Skocz do zawartości

Rozliczanie rozrachunków do homebankingu a dekrety

Polecane posty

Witam

Chciałby zacząć generować przelewy w homebanking (generować plik zaczytywany przez bank) ale robię coś żle. Robię kolejno kroki:

1. Na rozrachunku robię "rozlicz"

2. Z dokumentów bankowych (wypłaty) generuję plik przez "Wyślij do homebankingu".

Tym sposobem rozlicza mi się rozrachunek i jak robię dekretację wyciągu bankowego nie mam do czego podpiąć spłaty zobowiązania. Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest usuwanie dokumentów bankowych po wysłaniu do homebankingu. Czy myślę prawidłowo? Można w jakiś inny sposób tworzyć plik do homebankingu?

Link to postu
W dniu 16.01.2024 o 19:58, Grzegorz Borzyszkowski napisał:

Chciałby zacząć generować przelewy w homebanking (generować plik zaczytywany przez bank) ale robię coś żle. Robię kolejno kroki:

1. Na rozrachunku robię "rozlicz"

2. Z dokumentów bankowych (wypłaty) generuję plik przez "Wyślij do homebankingu".

Tym sposobem rozlicza mi się rozrachunek i jak robię dekretację wyciągu bankowego nie mam do czego podpiąć spłaty zobowiązania.

Gdyby wykonał Pan wszystkie opisywane kroki poprawnie to pokazałby się rozrachunek do podłączenia. W opisie problemu należało pokazać (zrzuty ekranu) co na prawdę Pan robi, może być na podmiocie demo.

 

W dniu 16.01.2024 o 19:58, Grzegorz Borzyszkowski napisał:

Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest usuwanie dokumentów bankowych po wysłaniu do homebankingu. Czy myślę prawidłowo?

Niestety nie, zamiast zgadywać warto poznać możliwości programów przed rozpoczęciem pracy, programy wspierają homebanking w obydwu kierunkach, czyli potrafią również wczytywać wyciągi bankowe, a podczas wczytywania wyciągów bankowych poza tworzeniem operacji bankowych można je również uzgadniać z wypłatami utworzonymi na potrzeby paczek przelewów. Korzystanie z homebankingu do wprowadzania wyciągów bankowych to najszybszy sposób wprowadzania wyciągów bankowych, który jednocześnie praktycznie wyklucza pomyłki (przy założeniu, że potrafimy się nim posługiwać).

 

W dniu 16.01.2024 o 19:58, Grzegorz Borzyszkowski napisał:

Można w jakiś inny sposób tworzyć plik do homebankingu?

Można, ale nie będą to już standardowe funkcjonalności programów tylko rozwiązania dodatkowe.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...