Skocz do zawartości

Adres dokumentowy - problem

Polecane posty

Witam.

 

Używam Sello od niedawna i dzisiaj rano miałem mały zgrzyt. Klient kupił coś na Allegro, wypełnił formularz i Sello go odebrał. Na maila dostałem formularz, w którym adres do wysyłki miał opcję "Z ustawień konta Allegro" a pod spodem wpisany jakiś adres. W Sello oglądam formularz i w adresie do wysyłki mam zupełnie inny adres niż ten w mailu a obok w okienku mam Adres Dokumentowy - i ten jest taki sam jak dostałem w mailu. Najlepsze jest jednak to, że klient nie wybrał faktury VAT, to skąd pojawił się w ogóle adres dokumentowy? Importuję paczki w E-nadawcy, to wskakuje mi adres taki, jak Adres Wysyłki w Sello... Kompletnie zamieszane, nie kapuję tego i teraz skąd mam wiedzieć na jaki adres mam wysłać towar...

Link to postu

Synchronizowałem kilka razy Sello od tego czasu i nic się nie zmieniło. Zadzwoniłem do klienta i wysłałem pod właściwy adres, ale dalej nie wiem dlaczego tak się zamieszało z tymi adresami w Sello. Klient twierdzi, że nie wpisywał żadnego adresu nigdzie i użył adresu z ustawień Allegro (tak też było wpisane w mailu do mnie) a w Sello pojawił się całkiem inny adres do wysyłki a rzeczywisty adres do wysyłki był wpisany w adresie dokumentowym pomimo, że F-vat nie była wybrana. Klient jedynie mi powiedział, że kiedyś zmieniał dane w Allegro, bo się przeprowadził i ten adres, który pojawił się w Sello jest jego starym adresem sprzed kilku lat, nieaktualnym już. Dlatego albo klient coś poknocił przy zmianie adresu w koncie Allegro, albo nastąpił jakiś błąd w Allegro przy zmianie jego adresu.

 

Ostatnio kupowałem też coś na Allegro i zauważyłem jedną rzecz. W formularzu dostawy i płatności kliknąłem na opcję "Chcę otrzymać F-vat" i rozwinął mi się formularz z danymi. Wpisałem tam swoje dane i odhaczyłem okienko "Chcę otrzymać F-vat" - formularz z danymi "zwinął się", ale po ponownym zaznaczeniu opcji "Chcę otrzymać F-vat" moje dane do faktury były tam wpisane. Czy klient nie mógł tam wpisać tych danych a potem odfajkować opcję dokumentu F-vat i dane mimo tego przesłały się do Sello, bo w sumie one tam cały czas były wpisane?

Link to postu

Trudno powiedzieć jaki był faktyczny przepływ danych. Zasada w Sello jest taka, że przy tworzeniu transakcji jako adres wysyłkowy pojawia się adres wysyłkowy (lub główny) zdefiniowany przez klienta w panelu Allegro. Adres dokumentowy jest brany z klienta z adresu dokumentowego (jeśli był wpisany ręcznie przez użytkownika) lub z adresu głównego, w ostateczności z adresu wysyłkowego.

 

Być może klient zmienił adres ale tylko jeden (np wysyłkowy, główny pozostawiając nadal stary).

 

Dane z formularzy kopiowane są automatycznie lub ręcznie dopiero po pobraniu formularzy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...