Skocz do zawartości

Internationale itp - nadanie w paczkomacie

Polecane posty

Prosiłbym o podesłanie logu z próby utworzenia przesyłki z tym punktem oraz odebranie stanu wykonania zlecenia utworzenia. Poniżej instrukcja:

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie przechodzi ani pusta wartość, ani anypoint. Pisałem właśnie ponad pół godziny z mega użytecznym "supportem" allegro:

 

"Wspomniałem wcześniej, że ID punktu może Pan odnaleźć na stronie InPostu. Jeśli nie zamawia Pan kuriera to musi Pan wpisać ID punktu, w którym nada Pan przesyłkę."

 

I tak w kółko. W wZa nie muszę wpisać, a w Sello muszę? 🤔

Link to postu

Sello rozmawia z Allegro przez API, co wiąże się zawsze z istnieniem dodatkowej warstwy pośredniczącej, która swoje dokłada. Do tego dokumentacja API nigdy nie opisuje co i jak przesłać w każdej możliwej sytuacji a i potrafi się to zmienić bez ostrzeżenia, jak programista z 54 zespołu na 17 piętrze zmieni kod działania jakiegoś mikroserwisu w Allegro :)

 

Podejrzewam, że Sello wysyła zawsze tę wartość, nawet pustą i to się nie podoba serwisowi, a serwis Allegro może tego nie robi. Tutaj nie ma niestety spójności w API Allegro i niektóre wartości przechodzą puste jako brak, a inne nie mogą istnieć w żądaniach wysyłanych do API. Możemy to spróbować wyciąć jeśli nie będzie podany ID punktu, ale nie wiadomo jakie to konsekwencje przyniesie.

Link to postu

Nie ma możliwości dowiedzieć się od turboallegromasterów / sprawdzić jaką wartość przyjmuje opcja radio "nadam w dowolnym paczkomacie lub paczkopunkcie" w wza, a później zmapować to po stronie sello?

 

Ewentualnie - nie wiem dlaczego wywala mi błąd nawet jak podam konkretne id punktu nadania (NYS19M).

 

Chciałbym mieć możliwość generowania listów przewozowych dla internationali po stronie sello w taki sposób, abym mógł to nadać w paczkomacie. Na ten moment mogę wygenerować przesyłkę w aplikacji, ale paczkomat mi jej nie zjada, a do paczki muszę zamówić kuriera.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...