Skocz do zawartości

zbiorcza aktualizacja wzorców Subiekt GT

Polecane posty

Witam

przygotowuje się powoli u klienta do wejścia w KSEF (ja już działam i widzę pierwsze problemy itp)

Insert oczywiście przygotował poprawny wzorzec , który drukuje nr z KSEF oraz ew. podmienia nazwę faktura VAT na np. Potwierdzenie sprzedaży itp.

ale pytanie jest inne

firma ma ok 70 wzorców które powstały na podstawie wzorców standardowych, 

poza zmianami szerokości kolumn, likwidacji napisu oryginał/kopia/ zmianie opisu na nazwe produktu , wstawieniu nagłówków które zostały zdefiniowane

to czy istnieje jakaś możliwość zautomatyzowanej aktualizacji tych wzorców nie będących standardowymi ale też nie modyfikowanych w żaden sposób przez Crystal Reports 

bo w ten sposób przy każdej zmianie wzorca (a spodziewam się że jeszcze będzie zmiana związana z QR Kodami na wizualizacji faktury KSEF) to za każdym razem mam do poustawiania 70 wzorców, a chyba można by było jakoś to zautomatyzować ?

 

pozdrawiam

Tomasz Królik

LEPUS

Link to postu

Przede wszystkim zapewne można zmodyfikować wzorce tak, aby było ich zdecydowanie mniej niż 70, to w ogóle jest dla mnie abstrakcyjna ilość... Odpowiadając na pytanie - oczywiście, że można automatyzować modyfikację wzorców wydruków, skoro robią to programy insertu podczas zmiany parametrów wzorca wydruku (to nic innego niż programowa modyfikacja wzorca), to można również zrobić to samodzielnie, przygotować aplikację, która naniesie oczekiwane zmiany. W taki sposób od lat utrzymujemy u naszych klientów wzorce modyfikowane przez nas, często modyfikacji są bardzo rozległe i czasochłonne, więc zamiast wprowadzać je kolejny raz, od początku to "tylko" dodajemy do tych wzorców nowe funkcjonalności, aby jeszcze skrócić czas i koszt takich modyfikacji to robimy to za pomocą własnych narzędzi.

Link to postu

Panie Danielu nie możemy zmniejszyć ilości wzorców bo samych sklepów klient ma 52 i tyle wzorców z różnymi nagłówkami jest zrobionych, dodatkowo wzorce proform na różne okazje i wychodzi 70 z hakiem. 
A sam wzorzec w sobie od standardowego różni się tylko parametrami które się ustawia,

nagłówek, jakie dane są wyświetlane i czasami zmiana np. zapłacono kartą na np. do zapłaty przez DPS

a kredyt na Refundacja NFZ

 

jeśli ma pan takie rozwiązanie to chętnie się z nim zapoznam 

 

pozdrawiam
Tomasz 
LEPUS

 

Link to postu
17 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

52 wzorce różniące się tylko nagłówkiem? 😲

tak bo każdy sklep jest w innym miejscu 

ma inny adres , telefon , email

więc na fakturze drukuje się nagłówek z danymi danej placówki

i akurat te wzorce są zmodyfikowane oczywiście o brak wyświetlania się kopia/oryginał

wyświetlanie dodatkowych danych w polu nabywcy itd

 

ale tak różnią się tylko nagłówkami

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...