Skocz do zawartości

Problem z integracją Sello Allegro One (One Punkt, One Box)

Polecane posty

Blędy

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "75470/2023" na koncie "nazwa konta" (58850694): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki.

Następny błąd występujący równocześnie z pierwszym

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "75470/2023" na koncie "nazwa konta" (58850694): Długość podanego tekstu przekracza 30 znaków

Kod błędu: 0 

[SHIPMENT_VALIDATION_ERROR]: Długość podanego tekstu przekracza 30 znaków
ścieżka: label.sender.company
detale: Shipment request has validation errors
[SHIPMENT_VALIDATION_ERROR]: Długość podanego tekstu przekracza 30 znaków
ścieżka: pickup.company
detale: Shipment request has validation errors

Proszę o pomoc

Link to postu
3 godziny temu, Marcin M napisał:

Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki.

A utworzyłeś (przed próbą wydruku etykiet) te paczki w WzA poprzez wybranie w Sello WYŚLIJ/ODBIERZ > DOSTAWCY PACZEK > wybór opcji ?

Po tej operacji w Sello pojawią się nr nadawze i wówczas drukowanie poleci...

Link to postu

W parametrach konfiguracji WzA trzeba:

16 godzin temu, Marcin M napisał:

Długość podanego tekstu przekracza 30 znaków
ścieżka: label.sender.company

Skrócić treść w polu Firma po lewej stronie w sekcji ADRES NADAWCY NA ETYKIECIE

 

16 godzin temu, Marcin M napisał:

Długość podanego tekstu przekracza 30 znaków
ścieżka: pickup.company

To samo tylko dla pola firma po prawej stronie w sekcji PUNKT ODBIORU PRZESYŁKI PRZEZ KURIERA

 

16 godzin temu, Marcin M napisał:

Drugi występujący równocześnie z pierwszym

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "75470/2023" na koncie "nazwa konta" (58850694): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki.

To jest pokłosie problemu z utworzeniem przesyłki w WzA. Brak utworzenia przesyłki skutkuje brakiem możliwości pobrania etykiety - to są dwa niezależne zadania, które następują po sobie, stąd dwa błędy, ale spowodowane jednym problemem. 

 

Jeśli w powyższych polach znajdują się tagi Sello, to trzeba zerknąć co znajduje się w danych mojej firmy i to zmienić (skrócić), lub w samej konfiguracji WzA wpisać ręcznie krótszą niż 30 znaków treść. Po poprawieniu konfiguracji trzeba na paczkach z tym błędem wybrać funkcję Utwórz ponownie w serwisie kuriera i powtórzyć tworzenie/drukowanie etykiety.

image.png.e7eee7855302e6256a41df75a23d34f8.png

Link to postu

Jedyne miejsce tutaj dostępne to numer referencyjny - który w zależności od kuriera ma swoje różne ograniczenia (np. brak możliwości wstawienia znaków specjalnych, długość tekstu itp.). Niestety nie ma nigdzie spisu jaki kurier i jakie ma ograniczenia, więc wychodzą one przy tworzeniu etykiet - wtedy w zależności od błędu zwróconego z serwisu WzA/z API Kuriera, trzeba dostosować za pomocą modyfikatorów do tagów Sello treść jaka jest tam umieszczana.

Link to postu

Czy ktoś mi pomoże jak podpiąć w Sello w cennikach Allegro One Box? W ustawieniach->Słowniki ->Wysyłka towarów sposoby wysyłki dodałam pozycję na one box, jest on aktywny. Następnie w cennikach dostawach pozaznaczałam box dla allegro one box i uzupełniłam odpowiednią cenę, ilośc itd. Następnie dokonałam, importowania, niestety pojawia mi się błąd:

Brak metod [08c15d0b-9b24-4b3f-89a8-7a2b502abe55] wymaganych w pakiecie metod "AllegroOnePunktBoxBundle".

Kod błędu: 422 Unprocessable Entity

[MISSING_DELIVERY_METHOD]: Brak metod [08c15d0b-9b24-4b3f-89a8-7a2b502abe55] wymaganych w pakiecie metod "AllegroOnePunktBoxBundle".

Dodam tylko, że sello używam tylko do zarządzania aukcjami (wystawiania, edycji, itp) nie generuję etykiet z sello, do takiej obsługi mam zewnętrzny program.

Chciałabym tylko przez sello TYLKO zbiorczo dodać na aukcjach w cennikach dostaw możliwość one box.

Będę wdzięczna jeśli jakaś dobra duszyczka pomoże 😉

 

 

Link to postu

Z tego co pamiętam to wygodniej to zrobić na Allegro (w zdefiniowanych tam cennikach), a potem zaimportować cenniki do Sello. Wszystko na Allegro samo się pododaje, a za tym doda się także w Sello do aukcji (zostaną zaciągnięte już zmienione)

Edytowane przez Anna Smolarska
  • Lubię to 1
Link to postu
23 godziny temu, Patrycja Nowakowska napisał:

Brak metod [08c15d0b-9b24-4b3f-89a8-7a2b502abe55] wymaganych w pakiecie metod "AllegroOnePunktBoxBundle".

W przypadku niektórych opcji w cenniku dostaw Allegro wymaga dodania całego pakietu metod wysyłki, np jeśli wybierana jest dostawa Allegro One Box, to wymagany jest też zdaje się Allegro One Kurier. Jeśli wybierana jest dostawa do Czech, to wymagana jest też dostawa do Polski itp. Niestety w treści błędu nie dostajemy czytelnej informacji jakie to dostawy są (jest tylko identyfikator tej dostawy), oprócz informacji, że chodzi o AllegroOnePunktBoxBundle - czyli pakiet Allegro One Punkt/Box. 

 

Najlepiej cenniki dostaw edytować z poziomu Allegro bo wtedy te dodatkowe dostawy zaznacza samo Allegro, tak jak pisze Anna powyżej. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...