Skocz do zawartości

JPK_VAT - nie przenosi kwoty vat proporcjonalnego odlicz. z FA paliwa do JPK

Polecane posty

#RachmistrzGT, nowa wersja 1.78 (1.7800.0.5863) na razie zdefiniowałam problem u nowego klienta: otóż w fakturach zakupu (paliwo 75%, Vat 50%) nie przenosi mi kwot podatku Vat do JPK VAT. Pytanie, czy to jest problem z nową wersją? czy może coś źle zdefiniowałam... Proszę podpowiedzcie jak zlokalizować i usunąć przyczynę problemu. Pilnie bo niedługo święta ;-)

Link to postu
16 minut temu, DOROTA THOLLOT napisał:

to jest proporcjonalne odliczenie vat ze względu na przypadek szczególny - samochód osobowy , zakup paliwa

Nie, to nie jest żadne proporcjonalne odliczenie. To jest odliczenie całkowite, które dotyczy połowy VAT.

Proporcjonalne odliczenie dotyczy zupełnie innej sytuacji i nie ma określonej przepisami sztywnej wartości procentowej, bo ta zależy od struktury przychodów firmy, a konkretnie od udziału sprzedaży zwolnionej i opodatkowanej w przychodach.

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
Teraz, DOROTA THOLLOT napisał:

w poprzednich wersjach było ustawione proporcjonalne i działało, a teraz coś się zmieniło

Nie, w poprzednich wersjach działało to tak samo. M.in. dlatego od pierwszego rzutu okiem wiedziałem gdzie jest błąd.

Stawiam dolary przeciwko orzechom że w innych podmiotach ma Pan proporcję bazową ustawioną na 100% i to cała tajemnica.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...