Skocz do zawartości

różnice przy zapisie VAT i dekrecie - FV w eur

Polecane posty

Faktura wygląda jak każda inna faktura, zapisy wartości są w euro, w załączeniu fragment i schemat. Księguję najpierw w rejestr VAT potem dekretuję, próbowałam w drugą stronę zacząć od dekretu potem do rejestru VAT i wtedy różnice są jeszcze większe. Moim zdaniem coś ewidentnie z zaokrągleniami, tylko dlaczego program liczy osobno dla potrzeb ewidencji VAT a osobno przelicza do dekretowania?

1_faktura.jpg

schemat.jpg

Link to postu

Pan Radosław - zmieniłam parametr, ale wtedy wychodzą mi różnice też 0,01 na przeliczeniach w PLN

Pan Kacper - założeniem księgowania faktury w EUR jest to, że płatność idzie w EUR więc tak musi być zapisany rozrachunek i program ma liczyć różnice kursowe, i to robi. Wracam do kolejnych czynności, po wprowadzeniu do rejestru VAT klikam operacje/dekretuj, wskazuję schemat jw i pojawia się okno - zdarzenie nr 1, potem nanoszę zmiany wg oznaczeń, bo niestety z tego poziomu nie ma rozrachunku w EUR. Chyba że znacie Panowie lepszy i szybszy sposób, zamiast tego długiego klikania. Dotychczas pracowałam na Reset2 i tam wystarczyło przypisać walutę rozrachunków do kontrahenta i wszystko pięknie się liczyło, żadnych różnic między VAT a dekretem, żadnego klikania i ręcznego wpisywania.

a_do dekretacji.jpg

Link to postu
6 godzin temu, Grażyna Patrus napisał:

Moim zdaniem coś ewidentnie z zaokrągleniami

Ja przed tymi wszystkimi rozważaniami chciałbym wiedzieć:

  • czy my księgujemy dokument z Subiekta czy wpisany ręcznie/zaimportowany z pliku EPP?
  • dlaczego w schemacie, w poz. 2 (VAT), używa Pani "Pozycji" a nie "Pozycji tabeli VAT"?
Link to postu
W dniu 10.11.2023 o 14:53, Grażyna Patrus napisał:

potem nanoszę zmiany wg oznaczeń, bo niestety z tego poziomu nie ma rozrachunku w EUR. Chyba że znacie Panowie lepszy i szybszy sposób,

Utworzyć rozrachunek podczas dodawania zapisu w ewidencji VAT.

 

W dniu 10.11.2023 o 15:57, Grażyna Patrus napisał:

czy u Panów program liczy prawidłowo?

Najwyraźniej albo ja nie widzę błędu albo coś robię źle bo mi wszystko pasuje 😉

 

image.png.d4ebf6e28cfeb6393f4a5a1f5d57c71c.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...