Skocz do zawartości

Problem z konfiguracją WzA z Kurierem Allegro DHL i Allegro One

Polecane posty

Cześć!

 

Korzystam z Sello 1.43.3. Próbuje skonfigurować WzA, bo przesyłek Allegro DHL i Allegro One lawinowo przybywa. W tej chwili przez Sello generuje tylko listy przewozowe Inpost.

W załączeniu przesyłam zrzut ekranu konfiguracji Allegro DHL.

 

1.) Standardowo po wydrukowaniu dokumentu tak jak paczki Inpost przenoszę transakcję Allegro DHL do Paczek -> Do wysłania.

2.) Dalej w "Dostawcy paczek" -> "Wyślij" paczka pojawia się w WzA -> 1 Paczek do Usługi Wysyłam z Allegro

3.) Problem jest taki, że po kliknięciu w "Wysyłanie paczek kurierskich" i dalej "Wyślij", w pasku na dole w statusie "Paczki" po sekundzie zaświeca się na zielono tak jakby operacja została poprawnie zakończona, nie ma błędów, ale listy przewozowe, numery przewozowe nie są utworzone. 

 

Czy ktoś ma pomysł czego nie włączyłem, nie zaznaczyłem, o czym zapomniałem?

 

alle_dhl.jpg

Link to postu
9 godzin temu, Marcin Marcin napisał:

Problem jest taki, że po kliknięciu w "Wysyłanie paczek kurierskich" i dalej "Wyślij", w pasku na dole w statusie "Paczki" po sekundzie zaświeca się na zielono tak jakby operacja została poprawnie zakończona, nie ma błędów, ale listy przewozowe, numery przewozowe nie są utworzone. 

Tworzenie paczek w WzA przebiega w sposób asynchroniczny, co oznacza, że jest ono podzielone na etapy. Sello nie tworzy paczek w WzA przy wysyłaniu ich, tylko wysyła zlecenie utworzenia paczki do Allegro. I to zlecenie zostaje przyjęte prawidłowo, dlatego pasek robi się zielony. Nie oznacza to jednak, że serwer WzA w ogóle wziął się za tworzenie takiej paczki. Została ona zakolejkowana i zostanie utworzona w bliżej nieokreślonym momencie. Dlatego konieczne jest pobranie po chwili z Sello statusu utworzenia tej przesyłki. Wtedy pojawi się numer nadawczy, lub błąd tworzenia paczki u kuriera przez serwis WzA.

 

W przypadku WzA można również nie tworzyć przesyłek za pomocą wyżej wspomnianej metody, tylko od razu przejść do drukowania etykiet. Sello wtedy na podstawie obecnego statusu paczki zleci do serwisu WzA jej utworzenie, odczytanie statusu, pobranie numeru nadawczego lub pobranie etykiety, albo wszystkie te zadania kolejno, oczekując odpowiedni czas na każdym etapie na zrealizowanie zlecenia przez WzA.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...