Skocz do zawartości

Drukarka DYMO - drukuje jedynie połowę etykiety

Polecane posty

Drukarka Dymo LW Twin Turbo, podłączona poprawnie, zainstalowana, nie było z nią od miesięcy żadnych problemów.

 

 

Do czasu, gdy nie zachciałem ułatwić troszkę życia:

1. Paczki -> PPM -> Druki do paczki -> "DYMO Etykieta adresowa" -> Fajka na drukuj na drukarce -> Dymo LabelWriter Twin Turbo -> drukuj

Efekt: działa jak należy !

 

Ok, ale przecież mogę przypisać drukarkę domyślną dla danego typu wydruku. Więc przypisuję. I dalej:

 

2. Paczki -> PPM -> Druki do paczki -> "DYMO Etykieta adresowa" -> Zostaje "domyślna" -> drukuj

Efekt: zadrukowana jedynie połowa etykiety !

 

No i kolejna próba:

 

3. Paczki -> PPM -> Druki do paczki -> "DYMO Etykieta adresowa" -> Fajka na drukuj na drukarce -> Dymo LabelWriter Twin Turbo -> drukuj

Efekt: zadrukowana jedynie połowa etykiety !

 

 

Proszę o pomoc. Jak rozwiązać ten problem?

 

Link to postu

Otóż cała rzecz polega właśnie na tym, że dzieje się tak tylko po przypisaniu w parametrach wydruku drukarki domyślnej jako dymo.

I nie jest ważne czy później podczas drukowania wybieram "domyślna", czy manualnie z listy "Dymo..." zawsze powoduje błędny wydruk.

 

Załadowane są do zasobnika etykiety adresowe 52x37 - drukowane poziomo.

Orientacja etykiety jest właściwie zachowana.

Wydruk jest na całej wysokości 37mm i do około połowy długości.

 

Po usunięciu z parametrów wydruku przypisania drukarki domyślnej, zapisaniu i przy ręcznym wybraniu drukarki dymo podczas wydruku wszystko działa bez zarzutu.

 

Sprawdzałem już ustawienia sterownika. Ustawiony jest we wszystkich możliwych zakładkach poprawny rozmiar etykiet.

 

Bartku, przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Drukarka jest wpięta pod USB Tp linka 1043ND służącego jako print serwer. W celu dokonania wydruku konieczne jest korzystanie  aplikacji "TP-LIK USB Printer Controller", która pozwala na "widzenie" drukarki w windowsie. Choć nie ma w niej żadnych opcji konfiguracji drukarki to zawsze jest to "pośrednik". Może chodzi o jakiś protokół komunikacji, rozmiar pamięci, bufora?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...