Skocz do zawartości

Problem z czcionkami

Polecane posty

Witam,

Mam problem z czcionkami.

Dotychczas wystawiałem aukcje 'normalnie' przez Allegro.

Od jakiegoś czasu testuję Sello i jak na razie wystawiłem na próbę 2 aukcje.

W obu aukcjach wystawionych w Sello czcionki są mniejsze, zarówno w opisie aukcji jak i w szablonie (własny szablon).

 

Gdzie leży problem ?

 

PS. Mogę przesłać linki do tych aukcji.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Link to postu

Przy tworzeniu szablonów aukcji na Allero trzeba niestety brać poprawkę, że wiele elementów ma zmienione właściwości w CSS Allegro, którego nie mamy możliwości edycji.

Możemy natomiast zmieniać CSS dla każdego naszego elementu w stylu

<p style="font-size:20px">

Tak wprowadzone zmiany działają.

Ale należy zwrócić uwagę, że nawet jeśli zrobimy element zewnętrzny np. div i zdefiniujemy w nim np. wielkość czcionek licząc, że wszysto co w tym divie będzie będzie miało tą wielkość, to nie zawsze będziemy mieli zamierzony efekt w elementach wewnętrznych, jak np. P czy TD. Wynika to właśnie z faktu odgórnej definicji stylów tych elementów przez Allego. Trzeba wówczas nasze style powtórzyć we wszystkich elementach wewnętrznych, w których zauważamy niepoprawne wyświetlanie.

 

Swoją drogą podgląd wyglądu szablonu w Sello nie w pełni oddaje rzeczywiste formatowanie aukcji. Trzeba sprawdzać bezpośrednio w przeglądarkach, a najlepiej na http://allegro.pl/auction_test.php.

Bardzo pomocna w testowaniu "dlaczego coś nie działa" jest wtyczka Firebug do Firefoxa i jej opcja badania elementów HTML.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...