Skocz do zawartości

Wiadomośc automatyczna dla wysyłki pobraniowej.

Polecane posty

Nie mam pewności ale wiadomość automatyczna dla opłaconej wysyłki pobraniowej wychodzi dopiero po zarejestrowaniu przez nas wpłaty od kuriera i zaznaczeniu pola transakcja opłacona. W takim wypadku wiadomość dla klienta jest bez sensu.

Wydaje się że taka wiadomość powinna wychodzić w momencie przejścia z transakcji do paczek.

 

Link to postu

Może to źle napisałem ale po co klientowi który już często ma towar informacja o tym że zarejestrowaliśmy wpłatę od kuriera (takie wpłaty są rejestrowane 2-3dni po doręczeniu paczki)???

Chodzi o to by klient zamawiający za pobraniem mógł otrzymać wstępną informację że jego zamówienie zostało zatwierdzone i jest w trakcie pakowania.

Z punktu widzenia sello przeniesione z zakładki transakcje do zakładki paczki.

Tak to działa w przypadku zamówień opłacanych z góry.

W przypadku pobrania można by wysyłać informację np. (...towar jest przygotowany do wysyłki do zapłaty u kuriera będzie xxzł wysyłka na adres ...)

Link to postu

A co stoi na przeszkodzie aby tą wiadomość wyłączyć? Administracja > parametry > wiadomości automatyczne.

 

Klient otrzymuje pierwszego maila, o utworzeniu transakcji. Potem drugiego o wysłaniu paczki. Czy naprawdę potrzebna jest mu jeszcze wiadomość o tym, że rozpoczęto pakowanie paczki?

Czyli wiadomość miała by się pojawiać na utworzenie paczki do transakcji?

 

Piszę z punktu widzenia klienta, gdy zamawiam kilka rzeczy na Allegro, a jeszcze od różnych sprzedawców, to jestem potem zasypywany mailami od Allegro, payu, sprzedawców i na końcu od kuriera ;).

 

Przy transakcjach opłacanych z góry jak i za pobraniem działa to tak samo - wiadomość jest wysyłany w momencie zarejestrowania wpłaty. Akurat przy płatnych z góry po tym następuje zazwyczaj tworzenie paczki, ale też niekoniecznie od razu.

 

 

 

Link to postu

To po co wiadomość o rejestrowaniu wpłaty???

Właśnie po to by klient miał informację że z jego zamówieniem jest wszystko OK.

Jak już pisałem klienta nie obchodzi wiadomość o zarejestrowaniu wpłaty pobraniowej u nas. Bardziej logicznie tego nie opiszę, chyba że mi ktoś pomoże  ;D

 

Link to postu

To po co wiadomość o rejestrowaniu wpłaty???

Właśnie po to by klient miał informację że z jego zamówieniem jest wszystko OK.

Jak już pisałem klienta nie obchodzi wiadomość o zarejestrowaniu wpłaty pobraniowej u nas. Bardziej logicznie tego nie opiszę, chyba że mi ktoś pomoże  ;D

 

 

Ja popieram. U mnie jak ktoś zapłaci np. przez PayU sello z automatu tworzy maila, nazwijmy go 'Przystępujemy do pakowania' a po ustawieniu opcji pobranie, gdzie paczka również "idzie do pakowania" sello nie stworzy maila 'Przystępujemy do pakowania' tylko trzeba go tworzyć ręcznie. Czy byłby to duży problem stworzyć taką funkcjonalność?

 

 

Link to postu

Jak już pisałem klienta nie obchodzi wiadomość o zarejestrowaniu wpłaty pobraniowej u nas.

No to jest możliwość jego wyłączenia ;).

 

Możemy dodać zdarzenie pt. "Utworzono paczkę" osobno dla transakcji płatnej z góry (chociaż to ma mniejszy sens) oraz dla transakcji za pobraniem. Czy to by było ok?

 

Link to postu

Możemy dodać zdarzenie pt. "Utworzono paczkę" osobno dla transakcji płatnej z góry (chociaż to ma mniejszy sens) oraz dla transakcji za pobraniem. Czy to by było ok?

 

Do transakcji za pobraniem jak najbardziej - popieram. Oczywiście do konfiguracji, żeby wszystkim pasowało (czyli opcja używaj/nie używaj).

 

Bartku co będzie nowego w 1.15?

Link to postu

Możemy dodać zdarzenie pt. "Utworzono paczkę" osobno dla transakcji płatnej z góry (chociaż to ma mniejszy sens) oraz dla transakcji za pobraniem. Czy to by było ok?

Dla mnie nie.  Paczki tworzę tuż przed pakowaniem, ew. poprzedniego dnia wieczorem, natomiast o warunkach (lista towarów, rodzaj przesyłki i przede wszystkim adres, kwota pobrania) informuję natychmiast po wybraniu przez klienta przesyłki pobraniowej (obecnie ręcznie oczywiście).  Przy wysyłce 2 razy w tygodniu bywa to spora różnica, więc powiadomienie automatyczne będzie użyteczne tylko jeśli da się je skonfigurować konkretnie dla wydarzenia polegającego na przestawieniu transakcji na pobraniową.

 

Oczywiście z tego, co widzę innym przyda się wiadomość w momencie utworzenia paczki, może najprościej dodać obie wersje, zawsze można którąś skonfigurować na "nie wysyłaj" :)

Link to postu

Możemy dodać zdarzenie pt. "Utworzono paczkę" osobno dla transakcji płatnej z góry (chociaż to ma mniejszy sens) oraz dla transakcji za pobraniem. Czy to by było ok?

Dla mnie nie.  Paczki tworzę tuż przed pakowaniem, ew. poprzedniego dnia wieczorem, natomiast o warunkach (lista towarów, rodzaj przesyłki i przede wszystkim adres, kwota pobrania) informuję natychmiast po wybraniu przez klienta przesyłki pobraniowej (obecnie ręcznie oczywiście).  Przy wysyłce 2 razy w tygodniu bywa to spora różnica, więc powiadomienie automatyczne będzie użyteczne tylko jeśli da się je skonfigurować konkretnie dla wydarzenia polegającego na przestawieniu transakcji na pobraniową.

 

Oczywiście z tego, co widzę innym przyda się wiadomość w momencie utworzenia paczki, może najprościej dodać obie wersje, zawsze można którąś skonfigurować na "nie wysyłaj" :)

 

No to uściślę o co mi chodzi, bo chyba jest zamieszanie: ja potrzebuję aby po przetworzeniu transakcji w pobraniową, gdy "ląduje" ona w sekcji "Do paczek" sello tworzyło wiadomość automatyczną (o treści utworzonej przeze mnie). Dokładnie tak jak tworzy wiadomość, gdy opłacona transakcja "ląduje" w sekcji "Do paczek". W tej chwili tworzę je ręcznie (czyli tak jak @tadzimir.pl . Mnie też nie chodzi o wiadomość o utworzeniu paczki, bo co ona by była? Zrodziła by problemy, bo czasem paczkę kasuję dla dokonania zmian i zaraz znów jest tworzona paczka, wtedy wiadomości by się dublowały.

Link to postu
Bartku co będzie nowego w 1.15?

Tajne rzeczy :).

 

Z innych większych to:

- sprawdzanie pisowni w mailach, które wreszcie udało się uruchomić

- InsTYNKT w towarach i klientach mieliśmy w planie, ale niestety będziemy działać w osłabionej ekipie przez pewien czas a jednocześnie przygotowujemy aktualnie drugi hotfix do wersji 1.14, więc prawdopodobnie wyleci to z tej wersji.

- poprawki ostatnio zgłaszanych błędów i sugestie ułatwiające korzystanie z niektórych funkcji programu.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...