Skocz do zawartości

Błędne przeliczanie jednostek


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Kacper Panek,

Polecane posty

WItam

mam taki problem: przyjmujemy towar na opakowania zbiorcze i tak też sprzedajemy w 90 % przypadków. Niestety do jednego klienta sprzedajemy na sztuki. Zrobiłam przeliczanie że sztuka to np. 1/8 opakowania zbiorczego i na fakturze wszystko mi ładnie przelicza. Niestety zauważyłam właśnie dwa problemy:

1. ze stanu magazynowego zawsze zdejmuje mi całe opakowanie zbiorcze - nie umie przeliczyć że zdjęłam np. pól opakowania  w pierwszej fakturze do tego klienta i poł opakowania przy drugiej fakturze - czyli ze stanu powinno na koniec miesiąca zejść całe opakowanie a schodzą dwa opakowania - wiec de facto na koniec miesiąca jeśli wystawię kilka faktur -  "brakuje" mi w systemie kilku opakowań zbiorczych, ale tylko w systemie - fizycznie je mam bo fizycznie wychodzą opakowania jednostkowe

2. Na wz która przecież generuje się automatycznie do FS - jeśli jednostka sprzedażowa to np 2 sztuki (czyli 1/8 opakowania zbiorczego) - nie umieszcza tego na fakturze - i wlasnie sie okazało ze do ksiegowej poszła WZ (na szczęście jedna) która nie ma pokrycia w fakturze - bo na WZ jest o 18 zł mniej - czyli dokąldnie te 2 opakowania - mam 14 pozycji na FS i 13 na WZ

jedną z rad którą dostałam od pracownika subiekta to żebym zwiększyła precyzje jednostki do 0,000 - tam zrobiłam  - ale nie rozwiązało problemu 

 

z góry dziękuję jeśli ktoś ma pomysł jak to naprawić

Pozdrawiam

 

image.thumb.png.b1934ae9b34d88ab2596d397293c16d7.png

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry,

21 godzin temu, Ewa B napisał:

a czy na sztukach też ma być taka precyzja jednostki?

Odpowiedź na to pytanie jest w pełni zależna od Państwa specyfiki pracy. Ogólnie w programie nie jest to z góry narzucone.

21 godzin temu, Ewa B napisał:

czy można ustawić aby na fakturze/zamówieniu te trzy zera nie były widoczne? w kolumnie ilość?- bo teraz no klient widzi ze kupił 318,000 danego towaru

Ilość na wydruku jest w takiej precyzji, jaka została przypisana dla danej jednostki.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...