Skocz do zawartości

FV WSTO OSS - Waluta błędnie się przelicza

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam następujący problem. 

1.) Dokument sprzedaży- FV WSTO OSS wystawiana jest poprzez sferę (integrator InspigoERPconnector) 

2.) Faktura wystawia się dobrze z wyjątkiem przeliczenia waluty (ustawienia waluty w Subiekt GT oraz kurs waluty w załączniku)

3.) Załączam FILM w którym tylko ponownie wybieram Kurs Banku NBP i waluta przelicza się prawidłowo (przecinek przesuwa się o 2 miejsca- x 100)

 

4.) Jak rozwiązać ten problem? 

 

Zrzut ekranu 2024-02-16 181456.png

Zrzut ekranu 2024-02-16 181621.png

Link to postu

Od Twórcy Integratora otrzymałem wiadomość że waluta powinna być dodana 

z liczbą jednostek 1 nie 100

image.png.82c038aaf08162df45537aa4a9a59f41.png

 

nie mniej jednak ta Waluta była już automatycznie dodana do Subiekt GT i nie da się jej ani poprawić ani usunąć?

 

Myślałem że chwilowa zmiana waluty sprzedaży z HUF na dowolną inna zwolni możliwość usunięcia nie mniej jednak nie pomogło. 

 

1.) Czy mają Państwo pomysł jak poprawnie dodać/ poprawić walutę HUF w Subiekt GT?

2.) Nawet jeśli udało by się dodać/poprawić walutę HUF z przelicznikiem 1 to nie zaburzy to pobierania kuru walut?

image.png.11d9c681304d086a5a0095f7ca3f1336.png

 

 

 

Link to postu
37 minut temu, Rafał Hofman napisał:

Od Twórcy Integratora otrzymałem wiadomość że waluta powinna być dodana 

z liczbą jednostek 1 nie 100

Czyli miałem rację, błąd jest po stronie integratora, a to co Pan cytuje to po prostu stara zasada "to nie moja ręka".

Autor albo nie wie co pisze, albo dał ciała a teraz "wali głupa".

 

NBP podaje kurs za 100 forintów w swoich urzędowych tabelach i dla zachowania poprawności obliczeń rozsądniej jest trzymać się tej zasady.

 https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/archiwum-kursow-srednich-tabela-a/image.png.46540a308d1f4b73ea3b9fea080804c8.png

Trzyma się tej zasady też GT, co ma odzwierciedlenie w bazie danych (w nagłówku dokumentu mamy zapisaną liczbę jednostek waluty, która dla HUF powinna być 100):

image.png.ae8c674acc563b02de571e166526773d.png

oraz w Sferze

image.png.1376c420a299a668e0eb129b6383a833.png

Tak więc, nie ma tu pola do dyskusji, tylko trzeba poprawić program, który po prostu źle liczy.

NB to bardzo powszechny błąd, sam robiłem 😉

 

Link to postu

Niestety dostałem informację że integrator przepisuje dane z Baselinkera gdzie Podawany jest kurs 1 HUF i przeliczenie na PLN.

Integrator przepisuje kurs podany z Baselinker i nie ustawia jednostek ani nie stosuje żadnych przeliczeń.

Napisałem w takim razie zgłoszenie do Baselinkera czy są w stanie stosować przelicznik 100 HUF jak w tabeli kursów NBP- dostałem standardową formułkę żebym zgłosił pomysł na tablice pomysłów i MOŻE KIEDYŚ...

 

Więc wracam do punktu wyjścia. Czy w Subiekt GT jestem w jakiś sposób ustawić walutę z przelicznikiem 1 HUF? 

 

Link to postu

Ech... Brniemy dalej konsekwentnie w zaparte jak widzę
No i co z tego że baselinker podaje kurs za 1HUF?
Przecież integrator ma dostęp do GT, więc może odczytać jak jest podawany kurs (za 1, za 100 czy za 1000).
Zaryzykuję nawet stwierdzenie że mając tę informację oraz znając kurs za 1HUF da się wyliczyć poprawny kurs za 100HUF.
Tak, wiem że to trochę ryzykowne założenie, ale niech tam!

Link to postu

Tak dla podtrzymania dyskusji, żeby dostać tę liczbę jednostek dla waluty o symbolu 'HUF' trzeba puścić takie polecenie do serwera SQL i już wiemy czy kurs jest za 1, za 100 czy za inną liczbę jednostek.

SELECT wl_LiczbaJednostek FROM sl_Waluta WHERE wl_Symbol = 'HUF'

Wykonanie tego jednego odczytu z bazy i użycie tak uzyskanej wartości w jednej operacji mnożenia rozwiązałoby cały problem generowany przez integrator.

Link to postu
15 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

Tak dla podtrzymania dyskusji, żeby dostać tę liczbę jednostek dla waluty o symbolu 'HUF' trzeba puścić takie polecenie do serwera SQL i już wiemy czy kurs jest za 1, za 100 czy za inną liczbę jednostek.

SELECT wl_LiczbaJednostek FROM sl_Waluta WHERE wl_Symbol = 'HUF'

Wykonanie tego jednego odczytu z bazy i użycie tak uzyskanej wartości w jednej operacji mnożenia rozwiązałoby cały problem generowany przez integrator.

Panie Andrzeju nie jestem przekonany że mnożenie x 100 rozwiązuje sprawę ponieważ 

 

100 HUF= 1.1125

1 HUF= 0,011  (robi się zaokrąglenie) x 100 = 1,1 

 

Jeżeli dobrze rozumuje.

 

 

Link to postu
1 godzinę temu, Rafał Hofman napisał:

Panie Andrzeju nie jestem przekonany że mnożenie x 100 rozwiązuje sprawę ponieważ 

 

100 HUF= 1.1125

1 HUF= 0,011  (robi się zaokrąglenie) x 100 = 1,1 

 

Jeżeli dobrze rozumuje.

A to już zależy od tego co daje Pana system sprzedaży i jak jest realizowane generowanie faktury w Subiekcie.

Ja tego nie wiem, na filmie nic nie widać, ale ogólnie nie widzę problemu.

Jeśli kurs daje Baselinker to nie widzę problemu - bierzemy kurs z BL i mnożymy.

Jeśli BL daje kurs 1 HUF = 0,011 to tu mamy utratę precyzji, której nic nie wyrówna (x100 da 1,1000) bo tak czy siak są 2 cyfry znaczące.

Ogólnie to niech gość od integratora zrobi co do niego należy i będzie OK na tyle na ile dostarczane przez BL dane to umożliwiąją.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...