Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNE TWORZENIE DOKUMENTÓW KOŃCOWYCH DLA ZAMÓWIEŃ WYSYŁKOWYCH

Polecane posty

Witam,

mamy problem.
Co zrobić aby móc w zamówieniach wysyłkowych automatycznie nadawać typ dokumentu końcowego.

Bo na razie wiemy gdzie można to zrobić ręcznie do danego zamówienia.

Przy próbie utworzenia dokumentu końcowego wyskakuje błąd jak w załączonym screenie: "w zamówieniu... nie wybrano zestawu dokumentów końcowych"

Prosimy o pilną pomoc.
 

SCREEN1.jpg

Link to postu

To zależy co rozumiecie przez "automaczynie". W SELLO1 była funkcja która dopisywała automatycznie jaki typ dokumentu końcowego ma być wystawiony. Np:

- "do wszystkiego FV" (zalecana opcja), albo

- "tak jak w Allegro" (tzn. kto chce fakturkę, to fakturkę, kto FV bez NIP to FP, ew. reszta paragony).

 

Tutaj póki co te opcje jeszcze nie są dostępne ale będą za jakiś czas. Póki co ja korzystam z tego:

 

 

image.png.d27fbf6539b77c917727579483eafaaf.png

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 48.0.0. Fragment listy zmian:

"W parametrach zamówienia wysyłkowego dodano możliwość ustawienia domyślnych typów dokumentów Subiekta.";

"W parametrach zamówienia wysyłkowego dodano możliwość włączenia automatu systemowego tworzącego zamówienie od klienta w Subiekcie.";

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

WItam,

a co zrobić żeby w kolumnie symbol dokumentu końcowego pojawił się odpowiedni symbol dokumentu końcowego?

Na razie tę kolumnę mamy pustą i nie wiemy gdzie to zmienić, aby automatycznie przy pobieraniu zamówień z allegro ta kolumna miała przypisany już typ dokumentu końcowego zgodnie z tym czy kupujący wybrał fakturę czy nie.

Z góry dziękujemy za pomoc i życzymy Wesołych zdrowych Świąt !

screen.jpg

Link to postu
W dniu 22.12.2023 o 14:53, Micro Chip napisał:

WItam,

a co zrobić żeby w kolumnie symbol dokumentu końcowego pojawił się odpowiedni symbol dokumentu końcowego?

Na razie tę kolumnę mamy pustą i nie wiemy gdzie to zmienić, aby automatycznie przy pobieraniu zamówień z allegro ta kolumna miała przypisany już typ dokumentu końcowego zgodnie z tym czy kupujący wybrał fakturę czy nie.

Z góry dziękujemy za pomoc i życzymy Wesołych zdrowych Świąt !

screen.jpg

Witam, W parametrach zamówień wysyłkowych należy ustawić dokument końcowy. Dziękujemy, jako, że już po świętach to życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku :) 

image.png.d8ab9f45dc02f0c6bbdd6b8d49b1075e.png

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dostałem taką odpowiedź:


Możliwość ustawiania typu dokumentu w zależności od wyboru kupującego pojawi się w najbliższych wersjach, możliwe że już w wiosennej (50). Dodane będą odpowiednie automaty pozwalające na ustawienie typu dokumentu + wbudowany automat systemowy.

Edytowane przez Krystian Mac
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

No i co? Mamy wersje 50 i gdzie te automaty? Powiem tak, Sello 1 jest jako tako dopracowane, ale to co widzę w Sello NX, które uruchomiliśmy aby może przejść już na nowy program (miesiąc darmowych testów pójdzie się walić prawdopodobnie bo tego NIE DA SIĘ NORMALNIE używać)

 

Ogólnie TO JEST JAKIŚ ŻART! Więcej klikania, bardziej skomplikowane, nie wiadomo jak to ugryźć, a opcje są tak nieintuicyjnie pokonstruowane. Prawie nic nie da się zbiorczo robić (jak w Sello 1).

 

Ogólnie program powinien być PROSTY w obsłudze, a strasznie KOMPLIKUJECIE sprawę wprowadzając te automaty. Wubór dokumnetu końcowego powinien być TAKI jaki klient wybrał na allegro LUB możliwa zmiana opcji np. na TYLKO faktura czy TYLKO paragon. Czyli tak jak było w Sello 1.  Jeżeli się tego nie da zrobić w Sello NX to coś jednak nie tak od początku robicie.

 

Automat trzeba ponadto utworzyć i skonfigurować, a wierzcie mi, MY NIE JESTEŚMY programistami abyśmy mieli oprogramowywać sobie program.

Edytowane przez Sebastian Berezowski
Link to postu
Godzinę temu, Sebastian Berezowski napisał:

No i co? Mamy wersje 50 i gdzie te automaty? Powiem tak, Sello 1 jest jako tako dopracowane, ale to co widzę w Sello NX, które uruchomiliśmy aby może przejść już na nowy program (miesiąc darmowych testów pójdzie się walić prawdopodobnie bo tego NIE DA SIĘ NORMALNIE używać)

No i nie udało się nam tego zrealizować, bo (jak już wspominałem na forum w innym temacie) pojawiły się pewne przeszkody w samym mechanizmie automatów, którymi musieliśmy się najpierw zająć i one były w wersji 50 realizowane. Terminy wypuszczania Sello NX są nierozerwalnie związane z wypuszczeniem całego nexo i są nieprzekraczalne, dlatego też nie możemy sobie tak ich naciągać jak w przypadku Sello1, gdzie mogliśmy sobie pozwolić na przesunięcie wypuszczenia wersji jeśli jakaś funkcja nie była zrealizowana w pierwotnym terminie. Tutaj, jeśli nie zdążyliśmy to funkcja po prostu wylatuje z wersji i trafia do następnej. Tego nie przeskoczymy niestety. Dlatego nie przywiązywałbym się bardzo mocno do numerów wersji które podajemy, bo jest zbyt dużo niewiadomych po drodze i restrykcji czasowych. Jeśli dziś piszemy, że coś jest zaplanowane na wersję kolejną, np 51, to znaczy jedynie tyle, że jest zaplanowane i dążymy do tego aby dana funkcja się w tej wersji znalazła - ale jeśli nie zdążymy to się w niej nie znajdzie niestety, będzie za to w kolejnej - ale nadal jest na szczycie naszej listy rzeczy do realizacji. No taki urok programów nad, którymi pracuje wiele zespołów - jesteśmy wzajemnie zależni od siebie.

 

Godzinę temu, Sebastian Berezowski napisał:

Ogólnie TO JEST JAKIŚ ŻART! Więcej klikania, bardziej skomplikowane, nie wiadomo jak to ugryźć, a opcje są tak nieintuicyjnie pokonstruowane. Prawie nic nie da się zbiorczo robić (jak w Sello 1).

Sello1, przypomnę, że było tworzone i rozwijane przez ponad 15 lat, proszę nie traktować zatem funkcji w Sello NX jako ich ostatecznej wersji. W bardzo wielu przypadkach funkcje w Sello NX są obecnie jeszcze w bardzo podstawowym wydaniu i z wersji na wersję pracujemy nad ich udoskonalaniem i realizacją tak jak zostały zaplanowane. Po prostu nasze plany musieliśmy wielokrotnie ciąć do możliwości czasowych - stąd pewne rzeczy wymagają jeszcze "dodatkowego klikania".

Więc to nie jest kwestia nieintuicyjnego skonstruowania, tylko ostrego docięcia zaplanowanych funkcji. Zmiany zbiorcze mamy obecnie zaplanowane na wersję 52 i będą one kompleksowo zrealizowane dla wszystkich pól w ofertach i zamówieniach wysyłkowych.

 

Godzinę temu, Sebastian Berezowski napisał:

Ogólnie program powinien być PROSTY w obsłudze, a strasznie KOMPLIKUJECIE sprawę wprowadzając te automaty

Automaty to jest jedyny słuszny kierunek, aby zapewnić rozszerzalność i bardzo duże możliwości konfiguracji w przyszłości. Z punktu widzenia użytkownika to czy jakaś funkcja jest zrealizowana jako automat czy jako wbudowany fragment algorytmu działania programu jest w zasadzie niezauważalna. W obu przypadkach jest to prosty włącznik w parametrach:

image.png.7fa7fa9cd993c71fdf610702ce16c969.png

Ale gdy zajdzie potrzeba realizacji tego w nieco inny sposób, to podejście poprzez automaty daje taką możliwość od ręki, a wbudowany algorytm (tak jak w Sello1) skazuje użytkownika w zasadzie na oczekiwanie na realizację zaproponowanej sugestii przez nas, albo na brak takiego rozwiązania.
Jest to okupione pewnym dodatkowym nakładem pracy dla nas na początku - zwłaszcza, gdy trzeba jeszcze "podkręcić" niektóre mechanizmy w nexo na potrzeby Sello NX, ale zaprocentuje to za jakiś czas.

 

Godzinę temu, Sebastian Berezowski napisał:

Wubór dokumnetu końcowego powinien być TAKI jaki klient wybrał na allegro LUB możliwa zmiana opcji np. na TYLKO faktura czy TYLKO paragon. Czyli tak jak było w Sello 1.

Sęk w tym, że Allegro podaje tylko informację, że klient chce fakturę. Nie mówi jaka to ma być faktura, VAT, detaliczna, a może jeszcze jakaś inna, w nexo są dostępne od niedawna własne typy dokumentów, które również muszą być obsłużone - gdzie tak konfiguracja być musi i rozwiązanie które zaprojektowaliśmy i aktualnie się robi uwzględnia te sytuacje, o których często się nie myśli, do czasu aż okaże się, że po dodaniu w Subiekcie własnej faktury dedykowanej pod Allegro - nie da się jej użyć w Sello NX.

Godzinę temu, Sebastian Berezowski napisał:

Jeżeli się tego nie da zrobić w Sello NX to coś jednak nie tak od początku robicie.

Nikt nie powiedział, że się nie da tego zrobić. Nie ma takiej opcji w obecnej wersji programu, za chwilę będzie się dało i to z możliwościami o wiele większymi niż w Sello 1.

 

Godzinę temu, Sebastian Berezowski napisał:

Automat trzeba ponadto utworzyć i skonfigurować, a wierzcie mi, MY NIE JESTEŚMY programistami abyśmy mieli oprogramowywać sobie program.

I dlatego wymyśliliśmy to w taki sposób jak pokazałem powyżej. Automaty systemowe nie różnią się niczym od zwykłej opcji w programie dla użytkownika i żadne programistyczne umiejętności nie są tutaj potrzebne. Natomiast pieczemy tutaj dwie pieczenie na jednym ogniu więc i użytkownicy zaawansowani jak i wdrożeniowcy będą mieć tutaj do dyspozycji narzędzia, które pozwolą zrealizować bardziej wyszukane scenariusze - bez konieczności zmuszania innych do habilitacji z automatów :)

  • Lubię to 1
Link to postu

Bardzo dziękuję za wylewną i wyczerpującą odpowiedź. Pewnie nie ja jeden na taką czekałem 🤪

 

"W obu przypadkach jest to prosty włącznik w parametrach: "

 

I właśnie tego włącznika szukam i nie mogę znaleźć, koleżanka obok rozgryzająca Sello NX też za cholerę nie potrafi tego znaleźć... siedzą dwie osoby i ręce rozkładają hehe :) Rozumiem, opcja będzie dostępna w następnych wersjach?

Edytowane przez Sebastian Berezowski
Link to postu

Witam

Coś tu jest dla mnie niezrozumiałe jest dopracowany przez 15 lat program Sello.

A Insert tworzy nowy program Sello nexo nie dorównujący do pięt swojemu poprzednikowi.

Program jest głupi nie intuicyjny cofający się w rozwoju o 20 lat. 

Czy nie lepiej by było przenieść wszystkie funkcje ze starej wersji do nowej i dopiero wprowadzić z rozmachem do sprzedaży.

Ale nie Insert woli ściągać abonament roczny za sello nexo a ty frajerze kliencie testuj  ten program za darmo bo jakiś niedouczony programista miał inną wizję niż użytkownicy programu. Siedzę nad nową wersją 50 już dobrych 20 godzin i nijak nie mogę zrozumieć jak można być tak prymitywnym twórcą oprogramowania.

A najbardziej jest wkurzające że życzy tak proste zastosowane w subiekcie czy gestorze w sello  wymagają wiedzy tajemnej , irytujące są opisy funkcji w których trzeba bardzo długo się zastanawiać co autor miał na myśli. Żądam zwrotu pieniędzy za wykupiony abonament do Sello Nexo lub przedłużenia bezterminowo abonamentu aż do momentu pełnej funkcjonalności takiej jak w Sello.

Dlaczego mam płacić dwa abonamenty.

Link to postu
12 minut temu, Sebastian Berezowski napisał:

I właśnie tego włącznika szukam i nie mogę znaleźć

Właśnie tej opcji jeszcze nie ma, zrzut ekranu od pana Bartosza pochodzi z innego wątku i był to projekt UI tych opcji. Wiem, bo też cierpliwie czekam. 😁

 

PS. @Bartosz Rosa Nie chciałbym tworzyć specjalnie wątku ani wiadomości prywatnej z taką drobnostką, tylko chciałbym napisać że baner działu wymaga odświeżenia do 50.0.1. 😄
image.png.6a01bf878f03b42c9796ebd6b3d22dcc.png

  • Lubię to 1
Link to postu
21 godzin temu, Sebastian Berezowski napisał:

Bardzo dziękuję za wylewną i wyczerpującą odpowiedź. Pewnie nie ja jeden na taką czekałem 🤪

:) 

 

21 godzin temu, Sebastian Berezowski napisał:

"W obu przypadkach jest to prosty włącznik w parametrach: "

 

I właśnie tego włącznika szukam i nie mogę znaleźć, koleżanka obok rozgryzająca Sello NX też za cholerę nie potrafi tego znaleźć... siedzą dwie osoby i ręce rozkładają hehe :) Rozumiem, opcja będzie dostępna w następnych wersjach?

Jeśli mowa o zmianie typu wystawianych dokumentów końcowych to tak, będzie to w wersji najbliższej, czyli 51. Natomiast ogólnie automaty systemowe w Sello NX są ukryte pod postacią przełączników

 

Wszystko co widnieje pod sekcją Automatyzacja w parametrach zamówień wysyłkowych czy ofert internetowych to są automaty, które można znaleźć również w module Automatyzacja.  

image.png.59da138ea26b709c1722cb592b1c35ef.png

Tutaj są uproszczone do pojedynczych pstryczków i parametrów, ale w module automatyzacji to są normalne automaty. Przykładowo opcja Zmieniaj status z Nowe na W trakcie realizacji to pod spodem automat w module automatyzacji. Jest on zablokowany do edycji, ponieważ jest to automat systemowy sterowany z poziomu parametrów zamówienia.

image.png.bfa03605ec19aabf1dd91871640fa765.png

Wykorzystuje on np czynność Zmień status zamówienia wysyłkowego na ustalony -> W trakcie realizacji, ale po aktywowaniu modułu automatyzacji można ten automat systemowy wyłączyć i stworzyć swój własny, który realizuje również inne czynności lub też wykonuje się po spełnieniu innych warunków. 

 

20 godzin temu, Micro Chip napisał:

Coś tu jest dla mnie niezrozumiałe jest dopracowany przez 15 lat program Sello.

A Insert tworzy nowy program Sello nexo nie dorównujący do pięt swojemu poprzednikowi.

Program jest głupi nie intuicyjny cofający się w rozwoju o 20 lat. 

Sello1 jest stare technologicznie i mieliśmy z nim coraz większe problemy aby obsługiwać nowe technologie. Kwestia dodawania nowych integracji też była w nim bardzo mocno utrudniona, brak API, brak automatyzacji czy chociażby fakt, że wiele rozwiązań tam zastosowanych to była ewolucja z Allegro jakie panowało w roku 2005 - a było wtedy zupełnie inaczej niż obecnie. Starsi użytkownicy pewnie pamiętają czasy, kiedy w Allegro były 2 dostawy (a nie 160) :), kiedy wprowadzane były formularze pozakupowe, porównywanie i przepisywanie danych z FODów, kiedy Sello miało strefę Sello - czyli dedykowane strony na których kupujący mogli kontaktować się ze sprzedawcą i śledzić wysyłkę. Te wszystkie mechanizmy przez lata wpływały na to jak działa program w środku i wiele z nich nadal w nim jest, mocno zmienionych lub uśpionych - ale to wszystko powoduje, że rozwijanie takiego programu jest dość pracochłonne. W perspektywie 5 lat do przodu ten program nie miał przyszłości.

 

Dlatego zapadła decyzja o stworzeniu nowej odsłony prawie zupełnie od nowa (wykorzystanie platformy nexo). I tak jak wspomniałem, aktualnie duży nacisk kładziemy na dociągnięcie większości brakujących funkcji więc w najbliższym czasie myślę, że te 20 lat nadgonimy :)

 

20 godzin temu, Micro Chip napisał:

Czy nie lepiej by było przenieść wszystkie funkcje ze starej wersji do nowej i dopiero wprowadzić z rozmachem do sprzedaży.

Tak by było, gdybyśmy żyli w świecie idealnym. W praktyce trudno powiedzieć kiedy nowy produkt jest równie dobry albo lepszy niż poprzedni, jeśli się go nie zweryfikuje na rynku. I można by tak siedzieć całe lata i dopieszczać program bez informacji zwrotnej z rynku, po czym okaże się, że to nie o to chodziło.

 

Sello NX nie weszło z rozmachem do sprzedaży, nie było przecież jakichś mega reklam ani zachęt z naszej strony itp. a to wynika z tego co napisałem powyżej. Już na wstępie przy zapowiedziach Sello NX informowaliśmy, że dopiero w pewnym momencie istnienia Sello NX na rynku zapowiemy datę zakończenia wsparcia dla Sello 1 - więc to było wiadome od początku, że nowy produkt nie będzie w 100% zastępował starego i potrzeba pewnego czasu na dociągnięcie Sello NX we właściwym kierunku. Sello 1 ma masę funkcji, które przez lata przestały być w ogóle używane, lub używane były sporadycznie bo rynek e-commerce się zmienił więc naturalnie ich nie odtwarzaliśmy w Sello NX. A kierunek rozwoju wskazuje rynek i Wasze głosy - więc stąd Sello NX gdy się pojawiło na rynku nie było (i nie mogło nawet) dorównywać programowi, który był szlifowany przez 15 lat. Przykładów nie trzeba szukać daleko, jeśli ktoś testował chociażby nowego outlooka od Microsoft to zapewne ma bardzo podobne zdanie jak o Sello NX.

 

20 godzin temu, Micro Chip napisał:

Ale nie Insert woli ściągać abonament roczny za sello nexo a ty frajerze kliencie testuj  ten program za darmo bo jakiś niedouczony programista miał inną wizję niż użytkownicy programu. Siedzę nad nową wersją 50 już dobrych 20 godzin i nijak nie mogę zrozumieć jak można być tak prymitywnym twórcą oprogramowania.

No tu już trochę odczuwam bezpośrednie uderzenie w moją osobę, gdyż przez te 15 lat pracowałem nad Sello1 a teraz pracuję jako kierownik projektu Sello NX i wychodzi na to, że to ja jestem tym niedouczonym programistą i prymitywnym twórcą oprogramowania (chyba sobie to w stopkę na forum przykleję :) ). Osobiście zatwierdzam rozwiązania jakie wprowadzamy lub jestem ich autorem - natomiast nie sposób zrealizować wszystkiego co taki kierownik (ja), czy zespół projektowy zaplanował i często wymagane są bardzo mocne cięcia w funkcjonalności danego modułu czy rozwiązania ze względu na terminy narzucone na zespół. Stąd głównie wynikają niemal wszystkie zgłaszane tutaj sugestie, problemy itp. i my o większości z nich wiemy i są zaplanowane do realizacji. Jak je zrealizujemy do końca zgodnie z założeniami to wtedy zaczniemy mocniej promować Sello NX. Póki co, jest ono programem niespełna pół roku na rynku - cierpi na problemy wieku młodzieńczego. To jest raczej naturalne. No ale każdy ma prawo do swojego zdania, prosiłbym tylko o powtrzymanie się z personalnymi wycieczkami.
Dyskutujmy o tym, czego w programie brakuje i co poprawić a nie o tym, czy osoby pracujące w InsERT są niedouczone i jak bardzo są prymitywne. Z takimi argumentami nie będę dyskutował bo to nie prowadzi do niczego konstruktywnego.

 

20 godzin temu, Micro Chip napisał:

A najbardziej jest wkurzające że życzy tak proste zastosowane w subiekcie czy gestorze w sello  wymagają wiedzy tajemnej , irytujące są opisy funkcji w których trzeba bardzo długo się zastanawiać co autor miał na myśli.

Które to rzeczy wymagają tej tajemnej wiedzy? Które funkcje są trudne w zrozumieniu? Z chęcią je poprawimy.

 

20 godzin temu, Micro Chip napisał:

Żądam zwrotu pieniędzy za wykupiony abonament do Sello Nexo lub przedłużenia bezterminowo abonamentu aż do momentu pełnej funkcjonalności takiej jak w Sello.

Każdemu przysługuje takie prawo, ale proszę z tym zgłosić się do naszego działu sprzedaży a nie na forum.

20 godzin temu, Micro Chip napisał:

Dlaczego mam płacić dwa abonamenty.

To chyba nie była nasza decyzja, więc nie potrafię udzielić odpowiedzi.

  • Lubię to 1
Link to postu
23 godziny temu, Błażej Szolak napisał:

Ludzie chyba naprawdę nie mają pojęcia że programowanie nie jest rzeczą prostą i łatwą w wykonaniu.

Zgadza się, nie są to proste i szybkie tematy, ale też warto wspomnieć o tym, że zupełnie inaczej tworzy się oprogramowanie pod własne potrzeby niż takie oprogramowanie dla szerszego grona odbiorców. Tutaj różnych ścieżek pracy jest bardzo dużo i wszystkie albo przynajmniej większość z nich musi być obsłużona. Dlatego to co często wydaje się prostym dodaniem jakiejś funkcji ma wiele swoich różnych ukrytych konsekwencji i zależności.

 

23 godziny temu, Błażej Szolak napisał:

W moim osobistym odczuciu Sello NX w stanie aktualnym zapewnia w pełni podstawową funkcjonalność sprzedaży internetowej (w zakresie Allegro chociażby)

Sęk w tym, że pojęcie podstawowej funkcjonalności u każdego jest inne :). Aktualnie, ze względu na goniące nas terminy skroiliśmy bardzo wiele planowanych funkcji do absolutnego minimum, co dla wielu użytkowników nie jest wystarczające i to doskonale rozumiemy. Dlatego ilekroć pojawiają się pytania Sello NX czy Sello 1, jasno mówię, że to zależy jakie funkcje są kluczowe. W niektórych firmach aktualne możliwości Sello NX już wystarczą do obsługi zamówień i są już takie firmy, które obrabiają dość sporą liczbę zamówień dziennie. Dla innych firm brakuje jeszcze funkcji, zwłaszcza takich, które były w Sello 1 a tutaj jeszcze ich nie ma. Zapewniam, że pracujemy nad nimi lub będziemy pracować w najbliższym czasie.

 

Dlatego moja prośba aby nie traktować Sello NX jako produktu już w pełni ukończonego, który będzie dobry na każdą okazję. Dostarcza pewnego zakresu funkcji i dla jednych firm będzie to dobre i wystarczające rozwiązanie, dla innych jeszcze nie. Natomiast nasze cele są na pewno o wiele bardziej rozbudowane i sukcesywnie w kolejnych aktualizacjach do nich dążymy.

 

23 godziny temu, Błażej Szolak napisał:

I patrząc na listę zmian, które zostały wprowadzone w wersji 50, którą pozwolę sobie zamieścić tutaj W BARDZO oddalonej skali ze względu na ilość:

...komentarze typu, że ekipa Sello NX kompletnie nic nie robi, są co najmniej nie na miejscu. 

Jest tego sporo, to prawda i dziękuję za dostrzeżenie tej dość długiej listy - prawie jak paragon z jednego z dyskontów :). Rozumiem natomiast niesmak części użytkowników, że w tej długiej liście nie znalazły się rzeczy dla nich ważne. Natomiast znalazły się rzeczy ważne dla innych lub ważne z powodu przyszłych naszych planów. Zadowolenie w każdej wersji wszystkich użytkowników poprzez realizację funkcji im potrzebnych jest w zasadzie niemożliwe przy oprogramowaniu tego typu. Czasami puszczają nerwy, wiadomo, ale to nic nie zmieni w kontekście prac nad wersjami. W następnej wersji pojawią się rozwiązania potrzebne kolejnej grupie użytkowników, ale i tak nie rozwiążemy i nie dostarczymy wszystkiego i znów pojawią się słowa krytyki. No tak już jest. Tylko prośba o merytoryczną krytykę. Dla nas wystarczające jest podbicie zgłoszenia pewnej funkcji, zwłaszcza przez większą liczbę osób - to w zasadzie ma wpływ na nasze decyzje o kolejności realizacji. Wątpliwy natomiast wydaje się wpływ na to poprzez obrażanie i wyzwiska pod naszym adresem. Zwłaszcza, gdy nasz zespół naprawdę w tej wersji dał siebie dużo.

 

23 godziny temu, Błażej Szolak napisał:

Dodam tylko, że istnieje okres testowy dla Sello NX (z którego sam osobiście korzystałem przed zakupieniem licencji), aby przetestować program, czy w aktualnym stanie jest wystarczający do użytku.

Również do tego zachęcamy przed zakupem. Natomiast jeśli program nie spełnia oczekiwań dzisiaj, bardzo możliwe, że spełni je za 3 miesiące, gdy pojawi się kolejna aktualizacja. W tej fazie rozwoju pojawia się dużo nowości, bo intensywnie nad tym pracujemy, więc warto trzymać rękę na pulsie - zwłaszcza jeśli ogólna idea i inne możliwości programu (które są ogromne w porównaniu do Sello1 i nie tylko) komuś przypadła do gustu.

 

23 godziny temu, Błażej Szolak napisał:

Współczuje ekipie Sello NX, że ostatnio dostaje kompletnie niezasłużony hejt, bo inni użytkownicy nie rozumieją, że wszystko ma swój czas i priorytet, oraz, jak w każdym procesie, jakiś błąd lub problem może opóźnić wprowadzenie wyczekiwanej funkcji na którą programista nawet nie miałby wpływu.

Dobry hejt nie jest zły :). To oznaka, że komuś zależy. Dzięki za wsparcie i zrozumienie.

 

I tak, wiele przydarzyło się po drodze niespodzianek, których nie sposób było przewidzieć - ale dzielnie je zwalczamy i rozwiązujemy :). Taki dość duży minus rozszerzania możliwości istniejącej już platformy, która była przygotowywana i rozwijana w odmiennych kierunkach. Ale też myślę, że sama platforma nexo i pozostałe jej programy już trochę zyskały na pojawieniu się w jej szeregach Sello NX 💪 a zyskają jeszcze więcej. Miłego dnia wszystkim.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...