Skocz do zawartości

Sello wolno działa - PROBLEM

Polecane posty

Witam

 

Zauważyłem że Sello zaczęło strasznie wolno działać, przejście z jednej zakładki do drugiej albo stworzenie paczki zajmuje 3-5 sekund ( tak się nie da normalnie pracować )

 

Moje specyfikacja:

 

Serwer HP

Intel® Pentium® Processor G6950 (3M Cache, 2.80 GHz)

6Gb Ramu

120Gb Dysk SSD Kingstone

 

Sello wersja 1.13.0

Baza danych Sello ma ponad 3 Gb

 

Warunki pracy:

Serwer ( działa tylko baza danych Sello + Subiekt ) + 4 klienci w sieci LAN

 

 

Link to postu

Wiem że mój problem nie jest jedynym na tym forum ale płacąc za program i to w sumie nie mało bo mam kilka licencji żądam żeby działał jak należy.

 

Widocznie i firmę Insert dopadł kryzys skoro "jej" nie stać na zatrudnienie kilku osób żeby wszystko działał jak powinno i nie zostawiali klienta na lodzie po zakupie licencji...

Link to postu

Nie rozumiem irytacji. Nigdy nie zostawiamy użytkowników na lodzie, staramy się odpowiadać na każdy post i każdego maila - co akurat jest rzadkością patrząc po innych serwisach w branży. Zdarza się, że nie potrafimy udzielić odpowiedzi w przypadku skomplikowanych i niecodziennych problemów.

 

Firma InsERT ma się dobrze, natomiast nie ma co ukrywać, że Sello nie jest jej flagowym produktem i nasz team nie składa się z 10 osób. Wiązanie liczby programistów czy ogólnie ludzi pracujących przy projekcie z niezawodnością w każdych warunkach nie jest zbyt trafione.

Na myśl przychodzi mi sentencja mówiąca o tym, że "dziewięć kobiet nie jest w stanie urodzić dziecka w 1 miesiąc". Podobnie tutaj, nawet gdybyśmy mieli 20 osób to ma się to nijak do problemów, które mogą się pojawić u użytkowników.

 

Wracając jednak do sedna sprawy, proszę podać więcej informacji na temat problemu. Na podstawie samej konfiguracji komputera niewiele możemy wywnioskować.

 

Przykładowo:

1. Czy problem pojawił się z dnia na dzień?

2. Czy dotyczy wszystkich komputerów w sieci?

3. Czy dotyczy wszystkich użytkowników programu?

4. Czy występuje przy przejściu na dowolny moduł?

5. Czy występuje przy przechodzeniu pomiędzy dowolnymi zakładkami?

 

Spowolnienie działa może być spowodowane np uszkodzeniem w bazie danych, ale również problemami z siecią LAN.

 

 

Link to postu

1. Pracownicy nie są mi w stanie określić kiedy to się stało ale mówią że dłuższy czas.

2. Tak na wszystkie jest tak samo

3. Tak ze wszystkimi jest tak samo

4. Sello działa bardzo wolno ogólnie ale tragedia jest przy np. zatwierdzaniu transakcji, oznaczaniu jako wysłane.

 

Sieć lan jest ok bo jak pracuję na sello na serwerze to jest dokładnie tak samo.

Link to postu
mam kilka licencji żądam żeby działał jak należy

 

Typowo egoistyczne stwierdzenie: "Płacę wymagam". Dostaje Pan najbardziej rozbudowane narzędzie jakie jest na rynku i to za marne grosze, a tymczasem zamiast to docenić, rzuca Pan żądaniami. Gdyby nie ten program to gwarantuje Panu, to Pan by musiał zatrudnić kolejnych pracowników a nie Sello team.

 

Ps. Nie wiem ku czemu ma służyć pogrubienie informacji o dysku Kingston, nie od dzisiaj wiadomo, że nie jest liderem, a nawet powiem więcej - nie radzi sobie dobrze w tej dziedzinie..

Link to postu

Pogrubiłem tylko i wyłącznie dlatego ponieważ wielu użytkowników pisało że wymiana na SSD to super sprawa, a tym czasem przesiadka jak dla mnie z dysku SCI na SSD chyba była bez sensu.

 

Czy jest opcja żeby zrobić następującą rzecz:

 

Założyć drugą bazę danych / podmiot o tych samych danych w allegro ( to samo konto ) i pobrać dane np. z przed miesiąca ? Wtedy sello powinno działać zdecydowanie szybciej ?

Link to postu

Można tak zrobić, Sello pobierze wszystkie dane jakie są dostępne na Allegro. Warto zaznaczyć w parametrach wysyłania i odbierania zapisywanie transakcji od daty np dzisiejszej, bo transakcje wcześniejsze zostały już zapewne obsłużone.

 

Co do samej bazy, to musiałby się jej przyjrzeć np serwisant, ewentualnie można ją podesłać również do nas do sprawdzenia ale nie zrobimy tego od razu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...