Skocz do zawartości

Faktura korygująca za obrót w kwartale


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Andrzej Kubik,

Polecane posty

Dzień dobry,

Otrzymałem od dostawcy taką fakturę korygującą za obrót w kwartale. Jak widać nie dotyczy ona ani konkretnych dokumentów ani towaru. Czy mogę, a jeśli tak to jak, wprowadzić ją do SubiektGT? Próbowałem z korektą do nieistniejącego i utworzeniem kartoteki usługi "rabat", ale nie można wprowadzić wartości poniżej zera.

 

CCI_000008.jpg

Link to postu

Ale właściwie to po co? Żeby rozrachunki się zgadzały? To wystarczy dodać sam rozrachunek.

Na wartość magazynu taka korekta i tak nie wpłynie.  Teoretycznie być może nawet i powinna, ale tylko teoretycznie. Raczej nie da się w sensowny sposób określić jaka część korygowanego zbiorczo zakupu znajduje się jeszcze na stanie, a jaka została już sprzedana. A w każdym razie nie da się łatwo za pomocą dostępnych funkcji programu... :-)

Link to postu
12 godzin temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Na wartość magazynu taka korekta i tak nie wpłynie.  Teoretycznie być może nawet i powinna, ale tylko teoretycznie.

Mam praktyczne przypadki, gdzie takie korekty korygują przyjęcia, których dotyczą, czy powinny, czy nie to już dyskusja z doradcami podatkowymi.

 

12 godzin temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Raczej nie da się w sensowny sposób określić jaka część korygowanego zbiorczo zakupu znajduje się jeszcze na stanie, a jaka została już sprzedana. A w każdym razie nie da się łatwo za pomocą dostępnych funkcji programu... 🙂

Da się łatwo za pomocą dostępnych funkcji programu - korekty kosztów magazynowych.

Link to postu
14 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

Jak nie można, jak można?
Wystarczy na pozycji "przed korektą" wpisać tyle ile jest do skorygowania, a po korekcie 0.
Leniuszek emoji6.png

Dziękuję serdecznie za pomoc.

10 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

Żeby mieć rozrachunki, żeby mieć dokument do zaimportowania do księgowości.

Otóż to

Link to postu
13 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

He? Korekta zbiorcza np. do wszystkich faktur z kwartału bez rozbicia na poszczególne pozycje - da się uwzględnić w korekcie kosztów? A jak? 😮

No oczywiście, że cudów nie ma, ale Pan nie napisał o sposobie wprowadzenia korekty tylko o:

16 godzin temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Raczej nie da się w sensowny sposób określić jaka część korygowanego zbiorczo zakupu znajduje się jeszcze na stanie, a jaka została już sprzedana. A w każdym razie nie da się łatwo za pomocą dostępnych funkcji programu... 🙂

i do tego się odniosłem, korekt można wprowadzić wiele, do faktur zakupu, których dotyczą, a wtedy można określić jakieś części wydanej z magazynu dotyczą.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...