Skocz do zawartości

Czy Rachmistrz nexo (PRO) obsługuje rozrachunki płac?

Polecane posty

W Gratyfikancie na pewno się to da, natomist księgowa szuka funkcjonalności w Rachmistrzu, która wygeneruje rozrachunki do list płac.

Czy jest taka opcja?

 

Wiem, że da się generować Dyspozycje Bankowe do rachunku na liście płac, jest to jednak dyspozycja, która przeradza się w przelew bankowy.

 

A gdzie w tym wszystkim samo Zobowiązanie (Rozrachunek) wobec pracownika powstały z list płac? Czy należy go wprowadzać ręcznie?

Link to postu

To wiem, dziękuję za wkład, ale pytam o co innego.

 

Doprecyzuję - Rachunek z listy płac powinien wygenerować Rozrachunek zobowiązania wobec pracownika, który następnie możnaby rozliczyć przelewem lub wypłatą gotówkową.

 

Zachodzimy w głowę dlaczego tego nigdzie nie ma. Czyżby było tylko w Gratyfikancie? I jeżeli tak - to czy w Rachmistrzu należy ROZrachunki do wypłat wprowadzać ręcznie?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
30 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Doprecyzuję - Rachunek z listy płac powinien wygenerować Rozrachunek zobowiązania wobec pracownika, który następnie możnaby rozliczyć przelewem lub wypłatą gotówkową.

 

Zachodzimy w głowę dlaczego tego nigdzie nie ma.

Od kiedy mam do czynienia z Gratyfikantem (GT czy nexo), czyli od początku istnienia tych programów, żaden z klientów jeszcze mnie o to nie spytał.

To tak tylko a'propos tego że "powinien" 😉

Link to postu

Przekazuję to co "powinno" się dać wg księgowej (ale Ona z InsERTu się przyzwyczaiła do Rewizora i Gratyfikanta, a akurat w tej działalności tego nie ma).

 

Pytanie pozostaje - czy się da zrobić aby lista płac generowała rozrachunki zobowiązań, które można dalej rozliczyć przelewami.

Jeżeli nie wbudowanie - to może Automatem?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Dzień dobry,

18 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

W Gratyfikancie na pewno się to da

Co ma Pan na myśli pisząc, że w Gratyfikancie się da? Gratyfikant nexo nie ma widocznego modułu rozrachunków (zapisują się do bazy, ale nie są widoczne dla użytkownika). Domyślam się, że chodzi o pracę w systemie Gratyfikant + program obsługujący rozrachunki.

18 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Wiem, że da się generować Dyspozycje Bankowe do rachunku na liście płac, jest to jednak dyspozycja, która przeradza się w przelew bankowy.

 

Po wygenerowaniu takiej dyspozycji może Pan ją edytować i ustawić w niej rodzaj rozrachunku, jaki ma generować. Dostępne są Należność oraz Spłata zobowiązania. 

Link to postu
3 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry,

Co ma Pan na myśli pisząc, że w Gratyfikancie się da? Gratyfikant nexo nie ma widocznego modułu rozrachunków (zapisują się do bazy, ale nie są widoczne dla użytkownika). Domyślam się, że chodzi o pracę w systemie Gratyfikant + program obsługujący rozrachunki.

Wypowiadam się w imieniu księgowej. Czy to Gratifikant czy Rewizor czy co innego już mniejsza. Porzućmy temat.

 

Nawracając do tematu:

W nexo są rozrachunki. Rozrachunki można wprowadzać ręcznie, ale w wielu miejscach generowane są automatycznie.

Logiczne chyba, że tworząc listę płac i zatwierdzając ją - program powinien wygenerować rozrachunki ZOBOWIĄZANIA wobec pracowników, którzy są podmiotami tak jak każdy inny i tak jak każdemu innemu - należy im się SPŁATA ZOBOWIĄZANIA przy pomocy przelewu bankowego lub wypłaty gotówkowej (które to oba - przelew i wypłata generują rozrachunek SPŁATA ZOBOWIĄZANIA).

 

Jeżeli wygeneruję Dyspozycję Bankową z SPŁATA ZOBOWIĄZANIA to jak mam ją dalej rozliczyć?

To jest już spłata. A gdzie w tym wszystkim samo ZOBOWIĄZANIE z rachunku wypłaty dla pracownika?

Rozumiem, że samo zobowiązanie należy wprowadzać ręcznie?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...