Skocz do zawartości

Sello nie rejestruje niektórych wpłat.

Polecane posty

Witam,

zauważyłem, że czasami Sello nie rejestruje wpłat przez PayU, ciężko mi to ogarnąć ponieważ musiałbym sprawdzać wszystkie powiadomienia email z payU i porównywać. Całkiem przez przypadek zauważyłem, że przyszedł mi mail z potwierdzeniem o dokonaniu wpłaty przez kupującego jednak Sello pobrało formularz, ale wpłaty już nie zarejestrowało. Próbowałem również usunąć transakcję aby Sello pobrało ją na nowo jednak efekt taki sam. Dodam, że pobieram transakcje wszystkie nie na podstawie dziennika zdarzeń.

 

Poniżej 2 Prt Sc, jak to wygląda:

1jpg_nspexpr.jpg

 

2jpg_nspexpx.jpg

 

 

Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam,

raltek

Link to postu

Niech się lepiej wypowie ktoś z Insertu, ale w/g mnie ze zrzutów ekranu wynika, że płatność jest pobrana, tylko do transakcji podpięte są 2 formularze i jest błąd w podsumowaniu.

Sprawdź też na wszelki wypadek, czy formularze pozakupowe (nie same transakcje) pobierasz bez opcji historii ("dziennika zdarzeń").

Link to postu

Daty tych formularzy wskazują, że w jednym czasie klient dokonał dwóch płatności jedna po drugiej, z czego pierwsza zakończona powodzeniem (końcówka identyfikatora płatności 33) a druga rozpoczęta (końcówka 34). Zapewne jest to wynikiem jakiegoś błędu po stronie styku Allegro-PayU, lub odświeżenia strony przez użytkownika w momencie dokonywania płatności. Sello mając dwa formularze bierze pod uwagę nowszy z nich, w tej sytuacji oba miały tą samą datę, więc wzięty został pierwszy z brzegu - akurat ten niepoprawny.

 

Sytuacja wygląda raczej na dość rzadką.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...