Skocz do zawartości

realizacja zamówienia bez dokumentu

Polecane posty

Dzień dobry,

chciałabym prosić o pomoc wyjaśnieniu co oznacza realizacja zamówienia bez dokumentu.

Jakie są skutki takiej realizacji, poza tym, że znika z niezrealizowanych? 

Czy towary na tych zamówieniach wchodzą do zestawień? Jak one są traktowane?

 

I ewentualnie jak radzicie sobie z zamówieniami niezrealizowanymi, które zostały anulowane. Nie chcę ich kasować.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Link to postu

Zachęcam do korzystania ze wbudowanej pomocy InsERT GT, górnego menu Pomoc -> Pomoc (F1). Można tam przeczytać, że:

 

Zrealizuj bez dokumentu — Umożliwia ustawienie statusu zamówienia jako zrealizowane bez wskazania dokumentu handlowego. Operacja ta może być przydatna w sytuacjach, gdy z jakichkolwiek powodów zamówienie nie zostało zrealizowane, ale użytkownik chce, aby pozostało ono w ewidencji np. w celach statystycznych lub do późniejszego wykorzystania. Zamówieniu takiemu można wycofać status realizacji — w menu Operacje znajduje się opcja Wycofaj realizację bez dokumentu. Po jej zastosowaniu zamówienie takie można będzie zrealizować powtórnie, po wystawieniu dokumentu handlowego lub magazynowego. W zamówieniach od klientów realizacja bez dokumentu usuwa znacznik rezerwacji towarów.

Link to postu
3 minuty temu, Agata Głowacka napisał:

Nadal jednak nie wiem czy produkty z tych zrealizowanych bez dokumentu zamówień będą brane pod uwagę przy generowaniu zestawień. 

Nadal jednak nie wiemy o jakie dokładnie zestawienia chodzi, każde może mieć inną logikę / założenia.

Link to postu
Godzinę temu, Agata Głowacka napisał:

Nadal jednak nie wiem czy produkty z tych zrealizowanych bez dokumentu zamówień będą brane pod uwagę przy generowaniu zestawień. 

Proszę zrobić takie zamówienie, zrealizować bez dokumentu i sprawdzić.

Potem może je Pani usunąć. Nie ugryzie 🙂

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...