , a tu masz babo placek...

tutaj nie Sello a ewidentnie utrudnia api allegro, zwracając takie a nie inne błędy...

jak by były opisane konkretniej (albo wypunktowane po kolei) to użytkownik Sello łatwiej by sięj połapał i ogarnął, bo Sello samo nie dopisze danych, np. konta czy nazwiska...

Link to postu
21 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

tutaj nie Sello a ewidentnie utrudnia api allegro, zwracając takie a nie inne błędy...

jak by były opisane konkretniej (albo wypunktowane po kolei) to użytkownik Sello łatwiej by sięj połapał i ogarnął, bo Sello samo nie dopisze danych, np. konta czy nazwiska...

to fakt, raz jeszcze dziękuje

Link to postu

Niestety nie ma nigdzie opisu jakie pola i jak mają być uzupełnione. Część wymagań na te pola nakłada Allegro, część nakłada serwis kurierski i jedyna metoda to metoda prób i błędów. 

 

Najistotniejsze jest tutaj podejść spokojnie do tematu za założeniem takim, że błędy nie są po to aby straszyć, tylko są w nich istotne treści, które pomagają problem rozwiązać. Niestety najczęściej jest tak w systemach komputerowych, w tym również w API Allegro, że kolejne błędy są zwracane dopiero po usunięciu problemów powodujących poprzedni błąd. Stąd wymagane jest tutaj często podejście iteracyjne. Poprawiamy jedno, pojawia się kolejne itd aż do usunięcia wszystkich problemów.

Rozumiem, że to może denerwować, ale kluczem jest tutaj czytanie treści błędów (niestety często po angielsku) i kolejne ich poprawianie aż uda się je wszystkie wyeliminować.

 

Nawet jeśli bylibyśmy w stanie pokazać jakąś konkretną konfigurację, to przez fakt, że komunikujemy się tutaj z API Allegro, które następnie komunikuje się z API przewoźnika to są tutaj dwa dodatkowe systemy, w których może się coś zmienić bez naszej wiedzy i zaskakująco często takie zmiany mają miejsce. Nie sposób przez to zaimplementować np w programie weryfikacji czy dana konfiguracja jest poprawna czy nie. O problemach dowiadujemy się dopiero przy próbie utworzenia przesyłki, no a wtedy to:

  1. Przeczytać treść błędu, zrozumieć o co chodzi
  2. Poprawić problem w konfiguracji
  3. Ponownie wygenerować przesyłkę u dostawcy (w API Allegro nie da się poprawić raz zepsutej przesyłki, trzeba wygenerować kolejną - dlatego jest taka opcja w Sello)
  4. Jeśli nie przeszło, zacząć od punktu 1.

 

 

Link to postu

Cześć ,

Wrócę do tematu, ustawiam WzA DHL Automat DHL POP BOX, wyrzuca mi bład ID punktu odbioru, jest jakiś domyślny? puste pole też wyrzuca, wpisałem numer i ulice i to samo:

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "251/2023" na koncie  (114174732): musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+
ścieżka: input.pickup.point
detale: Invalid value

 

można prosić o pomoc?

Pozdrawiam

Link to postu
1 godzinę temu, Piotr G napisał:

Cześć ,

Wrócę do tematu, ustawiam WzA DHL Automat DHL POP BOX, wyrzuca mi bład ID punktu odbioru, jest jakiś domyślny? puste pole też wyrzuca, wpisałem numer i ulice i to samo:

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "251/2023" na koncie  (114174732): musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+
ścieżka: input.pickup.point
detale: Invalid value

 

można prosić o pomoc?

Pozdrawiam

kolejny...

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "252/2023" na koncie  (114174732): Kod pocztowy punktu nadania przesyłki jest niedostępny

Kod błędu: 0

[VALIDATION_ERROR]: Kod pocztowy punktu nadania przesyłki jest niedostępny
ścieżka: pickup.address.postcode
[VALIDATION_ERROR]: Opis przesyłki jest za długi
ścieżka: items.description

Link to postu
W dniu 10.11.2023 o 09:32, Piotr G napisał:

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+
ścieżka: input.pickup.point
detale: Invalid value

Generalnie ścieżka wskazuje na błąd w polu Punkt odbioru (id) w sekcji PUNKT ODBIORU PRZESYŁKI PRZEZ KURIERA w konfiguracji WzA dla tej dostawy.

Powinien się tam znaleźć identyfikator punktu, w którym kurier odbiera przesyłkę (id adresu z umowy z kurierem), lub id placówki jeśli przesyłki nadawane są w POP. Dane te trzeba pozyskać od DPD (z umowy lub od opiekuna handlowego).

 

W dniu 10.11.2023 o 11:09, Piotr G napisał:

[VALIDATION_ERROR]: Kod pocztowy punktu nadania przesyłki jest niedostępny
ścieżka: pickup.address.postcode

Tyczy się tej samej sekcji i nieprawidłowego kodu pocztowego jak jest tam wpisany. Domyślnie Sello ma tam umieszczone tagi, które pobierane dane z parametrów mojej firmy - ale jeśli tam nic nie ma to wartość ta będzie pusta. Trzeba je uzupełnić albo w danych mojej firmy, albo lokalnie w parametrach dostawy.

 

W dniu 10.11.2023 o 11:09, Piotr G napisał:

[VALIDATION_ERROR]: Opis przesyłki jest za długi
ścieżka: items.description

Dotyczy pola Opis zawartości. Jest tam za dużo znaków.

 

Poniżej przykładowy zrzut okna konfiguracji, żeby było wiadomo o czym mowa.

image.png.e7eee7855302e6256a41df75a23d34f8.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...