Skocz do zawartości

Wyciągnięcie zawartości pliku JPK z bazy

Polecane posty

Chciałbym wydobyć XMLa, z bazy danych, z tablicy jpk_Plik, z pola jpk_PlikXml. Według dokumentacji, jest to normalne pole typu IMAGE, ale niestety, wyciągniętego pliku, nie jestem w stanie doprowadzić do stanu użyteczności. Czy jest on może jakoś dodatkowo zakodowany/skompresowany?

Link to postu

Doskonale o tym wiem. Ale jako że muszę ten plik automatycznie obrobić i wysłać do księgowości, chciałem zaoszczędzić odrobinę zachodu w jego eksportowaniu i wczytywaniu do kolejnego programu, aby potem przetworzone pliki wysłać, i pobrać Sobie go bezpośrednio z bazy, skoro tam jest. Jako, że nie raz wyciągałem zdjęcia, z pola typu image, sądziłem, że tutaj pójdzie tak samo szybko, ale jednak coś jest jeszcze z plikiem zrobione.

Link to postu

Przechowywanie tak nadmiarowego, tekstowego formatu jak XML w formie nieskompresowanej byłoby nierozsądne, więc zapewne pliki są kompresowane, format pliku można sprawdzić w jego nagłówku, w innych miejscach programu jak wiadomości e-mail dane są kompresowane za pomocą wariantu formatu zlib.

 

13 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

Jako, że nie raz wyciągałem zdjęcia, z pola typu image, sądziłem, że tutaj pójdzie tak samo szybko, ale jednak coś jest jeszcze z plikiem zrobione.

Zdjęcia (większość formatów) jest już skompresowana, więc nie ma potrzeby / sensu robić tego drugi raz.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...