Skocz do zawartości

Problem z czcionką na dokumentach przesyłanych do Allegro.

Polecane posty

Mam problem polegający na tym, że gdy Sello tworzy w Subiekcie Nexo dowolny dokument sprzedaży, następnie wysyła go do Allegro, które potem przesyła go do klienta, to klient otrzymuje dokument z nadmiernie powiększoną i pogrubioną czcionką (w załączeniu przykład). Czcionka danych sprzedawcy i nabywcy jest jeszcze bardziej pogrubiona, na tyle, że trudno cokolwiek odczytać.

Co ciekawe, w Subiekcie dokumenty wyglądają i drukują się w pełni poprawnie (mniejsza czcionka, niepogrubiona). Jakiś czas temu słyszałem, że to Allegro powoduje problem. Czy można go jakoś rozwiązać? Klienci co chwilę proszą o ponowne przesłanie czytelnej faktury.

Screenshot 2023-11-15 at 18-14-15 FsStandard - FS_12_M_11_2023.pdf.png

Link to postu

Wzorzec faktury był edytowany. Myślę jednak, że nie ma to znaczenia, ponieważ te zniekształcenia są widoczne we wszystkich typach dokumentów, które Allegro wysyła do klientów, także w paragonach, FD, w których stosowany jest domyślny wzorzec w Subiekcie Nexo. Gdy Sello wysyła dokument do Allegro, wówczas jest on widoczny przy każdej transakcji na moim koncie Allegro i możliwy do pobrania z widocznymi zniekształceniami. Taki sam dokument otrzymuje klient. Zdjęcie pokazuje dokument pobrany z Allegro. Na każdym komputerze wygląda to dokładnie tak samo. Otrzymuję też od klientów faktury ze zniekształceniami.

Screenshot 2023-11-16 at 20-11-41 PaStandard - PA_251_M_11_2023.pdf.png

Link to postu

Próbuję ustalić na jakim etapie pojawia się problem. Jedna możliwość jest taka, że we wzorcu została użyta jakaś czcionka, która jest dostępna na tym konkretnym komputerze, a nie jest ona załadowana do PDFa, w związku z czym na innych komputerach, które tej czcionki nie posiadają czytnik PDFów wstawia jakąś inną czcionkę.

 

Proszę sprawdzić jeszcze folder %Temp%\Sello, będzie tam folder o losowej nazwie z dzisiejszą datą utworzenia a w nim dokumenty wyeksportowane z Subiekta przy wysyłaniu ich do Allegro. Czy tutaj te dokumenty wyglądają w porządku czy są już popsute?

Link to postu

We wzorcu, zarówno w tym wbudowanym, jak i w nowym (powielonym) jest standardowa czcionka Arial w rozmiarze 8. Niestety nie wiem dlaczego w tym nowym (powielonym) gdy zmienię ją na dowolną inną i zatwierdzę, to zmiana czcionki nie następuje. Po ponownym "otwarciu" wzorca cały czas jest Arial 8. Wiem, że aby móc zmieniać wzorce wbudowane trzeba mieć Nexo Pro, którego nie mam.

W folderze %Temp%\Sello, w losowym folderze wszystkie dzisiejsze dokumenty sprzedażowe są popsute.

Link to postu

Tak się spodziewałem, że problem powstaje już na etapie eksportowania tego dokumentu do PDF - zajmuje się tym niestety zewnętrzna biblioteka do wydruków i nie wiem czy będzie możliwość aby problem wyeliminować. Jest to raczej globalny problem występujący w nexo.

 

Czy z poziomu Subiekta, po wybraniu opcji Zapisz do folderu (w oknie drukowania) i zapisaniu pliku jako PDF również ten plik PDF jest uszkodzony?

 

Link to postu

Mnie się właśnie wydaje, że problem nie powstaje podczas eksportowania dokumentu do PDF przez Subiekta NEXO, ponieważ z poziomu Subiekta dokumenty zapisują się w formie plików PDF w pełni poprawnie. Drukują się z Subiekta także w pełni poprawnie. Dokumenty wysyłane mailem bezpośrednio z Subiekta docierają do klientów w pełni poprawnie. W korespondencji Allegro te dokumenty wyglądają bez zarzutu jako załączniki . Wygląda to tak, jakby to Sello podczas wysyłki dokumentów do Allegro powodowało ich uszkadzanie.

Ustawienia w Sello mam takie jak na załączniku. Próbowałem włączać i wyłączać opcję "Wysyłaj dokumenty do Allegro według wzorca domyślnego" zmieniając wzorzec domyślny w Subiekcie, ale niestety nic do nie daje. Nie próbowałem włączyć opcji: "Eksportuj dokument do PDF automatycznie po zapisaniu", ale nie wiem czy to mogłoby mieć wpływ na jakość wysyłanych dokumentów. Jak wcześniej pisałem, z niewiadomej przyczyny mam problem ze zmianą czcionki w powielonym, a następnie ustawionym jako domyślnym, wzorcu (nawet z uprawnieniami serwisu). Nie wiem zatem czy zmiana czcionki z Arial 8 niepogrubionej na inną coś by zmieniła.

Dodam jeszcze, że FS oraz FD po wydaniu polecenia z Sello o drukowaniu, drukują się także w pełni poprawnie. Problem jest tylko z dokumentami (wszystkimi: PA, FS, FD) wysyłanymi przez Sello do Allegro.

 

11.jpg

Link to postu
16 godzin temu, Mariusz Wesołowski napisał:

Wygląda to tak, jakby to Sello podczas wysyłki dokumentów do Allegro powodowało ich uszkadzanie.

No właśnie nie, bo eksport do folderu %temp% wykonuje Subiekt nexo, Sello następnie stamtąd bierze te pliki i wysyła je do Allegro. Jeśli w tym folderze są one uszkodzone, 

 

W dniu 17.11.2023 o 22:47, Mariusz Wesołowski napisał:

W folderze %Temp%\Sello, w losowym folderze wszystkie dzisiejsze dokumenty sprzedażowe są popsute.

a tak było napisane, to już sam eksport z Subiekta powoduje problem. Różnica jest tylko taka, że eksport ten zlecany jest przez Sferę Subiekta a nie bezpośrednio z programu.

 

Dziękuję za informację, konsultuję problem dalej.

 

 

Link to postu

Tak, dokładnie. Każdego dnia wszystkie dokumenty w folderze %Temp%\Sello mają zniekształconą czcionkę. Jak już wcześniej pisałem, wszystkie dokumenty drukowane oraz wysyłane mailem bezpośrednio z Subiekta wyglądają poprawnie. Problem jest tylko przy wysyłaniu dokumentów przez Sello do Allegro.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czy udało się może znaleźć rozwiązanie tego problemu? Niestety każdego dnia otrzymuję od klientów wiadomości z prośbą o przesłanie czytelnej faktury. Jest to dość uciążliwe dla mnie i dla klientów, szczególnie teraz w gorącym okresie sprzedażowym. Bardzo proszę o pomoc.

Link to postu

Screeny których dokładnie ustawień powielonego wzorca mam przesłać? Jest tego tak wiele, że nie chciałbym zasypać Was zdjęciami. Czy chodzi o te z zakładki "Wygląd"? Niektóre pozycje dokumentu (Nabywca, Opis towaru itp.) mają inne od siebie ustawienia czcionki (rozmiar, pogrubienie). Myślę jednak, że nie ma to wpływu na problem, ponieważ pojawia się on także wówczas gdy jest wybrany oryginalny wzorzec, którego nie można edytować.

Link to postu

Najlepiej żeby było widać jakie zmiany były wprowadzone. Ale widzę powyżej informację, że takie zniekształcenia występują również na wzorcach oryginalnych oraz na różnych komputerach. Dość trudny temat do ugryzienia, bo u nas tego problemu nie powtarzamy a też to raczej nie powinien być problem w samej bazie danych - a tylko to obecnie łączy temat. Póki co zleciłem dokładniejsze testy tego obszaru w Sello1, bo aktualnie testujemy nową wersję, która pojawi się w przyszłym tygodniu.

Gdyby z tego nic nie wyszło, poprosimy o podesłanie bazy danych nexo do weryfikacji.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Niestety nadal nie udało mi się rozwiązać problemu. Szukałem przyczyny w Acrobat Reader, ale zmiana programu do oczytywania pdf (w tym ustawień) nic nie zmieniła.

Jaki proces się odbywa przy generowaniu pdf, skąd Subiekt Nexo bierze czcionki i jak robi konwersję, że nakłada te znaki na siebie? Jaka biblioteka za to odpowiada, z jakich narzędzi Windowsa korzysta? Czy reinstall sello i subiekta by pomógł?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Niestety nie jest ten problem znany. 

W dniu 19.01.2024 o 00:08, Mariusz Wesołowski napisał:

Jaki proces się odbywa przy generowaniu pdf, skąd Subiekt Nexo bierze czcionki i jak robi konwersję, że nakłada te znaki na siebie? Jaka biblioteka za to odpowiada, z jakich narzędzi Windowsa korzysta? Czy reinstall sello i subiekta by pomógł?

W Subiekcie nexo wykorzystywana jest zewnętrzna biblioteka do wydruków Stimulsoft i to ona odpowiada za zapisywanie wydruku jako PDF. Nie mamy dostępu do jej źródeł niestety więc zweryfikowanie dlaczego tak się dzieje, zwłaszcza w tym jednym przypadku jest w zasadzie niemożliwe.

 

Reinstalacja Sello raczej nic nie pomoże, bo wydruk jest już uszkodzony po eksporcie z Subiekta. Więc najprędzej reinstalacja Subiekta.

 

Czy jest możliwość sprawdzenia tego eksportu na innym komputerze?

Link to postu
2 godziny temu, Mariusz Wesołowski napisał:

Rozumiem, że nie udało się Panu rozwiązać problemu gdy używane było Sello? Mam ten sam problem na dwóch komputerach. Jeżeli używa Pan aktualnie Baselinkera w połączeniu z Subiektem Nexo, to by wynikało, że problem jednak tworzyło Sello, a nie Subiekt Nexo.

Witam.
Ze względu na dywersyfikację kanałów sprzedaży musiałem wyjść poza Sello (czekam czy i jak ostatecznie rozwienie się Sello NX). Nie miałem zbyt wielu informacji od klientów dotyczących czcionki na fakturze, także nie przykładałem do tego większej uwagi.
Ale fakt, wrażenie odniosłem, że problem powstaje gdzieś przy Sello, chociaż sam wydruk z poziomu programu Sello był wydrukiem poprawnym....

Link to postu

Technicznie rzecz biorąc Sello nie robi ani wydruków ani eksportu. Robi to Subiekt na zlecenie Sello a dokładniej to wspomniana biblioteka zewnętrzna używana w Subiekcie. Więc tutaj nawet nie bardzo Sello ma wpływ na cokolwiek. I to już na tym etapie powstaje problem - że wyeksportowany plik PDF jest już popsuty. Sello taki plik następnie bierze i przesyła do Allegro. 

 

W dniu 3.02.2024 o 19:26, Adam Uliński napisał:

Aktualnie dokumenty do Allegro wysyła Baselinker i problemu tego nie ma.

W jaki sposób BL przesyła ten plik z nexo do Allegro? 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...