Skocz do zawartości

Rozrachunki z dostawcami/odbiorcami


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Katarzyna Kusak,

Polecane posty

Mam sytuację, że linia w dekrecie księgowym tworzy błędny typ rozrachunku.

Księgowanie dokumentu zakupowego/koszowego generuje automatycznie "spłatę należności" a nie "zobowiązanie".

Księgowanie dokumentu sprzedaży generuje automatycznie "spłatę zobowiązania" a nie "należność".

Wszystko wymaga ręcznej ingerencji i to okropnie uciążliwe.

 

Ustawienia posprawdzane i wszystko zgodne z tą instrukcją https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/11254%2crewizor-gt-–-jak-zmienic-domyslny-tryb-wprowadzania-rozrachunkow-na-dekretach-ksiegowych.html?token=IjIwMjMvMDcvMjgsIDA5OjI4OjA5LS0-VHJ5YiB3cHJvd2FkemFuaWEgcm96cmFjaHVua8OzdywgIg.tUUjbhl8CWQHit8ptBwmLW3-IJ8

Typ dostawca/odbiora w kartotece ustawiony. Konta 200/210 rozrachunkowe.

 

Gdzie jeszcze może leżeć przyczyna błędu ustawień?

Czy macie Państwo jakiś pomysł?

 

Link to postu

Serwisowo by się pewnie dało, choć nigdy nie próbowałem (nikt jeszcze mi takiego numeru nie wyciął 😉 ).

Niemniej rzecz jest delikatna, więc trzeba dobrze posprawdzać wszystkie potencjalne źródła problemów.

Osobiście podchodzę do tego bez zapału, raczej sugerowałbym pomęczyć się do końca roku i następnym roku już zrobić plan kont jak trzeba.

Link to postu
Dzięki Sama sobie nie wycięłam takiego numeru ponad 10 lat. Nawet nie próbuję wymyślić jak to się stało...
Do odksięgowania jest 300 operacji. Wtedy przepięcie kartotek pójdzie.
Potencjalnych do końca toku 1000 lub więcej. Jeszcze pomyślę, która metoda będzie mniejszym złem.
 
Przy tej ilości ręczne robótki wydają mi się najrozsądniejsze.
  • Lubię to 1
Link to postu

Od strony użytkownika należy usunąć zapisy na kontach, aby przebudować plan kont, ale nie koniecznie musi to być zrealizowane poprzez usuwanie całych dekretów, można je poprawić i przenieść zapisy na inne konto, a następnie przywrócić. Operacje te można też wykonać serwisowo zbiorczo.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...