Skocz do zawartości

Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Łukasz Saładonis,

Polecane posty

  • Rozwiązanie

Dzień dobry. Czy możemy dowiedzieć się jakie plany ma insert w pomocy przy wdrażaniu eKSF w biurach rachunkowych we współpracy z klientem. Odszukałem filmy na youtube z których dowiedziałem się że za pomocą tokena będziemy mogli autoryzować pobieranie dokumentów bezpośrednio z KSF. I jest ok. Ale co z pozostałymi zagadnieniami?? Np.:

- oznaczanie dokumentów koszt/zapotarzenie

- podłączanie pod faktury załączników CMR,WZ i inne

- korespondencja z klientem na temat faktur. 

 

Osobiście uważałem, że cały ksf zostanie oparty o portal biura i usługę dokumenty. 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Warto przemyśleć sprawę akceptacji faktur przez klienta w portalu biura przesłanych z KSeF.

 

Biuro rachunkowe musi wiedzieć, że faktura która się tam znalazła jest fakturą klienta a nie tzw. pustą fakturą.

Niemniej jednak z doświadczenia wiem, że klienci będą się z tym ociągali przez co będą opóźnienia w pracy księgowych. Żeby wymusić na klientach szybką akceptację warto wprowadzić mechanizm polegający na:

1) akceptacja faktury

2) podgląd faktury

3) ewentualne wycofanie akceptacji.   

 

W naszym biurze planuję całkowite wyłączeniu faktur z obiegu papierowego i tylko i wyłącznie obieg elektroniczny. Nasi klienci korzystali by tylko z portalu biura, nie korzystając z KSeF. 

Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zostało to przemyślane, jest realizowane, zostało opisane na forum w dedykowanym dziale:

 

Witam. Jak najbardziej widziałem ten post. Niemniej należy na użytkownikach portalu wymusić jak najszybszą akceptację dokumentów. Na zasadzie chcesz zobaczyć zaakceptuj z możliwością anulowania akceptacji. 

Chodzi o to żeby biura w nieskończoność nie czekały aż klient zaakceptuje dokumenty. 

 

Niewątpliwie każde biuro rachunkowe chciałoby przyspieszyć rozliczenia podatkowe a przez nieprawidłowo skonfigurowane systemy możemy być na tym samym etapie jak dostarczanie dokumentów w formie papierowej. 

Link to postu

Nie chcę organizować pracy, to zdecydowanie wykracza poza funkcjonalności i możliwości programów, ale uważam, że tak należy ułożyć współpracę z klientami, aby to im zależało, ale nie dla biura rachunkowego - jeśli na dzień dzisiejszy klient nie dostarcza dokumentów w formie papierowej, to jaka funkcjonalność programów skłoni tego użytkownika do wcześniejszej akceptacji dokumentów, w ogóle do zalogowania się do portalu dokumentów ?

 

Co do samej funkcjonalności to sugestia jest problematyczna, może prowadzić do niejawnej / błędnej akceptacji dokumentów na zasadzie "przecież ja niczego nie akceptowałem, ja tylko przeglądałem".

Link to postu
23 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie chcę organizować pracy, to zdecydowanie wykracza poza funkcjonalności i możliwości programów, ale uważam, że tak należy ułożyć współpracę z klientami, aby to im zależało, ale nie dla biura rachunkowego - jeśli na dzień dzisiejszy klient nie dostarcza dokumentów w formie papierowej, to jaka funkcjonalność programów skłoni tego użytkownika do wcześniejszej akceptacji dokumentów, w ogóle do zalogowania się do portalu dokumentów ?

 

Co do samej funkcjonalności to sugestia jest problematyczna, może prowadzić do niejawnej / błędnej akceptacji dokumentów na zasadzie "przecież ja niczego nie akceptowałem, ja tylko przeglądałem".

Panie Danielu, jeżeli portal będzie przejrzysty z możliwością wyszukiwania faktur po kontrahencie nip-ie etc., to klient będzie wolał zalogować się do portalu biura niż na krajowy KSeF, który z góry można złożyć, że będzie drętwym nieelastycznym systemem. 

 

Nie bardzo rozumiem co wykracza poza możliwości systemu, przecież Insert powiadomił o tym, że będzie możliwość akceptacji faktur. Tutaj tylko należy wprowadzić pewną regułę polegającą na akceptacji dokumentu przed jego przeglądnięciem :), a reguły to biuro zapisze w umowach ewentualnie insert w regulaminie użytkowania apki. 

 

Pozdrawiam Łukasz. 

 

  

Link to postu
13 minut temu, Łukasz Saładonis napisał:

Nie bardzo rozumiem co wykracza poza możliwości systemu, przecież Insert powiadomił o tym, że będzie możliwość akceptacji faktur.

To co napisałem:

23 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

...jaka funkcjonalność programów skłoni tego użytkownika do wcześniejszej akceptacji dokumentów, w ogóle do zalogowania się do portalu dokumentów ?

 

  • Zmieszany 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...