Skocz do zawartości

Dlaczego Insert chce kasować użytkowników za WYSYŁANIE faktur do KSeF ?

Polecane posty

Dzień dobry, do automatycznego ściągania/wysyłania dokumentów do/z naszych programów niezbędne jest dodatkowe oprogramowanie w postaci serwisu webowego, którego stworzenie i utrzymanie wiąże się z kosztami. To rozwiązanie daje też możliwość szybkiego dostosowania się w razie zmian prawnych, nowych wymagań itp. Analogiczne rozwiązanie przyjęli inni znaczący producenci, a ich cenniki nie odbiegają w dół od naszego.

Link to postu

Dla mnie też jest to niezrozumiałe, czy jak za każdym razem zmieni się przepis to będziecie wprowadzać dodatkowe opłaty?! Przecież płacimy roczny abonament na ulepszenia, a od 1 lipca będzie to obowiązkiem i podstawową funkcjonalnością programu.. Rozumiem, że chcecie od nas użytkowników ściągnąć jak najwięcej, ale panowie, nie takimi zagraniami.

Edytowane przez Krzysztof Górnik
  • Lubię to 2
Link to postu

Warto też dodać, że jesteśmy też darmową siłą roboczą dla Inert jako testerzy oprogramowania.

 

Jak się pojawiła opcja POS w laboratorium jeden z pierwszych dodatków. Zapewne wielu brało udział w testach ja też. Pisałem o błędach i uwagach. Jak już większość błędów i uwag zostało realizowanych, a pracownicy już się przyzwyczaili do takiej pracy,  to pojawiła się cena za korzystanie z POS. 

 

Teraz pojawiło się więcej opcji w laboratorium, automatyzacja, raporty sferyczne, itd.  POS i Automatyzacja są odpłatna, teraz KSEF. Wynika z tego, że teraz tylko kwestia czasu, aż insert przyzwyczai nas do używania z kolejnych dodatków z laboratorium. My będziemy się produkować jako darmowi testerzy a potem insert dopisze kolejne opcje do cennika. A może nasi posłowie wymyślą coś nowego, a potem trzeba będzie znowu płacić z kolejne dodatki, które są obowiązkowe i konieczne do prowadzenia działalności. 

 

Jak dla mnie dostępność do funkcji powinna być w Abonamencie tak jak JPK,

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
  • Lubię to 1
Link to postu
15 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Teraz pojawiło się więcej opcji w laboratorium, automatyzacja, raporty sferyczne, itd.  POS i Automatyzacja jest są odpłatna, teraz KSEF. Wynika z tego, że teraz tylko kwestia czasu, aż insert przyzwyczai nas do używania z kolejnych dodatków z laboratorium. My będziemy się produkować jako darmowi testerzy a potem insert dopisze kolejne opcje do cennika.

Większość rzeczy obecnie będących w Laboratorium, trafi pod skrzydła "Plusów":

 

Link to postu
2 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:

Większość rzeczy obecnie będących w Laboratorium, trafi pod skrzydła "Plusów":

 

Zatem, miło by było ze stronu insertu, gdyby wprowadzając dodatki do laboratorium od razu określił za co będzie chciał kasować a co będzie w abonamencie. Bo my się przyzwyczaimy wprowadzimy dane, a potem przyjcie cennik. Zostaną dwie opcje, zapłać albo poświęć sporo czasu i wracaj do zmiany pracy w firmie z przed włączenia dodatku.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi funkcjami w Laboratorium. Dzięki Państwa sugestiom, opiniom i używaniu różnorodnych funkcji programu, jesteśmy w stanie stale udoskonalać nasze rozwiązanie. Korzystanie z funkcji eksperymentalnych wymaga zaakceptowania Regulaminu Laboratorium. Dostępny on jest z poziomu programu oraz na Forum użytkowników InsERT. Są w nim również zawarte zasady udostępniania funkcji po wycofaniu ich z Laboratorium.


 

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
  • Haha 1
Link to postu

Po 1 lipca 2024r. kiedy ksef będzie obowiązkowy korzystanie z waszego programu będzie niemożliwe (w cenie standardowej). Najlepiej  wszystko wrzucić do laboratorium, niech motłoch zaakceptuje regulamin (niech ktoś napisze, który przeczytał regulamin laboratorium rozpisany na dwie kartki A4) , a my (czyli insert)  możemy wszystko spieniężyć.

Jeszcze raz przypominam wątek Marka K. z wątkiem "dlaczego warto" przytoczony powyżej. To wszystko wyjaśnia. Niestety  insert twierdzi, że  jego własny regulamin nie obowiązuje!
O ile mogę jeszcze zrozumieć że niektóre funkcje, które nie są obowiązkowe może insert (opodatkować) to całkiem nie rozumie dlaczego za ksef chcecie ściągać haracz. Przecież ta funkcja będzie obowiązkowa i każdy program, który chce się utrzymać na rynku musi to mieć. To tak jakbym sobie stworzył program do sprzedaży i napisał, że ksef;u nie obsługuje, czy ktoś kupi mi taki program?

 

Edytowane przez Krzysztof Górnik
  • Lubię to 2
Link to postu

No można się wstrzymać z odkładaniem kasy :) I będzie czas na zapoznanie się dogłębniej z cennikami ;) 

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/6439055,minister-finansow-w-2024-roku-nie-bedzie-obowiazkowego-ksef.html

 

Cytat
a konferencji prasowej w dniu 19 stycznia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański poinformował, że w 2024 roku nie zostanie uruchomiony obowiązkowy Krajowy System e-Faktur.

Obowiązkowy KSeF na pewno nie w 2024 roku. Wykryto krytyczne błędy

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
16 minut temu, Łukasz F napisał:

Nie mogę znaleźć, czy jest gdzieś już cennik ile Insert będzie sobie życzył od jednego dokumentu?

Trzeba szukać pod InsPunkty, na stronach Insert:

https://www.insert.com.pl/aktualnosci/informacje/2023/portfel_insert.html

Plus cennik paczek:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/portfel_insert/cennik_paczek_inspunktow.html

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...