Skocz do zawartości

Zablokowanie listy klientów dla użytkownika


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Kacper Panek,

Polecane posty

W jaki sposób można w Rewizor Nexo zablokować użytkownikowi dostęp do listy klientów biura, która pojawia się przy starcie Rewizora? Wiem o istnieniu pola "zapamiętaj klienta" ale ta opcja nie odcina dostępu do  menu konfiguracja a tam dostępu do opcji "zmień podmiot". Może jest inna opcja?

Link to postu
  • Rozwiązanie

Dzień dobry,

domyślnie w programie nie ma takiej możliwości.


Opisywany efekt da się osiągnąć dzięki wykorzystaniu uprawnień użytkowników SQL. W tym celu należy:

  1. Dla każdej grupy użytkowników nexo (Poprzez grupę należy rozumieć pracowników, którzy powinni mieć dostęp do określonych baz danych. Przykładowo, jeżeli trzech pracowników powinno mieć dostęp do tych samych baz danych, należą do jednej grupy.) stworzyć osobnego użytkownika SQL.
     
  2. Każdemu stworzonemu użytkownikowi SQL nadać uprawnienia wyłącznie do wybranych baz danych.
     
  3. Na każdej stacji roboczej, w rejestrze, w poniższej lokalizacji:
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\InsERT\InsERT nexo"
    dodać wpis o nazwie "CheckDbAccess" i typie DWORD. Wartość równa 1, będzie skutkowała sprawdzaniem uprawnień użytkownika SQL. Dla każdej innej uprawnienia nie będą sprawdzane.
     
  4. Podać użytkownikom nexo dane logowania wybranego użytkownika SQL. W ten sposób po zalogowaniu do serwera SQL wyświetlone zostaną jedynie bazy, do których użytkownik SQL ma uprawnienia.

Przy zastosowaniu powyższego rozwiązania należy pamiętać, że sprawdzanie uprawnień użytkowników SQL podczas tworzenia listy podmiotów może wydłużyć czas trwania operacji.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

No dokładnie to, co Pan zrobił na podstawie instrukcji zamieszczonej przez Pana @Kacper Panek

No ok, czyli mam przepisać to co napisane powyżej. 

Na serwerze SQL ( ver 2019 runtime zakupione w inert) założyłem użytkownika i nadałem mu uprawnienia tylko do jednej bazy

Umieściłem w rejestrze Windows zapis jak w instrukcji, 

Łączę się z serwerem SQL jako nowo założony user i widzzę wszystkie bazy

Link to postu
Godzinę temu, Wojciech Lewandowski napisał:

No ok, czyli mam przepisać to co napisane powyżej. 

Nie, proszę zrobić jak jasno i wyraźnie opisałem:

2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli chciałby Pan spróbować wyjaśnić dlaczego nie zadziałało to proszę pokazać swoją konfigurację.

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

No dokładnie to, co Pan zrobił na podstawie instrukcji zamieszczonej przez Pana @Kacper Panek

Link to postu

Jeszcze raz, NIE:

5 minut temu, Wojciech Lewandowski napisał:

Nie użył Pan, ale zatem nie rozumiem co powinienem napisać w odpowiedzi na powyższe zdanie. 

tylko:

6 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli chciałby Pan spróbować wyjaśnić dlaczego nie zadziałało to proszę pokazać swoją konfigurację.

skoro ma Pan problem z opisaniem tego co zrobił. Proszę pokazać na zrzutach ekranu swoją konfigurację.

Link to postu
4 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeszcze raz, NIE:

tylko:

skoro ma Pan problem z opisaniem tego co zrobił. Proszę pokazać na zrzutach ekranu swoją konfigurację.

Czyli chodzi jednak o to by opisać to co zrobiłem? 

Przecież opisałem

4 godziny temu, Wojciech Lewandowski napisał:

No ok, czyli mam przepisać to co napisane powyżej. 

Na serwerze SQL ( ver 2019 runtime zakupione w inert) założyłem użytkownika i nadałem mu uprawnienia tylko do jednej bazy

Umieściłem w rejestrze Windows zapis jak w instrukcji, 

Łączę się z serwerem SQL jako nowo założony user i widzzę wszystkie bazy

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...