Skocz do zawartości

Nagle przestało pobierać zamowienia wysyłkowe . PILNE !!

Polecane posty

24 minuty temu, Łukasz Górzyński napisał:

Mam podobnego della (Vostro), ale ze słabszą kartą graficzną i dyskiem ssd z 2007 r., one nie były tak szybkie jak dzisiaj...

Na mojego ślimaka pomogło dopiero 32 GB RAM, ale tylko jeśli nie włączę jakiegoś wideo...

Link to postu
36 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Mam podobnego della (Vostro), ale ze słabszą kartą graficzną i dyskiem ssd z 2007 r., one nie były tak szybkie jak dzisiaj...

Na mojego ślimaka pomogło dopiero 32 GB RAM, ale tylko jeśli nie włączę jakiegoś wideo...

Mój 2,5 roku, specjalnie kupiłem po nexo, ale otwarcie tylko programu pocztowego powoduje zawieszenie programu. Wszystko inne śmiga. 

Link to postu
6 minut temu, Łukasz Górzyński napisał:

Mój 2,5 roku, specjalnie kupiłem po nexo, ale otwarcie tylko programu pocztowego powoduje zawieszenie programu. Wszystko inne śmiga. 

No to może coś innego go spowalnia... Ktoś musiał by pewnie u Ciebie na to zerknąć...

Link to postu
25 minut temu, Łukasz Górzyński napisał:

Mój 2,5 roku, specjalnie kupiłem po nexo, ale otwarcie tylko programu pocztowego powoduje zawieszenie programu. Wszystko inne śmiga. 

Proponuję na początek włączenie Monitora zasobów (domyślna aplikacja windows) i sprawdzenie, która aplikacja/usługa zużywa najwięcej procesora i/lub ramu. Być może coś siedzi w tle co zabiera sporo zasobów

Link to postu

8GB RAM to trochę mało. Samo nexo z racji wykorzystanej technologii potrafi 1GB na dzień dobry po odpaleniu kilku modułów pochłonąć a bywa, że i więcej potrzebuje po dłuższej pracy. Do tego serwer SQL, który co do zasady zużywa tyle pamięci ile znajdzie :), bo wiele danych jest przez niego keszowanych w celu szybszego działania. Jak się doliczy przeglądarkę typu Chrome (ale inne nowoczesne też pochłaniają sporo ramu), która kilka GB pochłania na porządku dziennym to okazuje się, że i 16B to może być mało aby system nie nadużywał pamięci dyskowej, która jest kilka rzędów wielkości wolniejsza niż pamięć RAM - stąd zawieszenia i przycinanie programów najpewniej. Z tym (zużyciem pamięci) niestety nic zrobić się nie da, 8GB to jest ilość pamięci poniżej dzisiejszych standardów zapotrzebowania na pamięć dla oprogramowania, więc pierwszym krokiem było by dołożenie pamięci.

Link to postu
20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Podpowiem tylko, że 16GB to mało bo mieliśmy 32 i też bywały problemy. Teraz 64 i szybki dysk. Po codziennej kontroli, widzimy, że dochodzi do 50% zużycia RAM więc i 32 to minimum. Oczywiście mówię o serwerze danych, który działa specjalnie tylko pod SQL, oraz programy Insert.

Link to postu

U mnie standardem jest 50% zużycia ramu przy nie intensywnej pracy (czyli 16 wolne w zapasie). A jak coś robi się, to nie mogę włączać yt na hd... 😁 Więcej już się nie da da bo max ramu wg insrukcji to 16 gb na gniazdko... Mam do pozbycia się 2 kości po 8 bodajże ale nie wiem, czy by Ci pasowały, ew. mogę sprawdzić.

  • Haha 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...